خانه » خبری و خواندنی » برتری مادر نسبت به زن به علت عفاف اوست ، حجاب از نظر امام خمینی (ره)
 

 

برتری مادر نسبت به زن به علت عفاف اوست ، حجاب از نظر امام خمینی (ره)

امام خمینی(ره) که جهت زنان و جایگاه آن ها در اجتماع ارزش خاص ای قایل بودند در بیانات متفاوت خود بر رعایت حجاب جهت حفظ این جایگاه تاکید کرده اند.

برتری مادر نسبت به زن به علت عفاف اوست ، حجاب از نظر امام خمینی (ره)

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛امام خمینی(ره) که جهت زنان و جایگاه آن ها در اجتماع ارزش خاص ای قایل بودند در بیانات متفاوت خود بر رعایت حجاب جهت حفظ این جایگاه تاکید کرده اند. در صحیه سجادیه سخنان ایشان راجع به حجاب موجود است:« باید توجه داشته باشید که حجابی که اسلام قرار داده هست، جهت حفظ آن ارزش‌های شماست. هر چه را که خدا دستور فرموده است –چه جهت زن و چه جهت مرد- جهت این است که، آن ارزش‌های واقعی که این ها دارند و ممکن است به واسطه وسوسه‌های شیطانی با دست های فاسد استعمار و عمال استعمار پایمال می‌شدند. این‌ها ، این ارزش‌ها زنده بشود.»

«در اسلام زن باید حجاب داشته باشد، ولی مورد نیاز نیست که چادر باشد. بلکه زن می‌تواند هر لباسی را که حجابش را به وجود آورد اختیار کند.»
با دکتر فروغ نیلچی زاده مدرس دانشگاه راجع به حجاب از منظر امام خمینی(ره) و ضرورت حجاب و عفاف گفتگو کردیم:

فروغ نیلچی زاده با بیان اینکه امام خمینی(ره) احیاگر معنویت در قرن کنونی است درخصوص نظر ایشان راجع به حجاب گفت: امام(ره) بازگشتی به ارزش های ناب توحیدی و الهی جهت همه بشریت ارمغان آوردند. و زنان به جایگاه حقیقی خودشان که آن ها را در جایگاه برتر بعنوان مظهر خالقیت خدا و در مقام تقدس مادرانه قرار می دهد، بازگشتند. ایشان تاکید داشتند که این عنوان به عنوان عاملی جهت مصونیت زن و حفظ جایگاه و ارزش زن در جامعه جدی بشود که استفاده ابزاری و استفاده کالایی و جنسی از زنان به صفر نزدیک شود.
وی افزود: این نظر امام با این شاخصه خاص کمک می کند به اینکه در حقیقیت نسبت به نقش و جایگاه انسان در کل عالم هستی بازبینی صورت بگیرد. با این نظر هنگامی حجاب نقش انسان را در عالم هستی مشخص کند،می تواند به عنوان یک کارکرد بزرگ باشد. حجاب به عنوان یکی از ره آوردهای ناب توحیدی که در تمام مکاتب آسمانی است و عنوان مهم نیست بلکه عفاف و حیا مدنظر هست.
نیلچی زاده تصریح کرد: طبیعتا هنگامی می گوییم مادر دومین کلمه مقدس عالم بعد از خدا هست، آن چیزی که مادر را نسبت به زن برتری می دهد موقعیت عفیفانه اوست یعنی یک مادر فرزند خود را از همسر خود داشته باشد. با این شاخصه ها زن جایگاه مقدسی پیدا می کند. واکنش‌ عفیفانه زنانه هم پایداری و ثبات خانواده و هم سلامتی خاص زنان را فراهم می کند که بتواند در جایگاه حقیقی خودش کانون خانواده را حفظ کند.

برتری مادر نسبت به زن به علت عفاف اوست ، حجاب از نظر امام خمینی (ره)

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امام خمینی | خانواده | اسلام | حجاب | عفاف | امام خمینی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>