خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » موشک که چیزی نیست ،هدایای بیشتری جهت واشنگتن می‌فرستیم/ کره‌شمالی
 

 

موشک که چیزی نیست ،هدایای بیشتری جهت واشنگتن می‌فرستیم/ کره‌شمالی

کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: موشک بالستیک قاره پیمایش که به تازگی ساخته شده است قادر به حمل کلاهک اتمی بزرگ هست؛ اظهاراتی که موجب شد تا

موشک که چیزی نیست ،هدایای بیشتری جهت واشنگتن می‌فرستیم/ کره‌شمالی

کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: موشک بالستیک قاره پیمایش که به تازگی ساخته شده است قادر به حمل کلاهک اتمی بزرگ هست؛ اظهاراتی که موجب شد تا واشنگتن خواستار یک اقدام جهانی جهت محاکمه پیونگ یانگ به خاطر پیشبرد برنامه تسلیحاتی اتمی‌اش شود.

کره‌شمالی: موشک آزمایش شده است قادر به حمل کلاهک اتمی است

یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: پنتاگون به این نتیجه رسیده که کره شمالی روز سه‌شنبه یک موشک بالستیک قاره پیما را آزمایش کرده که بعضی کارشناسان در حال حاضر معتقدند از بردی برخوردار بوده که می‌تواند به ایالت آلاسکای آمریکا و همچنین بخش‌هایی از خاک این کشور برسد.

عبارات مهم : موشک بالستیک – پیونگ یانگ
خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA امروز در گزارشی به نقل از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت: این آزمایش توانایی‌های تسلیحاتی استراتژیک کشورمان را تکمیل کرده که شامل بمب‌های اتمی، هیدروژنی و موشک‌های بالستیک قاره پیما می‌باشد.

کیم جونگ اون افزود: تا زمانی که واشنگتن دست از سیاست خصمانه‌اش علیه کره‌شمالی نکشد، پیونگ یانگ با آمریکا درخصوص دست کشیدن از تسلیحات اتمی و موشکی‌اش مذاکره نخواهد کرد.

در گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی آمده است: کیم جونگ اون در حالی که چشمانش از خوش حالی برق می‌زد به مقامات، دانشمندان و تکنسین‌های این کشور گفت، آمریکا از بسته هدایایی که ما مصادف با روز استقلال این کشور برایشان ارسال کردیم خوشحال نخواهد شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: کیم جونگ اون به این مقامات دستور داد تا مرتبا جهت آمریکایی‌ها از این بسته‌های هدایای کوچک و بزرگ ارسال کنند. او متعهد شد که هرگز دست از تسلیحات اتمی نکشد و مرتبا هدایای بیشتری از آزمایشات موشکی و اتمی جهت واشنگتن ارسال کند.

این خبرگزاری افزود: این آزمایش الزامات فنی این موشک بالستیک قاره پیمای تازه را در مرحله جداسازی، ورود مجدد کلاهک اتمی به جو و کنترل این کلاهک اتمی را با موفقیت محقق کرد.

در همین حال نیروهای آمریکا و کره‌ جنوبی در تصویر العمل به آزمایش موشکی روز سه‌شنبه کره شمالی یک نمایش قدرت برپا کردند به طوری که سربازان این دو کشور متحد موشک‌های دقیق “دیپ استرایک” را به آب‌های منطقه‌ای کره‌ جنوبی پرتاب کرده‌اند.

مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی دستور داد تا این مانور با همکاری آمریکا برگزار شود تا به کره شمالی واکنشی جدی این دو کشور را نشان دهد.

در همین حال رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد: هر کشوری که میزبان کارگران کره شمالی باشد و جهت پیونگ یانگ کمک‌های اقتصادی یا نظامی فراهم کند و یا در اجرای قطعنامه‌های شرکت ملل ناکام باشد به نوعی به این دولت خطرناک کمک کرده است.

وی افزود: تمامی کشورها باید به صورت علنی به کره شمالی نشان دهند که کارهای آنها جهت دنبال کردن برنامه‌های تسلیحاتی اتمی‌شان پیامدهایی به همراه دارد.

موشک که چیزی نیست ،هدایای بیشتری جهت واشنگتن می‌فرستیم/ کره‌شمالی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: موشک بالستیک | پیونگ یانگ | کره شمالی | آمریکایی | آمریکا | واشنگتن | بالستیک | ارسال | آزمایش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>