خانه » آرایش و زیبایی » ‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی
 

 

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

موهای خیس | موهای خشک | استفاده | آرایشگر | محصولات | استفاده | آرایشگر | طبیعی | سشوار

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎خشک کردن موها به روش طبیعی

‎خشک کردن طبیعی موها با سشوار به مرور باعث آسیب و خشکی مو میشود، ضمن اینکه جهت روزهای گرم تابستان خشک کردن مو با سشوار جهت خیلی ها گزینه مناسبی نیست. در این قسمت خشک کردن موها به روش طبیعی را جهت شما توضیح داده ایم که مشاهده می نمایید:

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎شما هر لحظه به محصولات مربوط به مو نیاز دارید
‎نمی‌خواهیم این را به شما بگوییم، ولی خشک شدن موها بطور طبیعی و داشتن موهایی جالب و قشنگ در معنای واقعی کلمه، به معنای خشک شدن تنها نیست. استفاده از محصولات مواظبت از مو که به طور خاص جهت نوع موی شما ساخته شده‌اند، بیشترین سهم را در قشنگی موی شما دارند. مطمئنا استفاده از این محصولات، نیازمند کار و زحمت بیشتریست، ولی استفاده از این محصولات بسیار راحت‌تر از این است که بخواهید از سشوار، وسایل صاف کردن و یا فر کردن مو استفاده کنید.

‎آرایشگر افراد معروف، جیمز کرنول می‌گوید: «تعداد بسیار اندکی از موها هستند که هنگامی بدون استفاده از محصولات مربوط به مو به طور طبیعی خشک می‌شوند، فوق العاده بنظر می‌رسند. دستیابی به موهایی که بصورت طبیعی خشک شده است و قشنگ بنظر می‌رسند، کمی زمانبر است و نیاز به تلاش دارند. محصولات مواظبت از مو، دوست شما هستند.»

‎علاوه بر این، کرنول توصیه می‌کند از محصولات مناسب نوع موهایتان استفاده کنید. اگر موهایی بدون حجم دارید، از اسپری‌های حجم دهنده و اگر موهای خشک دارید، از مرطوب کننده‌های بدون نیاز به آب‌کشی استفاده کنید. وی همچنین طرفدار استفاده از محصولاتی بر پایه‌ی نمک دریاست، که باعث ایجاد موج‌هایی در موهایتان میشوند که انگار در ساحل بوده‌اید.

‎روغن آرگان و یا شامپوی خشکتان را در دسترس قرار دهید
‎موهایی صاف و ابریشمی‌ می‌خواهید؟ با روغن آرگان دوست شوید. روغن آرگان را روی موی مرطوب از اواسط مو تا انتهای موها بزنید، اینکار باعث صاف شدن کوتیکول موها می‌شود و امواج طبیعی موها را زیاد کردن داده و وز مو را از بین می‌برد. از مقدار بسیار کمی روغن استفاده کنید و مطمئن شوید که با ریشه‌ی موها برخورد نمی‌کند تا از چرب شدن و کثیف بنظر رسیدن موهایتان جلوگیری شود.

موهای خیس | موهای خشک | استفاده | آرایشگر | محصولات | استفاده | آرایشگر | طبیعی | سشوار

‎همچنین می‌توانید هنگامی‌که موهایتان خشک هست، مقدار کمی شامپوی خشک به ریشه‌ی موهایتان بزنید تا باعث شود موهایتان حجم و حالت بیشتری داشته باشد. این کار موهایتان را هر لحظه تمیز و تازه و خوشبو نگاه می‌دارد.
‎به صورت طبیعی به موهایتان حالت دهید

‎کرنول میگوید: «بافتن موهایتان به آنها حالت می‌دهد.» وی ادامه می‌دهد: «می‌توانید موهایتان را در خواب با نوار ببافید، سپس از خواب بیدار شوید، موهایتان را باز کنید، کمی موها را تکان دهید، و سپس موهایتان را با اسپری مخصوص مو اسپری کنید. پیچیدن مو‌ها با چیزی، می‌تواند به موهای شما ظاهری فوق العاده بدهد، بخصوص اگر موهای صافی دارید. جهت داشتن ظاهری جذاب، روی موهای مرطوبتان اسپری حجم دهنده استفاده کنید، سپس موهایتان را کمی‌فشار دهید و سپس اجازه دهید هوا موهایتان را خشک کند.»
‎جایگزینی را امتحان کنید

‎اگر جزو طرفداران استفاده از نوار جهت بستن موهایتان نیستید، تلاش کنید از روبان و گره‌های تزئینی جهت ایجاد امواج قشنگ و حجم زیاد استفاده کنید. بعد از شستن موهایتان، با یک حوله‌ی کاغذی و یا تیشرت تمیز نخی، آب اضافه را بگیرید. سپس محصول موی مورد نظرتان را استفاده کرده و موهایتان را درست بالای سرتان بصورت گوجه‌ای ببندید.

‎سپس هنگامی که موهایتان کاملا خشک شد، موها را باز کرده و نتیجه حاضر است! جهت اینکه موهایتان را کم ‌صاف و مرتب کنید، از یک شانه‌ی دندانه درشت استفاده کنید. این کار موهای در هم پیچیده‌تان را باز می‌کند. اگر با موهایتان مهربان‌تر و آرام‌تر واکنش‌ کنید، اینکار موثرتر خواهد بود.

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎حوله را فراموش کنید!
‎استفاده از حوله جهت خشک کردن موها بعد از حمام، راحت بنظر می‌رسد. درست است؟ ولی همین عمل راحت می‌تواند مقصر مهم وز موهایتان باشد. بر اساس گفته‌ی آرایشگر افراد معروف، شاز دین، یکی از رازها اینکه موهایتان بصورت طبیعی به قشنگی خشک شود، این است که به هیچ عنوان از حوله جهت موهایتان استفاده نکنید.

‎دین می‌گوید: «با توجه به الیاف ضخیم حوله، مالش حوله بر روی موهایتان یکی از مرسوم ترین علل ایجاد وز است.» وی ادامه می‌دهد: «در عوض از یک تی شرت نخی نرم، روبالشی و یا لباس با الیاف میکروفایبر استفاده کنید. تمام این موارد، بر خلاف یک حوله‌ی ضخیم حمام، الیافی بسیار ظریف تر دارند، و در نتیجه حداقل آسیب را به موی مرطوب که در ضعیف ترین و شکننده ترین حالت ممکن واقع شده است است وارد می‌کنند. به عنوان جایگزین، می‌توانید از حوله‌های کاغذی نیز جهت گرفتن آب اضافی موهایتان بدون ایجاد وز استفاده کنید.»

‎اگر قبل از خواب دوش می‌گیرید
‎دوباره قبل از اینکه موهایتان را خیس کنید خوب فکر کنید. خوابیدن با موهای خیس می‌تواند باعث ایجاد گره در موهایتان شود. همچنین رها کردن موهایتان بصورت نامرتب باعث شکسته شدن موهایتان می‌شود. جهت حل این مشکل، آرایشگر ارشد سالن کاپری در بوستون، نیکولاس پنا جی آر، توصیه می‌کند که مقدار کمی از سرم ضد وز به موهایتان بزنید، سپس موهایتان را بصورت شل ببافید و در آخر یک پارچه به دور موهایتان بپیچید تا از آسیب به موهایتان جلوگیری شود.
‎نه تنها موهایتان بدون هیچ گره‌ای خشک می‌شود، بلکه شما با موهایی فر و موج دار بدون استفاده از هیچگونه وسایل حرارتی، بیدار می‌شوید. اگر موهایتان جهت بافتن کوتاهند، پنا توصیه می‌کند یک روسری و یا روبالشی ابریشمی به دور موهایتان بپیچید. ابریشم، اصطکاک کمی روی تارهای موهایتان ایجاد می‌کند، و کمک می‌کند که موها بدون وز و گره باقی بمانند.

موهای خیس | موهای خشک | استفاده | آرایشگر | محصولات | استفاده | آرایشگر | طبیعی | سشوار

‎اگر موهای کوتاه دارید
‎آرایشگر افراد مشهور در نیویورک، نانزیو ساویانو می‌گوید: «یک نرم کننده بدون نیاز به آبکشی به موهایتان بزنید تا کمی برق به آنها اضافه شود. سپس موهایتان را مدلی که میخواهید شانه کنید و بدون اینکه موهایتان را لمس کنید اجازه دهید بطور طبیعی خشک شوند.»

‎اگر موهای صاف و بلند دارید
‎ساویانو توضیح می‌دهد: «موهایتان را از طرفین و از پشت در دو قسمت به دور نوار و یا روبانی بپیچید. سپس اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند، سپس روبان‌ها را باز کنید و با انگشت کمی ‌امواج ایجاد شده است را باز کنید.»

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎اگر موهای فر و یا موجی دارید
‎ساویانو میگوید: «از یک کرم مخصوص موهای فر استفاده کنید، سپس یک اینچ از موهایتان را به دور انگشتتان بپیچید و از سمت پایین به بالا بروید. سپس فرها را محکم کنید، و اجازه دهید بطور طبیعی خشک شوند. جهت داشتن فرهای بزرگ، موهایتان را از پایین (به جای بالا) به دور یک بیگودی و یا نوار مخصوص فر کننده‌ی مو بپیچید، و اجازه دهید خودشان خشک شوند.

‎اگر موهایتان بسیار نازک هستند
‎آرایشگران توصیه می‌کنند از موس مو استفاده کنید، این کار زیاد از کرم‌ها و روغن‌ها که تنها موهایتان را به سمت پایین می‌کشند، به موهایتان حجم می‌دهد. بعد از شستن موهایتان، مقدار کمی‌از موس را با انگشت به موهایتان بزنید. جهت ایجاد امواج بیشتر، موهایتان را به دور یک نوار بپیچید و اجازه دهید در طول شب خشک شود.

با وجود تمام توصیه ها گاهی مجبوریم از سشوار جهت خشک کردن مو استفاده کنیم در این مواقع نکات زیر را رعایت کنید:

۱) از درجه حرارت کم و سرعت ملایم استفاده شود. حرارت بیش از ۵۰ درجه باعث آسیب رسیدن به موها می‌شود.

۲) سشوار باید از فاصله دور (حداقل در فاصله ۶ تا ۱۲ سانتی‌متری) گرفته شود.

۳) جریان هوا از سطح موها گذرانده شود و به پوست سر و ریشه موها مستقیما دمیده نشود. دقت کنید یک دسته مو بیش از چند ثانیه هوا نخورد و جای آن به طور مکرر عوض شود. موها به طور کامل خشک نشود لیکن جهت اینکه مو نرم و قابل انعطاف باشد نیاز به مقداری رطوبت دارد.

۴) در مورد موهای آسیب دیده باید احتیاط بیشتری صورت گیرد و ضمن استفاده از حالت دهنده مو از درجه کم سشوار استفاده شود.

و ولی در مورد برس زدن موتوصیه می‌کنم موقع برس زدن، موها خشک باشد به چه دلیل که موهای خیس، خیلی نرم هستند و توانایی ارتجاعی آنها زیاد است و موقع برس زدن ممکن است گره بخورد و به ساقه آن آسیب برسد. جهت مرتب کردن موهای خیس، استفاده از شانه‌های دارای دندانه‌ای درشت، لبه نرم و نوک کند، بهتر از برس هست. ضمن اینکه بهتر است صبر کنیم تا موها خشک شود و سپس آنها را برس بزنیم.

برس زدن باعث می‌شود تا چربی پوست سر به همه جای سطح موها انتشار گردد و آن را درخشان و خوش حالت سازد.

اما دقت کنید برس کشیدن بیش از حد باعث آسیب رسیدن به ساقه مو و شکستن آن و یا ایجاد موخوره می‌گردد. ضمن اینکه برس زدن زیاد و شدید پوست سر را نیز تحریک می‌کند و به آن آسیب می‌رساند. بنابراین برس زدن باید در حد معقول و کافی (مثلا با حدود ۱۰ تا ۲۰ حرکت ملایم) انجام شود.

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

واژه های کلیدی: موهای خیس | موهای خشک | استفاده | آرایشگر | محصولات | استفاده | آرایشگر | طبیعی | سشوار

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

‎نکاتی جهت خشک کردن موها به روش طبیعی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>