لبخند لثه‌ ای چیست؟

در مورد لبخند لثه‌ ای چه می دانید؟ بعضی افراد هنگام خنده با مسئله نمایان نشدن دندان ها به علت بافت بزرگ لثه

لبخند لثه‌ ای چیست؟

در مورد لبخند لثه ای چه می دانید؟ بعضی افراد هنگام خنده با مسئله نمایان نشدن دندان ها به علت بافت بزرگ لثه مواجه می شوند که این عنوان باعث عدم ایجاد طرح لبخند قشنگ می شود به همین علت روش های درمانی اصلاح طرح لبخند لثه ای به وسیله دندانپزشکان همواره استفاده می شود.

لبخند لثه‌ ای چیست؟

آیا هنگام خندیدن لثه های شما نمایان می شود؟ آیا هنگام خندیدن دستتان را جلوی دهانتان می گیرید یا اینکه تلاش می کنید طوری نخندید که طرح لبخند لثه ای شما آشکار شود؟ اگر به دنبال راه هستید که لبخند لثه ای خود را تصحیح کنید و طرح لبخند دندان زیبا داشته باشید ، جواب شما همین جاست و جای درستی آمده اید.

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای به حالتی می گویند که شخص در هنگام خندیدن میزان زیادی ( بیش از حد معمول) از لثه اش  نمایان می شود و نسبت نمایان شدن دندان ها به لثه ها در هنگام خندیدن شخص نا متناسب هست. این درست است که داشتن لبخند لثه ای یکی از انواع حالاتی است که اناتومی صورت یک فرد می تواند داشته باشد و این امری طبیعی است ، ولی بعضی افراد به خاطر داشتن لبخند لثه ای احساس خجالت  و عدم اعتماد به نفس می کنند و از ظاهر خود راضی نیستند. این افراد شکل صورت خود هنگام خندیدن را دوست ندارند و میل دارند راهی جهت اصلاح طرح لبخند لثه ای بیایند. خبر خوب این است که راهی وجود دارد که میتوان به سادگی با جراحی لبخند لثه ای و یا روش های غیر جراحی آن را درمان کرد.

در مورد لبخند لثه‌ ای چه می دانید؟ بعضی افراد هنگام خنده با مسئله نمایان نشدن دندان ها به علت بافت بزرگ لثه

دلایل ایجاد لبخند لثه ای

لبخند لثه ای می تواند بر اثر عوامل زیادی به وجود آید از جمله:

  • رشد بیش از اندازه بافت لثه ای بر اثر مصرف داروهایی مانند دیلانتین،سیکلوسفورین و داروهای گروه مسدود کننده کانال کلسیم می تواند از دلایل ایجاد لبخند لثه ای شود.
  • رشد بیش از اندازه بافت لثه ای بر اثر انجام ارتودنسی
  • التهاب لثه ها بر اثر نبود بهداشت دهان و دندان ، بیماری لثه یا عمل های ترمیمی دندان که به خوبی و درستی انجام نشده اند.
  • بزرگ بودن بافت لثه ای بر اثر عوامل ارثی و اختلالات متابولیک
  • بزرگ بودن فک بالایی
  • فعالیت بالای ماهیچه لب بالایی که باعث می شود هنگام خندیدن لب بالایی بیش از اندازه بالا برود
  • رشد بیش از اندازه قسمت بیرونی استخوان فک بالا

آشنایی با انواع لبخند لثه ای

میزان لثه ای بودن لبخند و نیاز به تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای با اندازه گیری ارتفاع لثه ای که هنگام خندیدن نمایان است مشخص می شود و این میزان نسبت، با ارتفاع دندان ها مقایسه می شود. لبخند لثه نما میتواند خفیف، متوسط،پیشرفته و شدید باشد.

لبخند لثه‌ ای چیست؟

لبخند لثه ای خفیف: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده است در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان کمتر از ۲۵% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، خفیف است.

لبخند لثه ای متوسط: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده است در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین ۲۵% تا ۵۰% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، میانگین است.

لبخند لثه ای پیشرفته: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده است در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین ۵۰% تا ۱۰۰% باشد ، شخص لبخند لثه نما پیشرفته دارد.

لبخند لثه ای شدید: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده است در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بیش از ۱۰۰% باشد ، به این معنی است که ارتفاع لثه از ارتفاع دندان زیاد است و میزان لبخند لثه ای شدید است.

در مورد لبخند لثه‌ ای چه می دانید؟ بعضی افراد هنگام خنده با مسئله نمایان نشدن دندان ها به علت بافت بزرگ لثه

نحوه نمایان شدن لثه ها هنگام خنده می تواند متفاوت باشد ، با نقبل قیمت اصلاح لبخند لثه ای جهت همه آنها راهکاری موجود است . به عنوان نمونه ممکن است لثه ی بالای تنها یکی از دندان ها نمایان باشد یا این که لثه ی گروهی از دندان ها نمایان باشد.

لبخند لثه‌ ای چیست؟

راه های درمان لبخند لثه ای

در صورتی که از داشتن لبخند لثه ای زحمت می برید، مجبور نیستید تا آخر عمر با آن زندگی کنید به چه دلیل که راهی جهت درمان و اصلاح لبخند لثه ای هست. سه روش جهت درمان لبخند لثه ای وجود دارد : جراحی قشنگی لثه برداری ، جراحی زیاد کردن طول تاج و جراحی پایین آوردن لب بالایی. اینکه از چه روشی باید جهت درمان لبخند لثه ای شما استفاده شود.

۱-جراحی لثه برداری:

جراحی لثه برداری یک روش راحت است که جهت درمان لبخند لثه ای خفیف و میانگین به کار می رود. این روش جهت برداشتن بافت اضافی لثه و شکل دادن به خط لثه استفاده می شود. جهت برداشتن بافت لثه اضافی از لیزر مخصوص دندانپزشکی یا روشی به نام جراحی با پرتو استفاده می شود. این روش بدون درد است و نیازی به بخیه زدن لثه در آن نیست و دو هفته بعد از انجام این روش لثه ها کاملا اصلاح می یابند.

۲-جراحی زیاد کردن طول تاج:

لبخد لثه ای شدید تر به روش های پیشرفته تری نیاز دارد. در این موارد جهت کم کردن بافت لثه ای از روشی به نام زیاد کردن طول تاج دندان استفاده می شود. جراحی زیاد کردن طول تاج تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار دردی را حس نکند. در حین انجام این جراحی لثه بافت لثه ای کنار زده می شود تا جراح به قسمت بافت استخوانی که دندان را در بر گرفته دسترسی پیدا کند.

۳-پایین آوردن لب فوقانی با تزریق بوتاکس:

تحرک بیش از حد عضله لب فوقانی را می توان با چند تزریق بوتاکس کوچک در عضلات بالابرنده لب فوقانی، کم کردن داده و آن را ریلکس کرد. بوتاکس باعث می شود که انقباض عضلات بالا برنده لب کمتر شود، به طوری که لب بالا در هنگام لبخند زدن کمتر به سمت بالا کشیده می شود. به عبارت دیگر لثه های شما زمانی که لبخند می زنید، کمتر مشاهده خواهند شد. ولی حالات صورت شما همچنان طبیعی خواهند بود.

هرگونه استفاده و کپی برداری با درج نام مجله پزشکی بی بی نیمز (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

مطالب مرتبط :

ارتودنسی در بزرگسالان، مراحل و هزینه

علل مهم مبتلا به ورم لثه (ژنژیویت) و راه های درمان آن

ارتودنسی و تغذیه

درمان های ارتودنسی در کودکان

واژه های کلیدی: دندانپزشکی | دندانپزشکان | دندانپزشک | ارتودنسی | جراحی لثه | استفاده | میتواند | لبخند | صورتی | دندان | جراحی

لبخند لثه‌ ای چیست؟

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>