خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » زمان اجرای فرمان جنجالی ترامپ علیه ایرانیان
 

 

زمان اجرای فرمان جنجالی ترامپ علیه ایرانیان

وزارت خارجه آمریکا در دستورالعملی که جهت کنسول‌گری‌هایش در سرتاسر دنیا فرستاده، گفته است شهروندان ۶ کشور باید یک «خویشاوند نزدیک» یا رابطه کاری در ایالات متحده داشته باشند تا بتوانند روادید بگیرند.

زمان اجرای فرمان جنجالی ترامپ علیه ایرانیان

وزارت خارجه آمریکا در دستورالعملی که جهت کنسول‌گری‌هایش در سرتاسر دنیا فرستاده، گفته است شهروندان ۶ کشور باید یک «خویشاوند نزدیک» یا رابطه کاری در ایالات متحده داشته باشند تا بتوانند روادید بگیرند.

اجرای فرمان «دونالد ترامپ» جهت منع صدور روادید به شهروندان کشور عزیزمان ایران و ۵ کشور دیگر

رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که قرار است دولت آمریکا از ساعت ۲۰ عصر امروز- پنج‌شنبه- به وقت واشنگتن (نیمه‌شب به وقت گرینویچ)، اجرای فرمان «دونالد ترامپ» جهت منع صدور روادید به شهروندان کشور عزیزمان ایران و ۵ کشور عمدتا مسلمان دیگر را شروع کند.

عبارات مهم : دولت دونالد ترامپ – ایالات متحده
گزارش شده است است وزارت خارجه آمریکا در دستورالعملی که جهت کنسول‌گری‌هایش در سرتاسر دنیا فرستاده، گفته است شهروندان این ۶ کشور باید یک «خویشاوند نزدیک» یا رابطه کاری در ایالات متحده داشته باشند تا بتوانند روادید بگیرند.

در این دستورالعمل، نوشته‌اند که والدین، همسر، فرزند (از جمله فرزندان بزرگ‌سال)، داماد، عروس، خواهر یا برادر، «خویشاوند نزدیک» حساب می‌شوند ولی نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، شوهر خواهر، زن برادر، نامزد یا دیگر خویشاوندان شامل آن نیستند.

این راجع به نسخه دوم فرمان مهاجرتی رئیس‌جمهوری آمریکاست که طبق آن، کسانی که روادید روی گذرنامه‌شان خورده است یا کارت سبز اقامت در آمریکا دارند، هم‌چنان می‌توانند وارد آمریکا شوند. بر تصویر نسخه اول فرمان که جلوی ورود این عده را هم می‌گرفت.

طبق فرمان رئیس‌جمهوری آمریکا که اجرای آن به‌زودی شروع می‌شود، صدور روادید آمریکا جهت شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن دست‌کم جهت ۹۰ روز متوقف می‌شود. این فرمان همچنین ورود پناه‌جویان را به مدت ۱۲۰ روز معلق می‌کند.

این حکم در چند دادگاه مورد اعتراض قرار داده شد و هیچ‌وقت به مرحله اجرا نرسید.

اما دیوان عالی آمریکا، دوشنبه اعلام کرد اجازه می‌دهد فرمان منع صدور روادید اجرا شود ولی با این استثنا که فرمان مهاجرتی نمی‌تواند علیه شهروندان خارجی اعمال شود که دارای «ارتباطی اصیل» با شخص یا شرکتی در ایالات متحده هستند.

به گزارش بی‌بی‌سی، دیوان عالی آمریکا هم‌چنین اعلام کرد تصمیم گرفته است تقاضای وکلای دولت دونالد ترامپ در پرونده موسوم به فرمان مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا را بررسی کند.

پس از آن ترامپ گفت که این ممنوعیت ۷۲ ساعت بعد به اجرا گذاشته خواهد شد.

ترامپ که هدف از فرمان مهاجرتی‌اش را اصلاح امنیت در آمریکا عنوان کرده بود، تصمیم تازه دادگاه را «پیروزی آشکار» جهت امنیت ملی آمریکا خوانده است.

زمان اجرای فرمان جنجالی ترامپ علیه ایرانیان

تهیه و تدوین : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: دولت دونالد ترامپ | ایالات متحده | دونالد ترامپ | وزارت خارجه | آمریکایی | آمریکا | ایران | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>