خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » تلگرام جهت فیلتر نشدن با روسیه توافق کرد
 

 

تلگرام جهت فیلتر نشدن با روسیه توافق کرد

تلگرام با پذیرش شرایط و قوانین روسیه و در اختیار قرار دادن اطلاعات مورد نیاز به مقام های مسئول از فیلتر شدن در این کشور نجات یافت.

تلگرام جهت فیلتر نشدن با روسیه توافق کرد

تلگرام با پذیرش شرایط و قوانین روسیه و در اختیار قرار دادن اطلاعات مورد نیاز به مقام های مسئول از فیلتر شدن در این کشور نجات یافت.

تلگرام در روسیه فیلتر نمیشود

سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه اعلام کرد که خبر رسان تلگرام تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار این شرکت قرار داده و نام آن در فهرست سامانه های مجاز فعالیت در روسیه ثبت شد. شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز به نقل از آلکساندر ژاروف مدیر این شرکت اعلام کرد: سامانه خبر رسان تلگرام تمام اطلاعات درخواستی را در اختیار این شرکت قرار داده و مطابق قانون رسانه ها اقدام کرد.

در همین حال پاول دوروف طراح و مدیر سامانه خبر رسان خبر رسان تلگرام نیز گفت که این سامانه صفحات مربوط به تروریست ها و افراط گرایان و ترویج کننده فساد اخلاقی، خشونت و اعمال خلاف قانون را می بندد. وی افزود: در این حال نمی توانیم قانون تازه فعالیت رسانه ها موسوم به« بسته یارووایا» را اجرا کنیم، لیکن فناوری جهت اجرای آن و کشف اطلاعات سری کاربران را در اختیار نداریم.

سازمان امنیت فدرال روسیه به تازگی اعلام کرده که سامانه خبر رسان تلگرام راه ارتباطی تروریست ها جهت اجرای عملیات انتحاری فروردین ماه امسال بوده که ۱۵ قربانی و حدود ۶۰ زخمی برجای گذاشت. مدیر شرکت نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه همچنین اخیرا هشدار داده بود که اگر سامانه ارتباط اینترنتی موبایلی خبر رسان تلگرام به نقض قوانین این کشور ادامه دهد، از دسترسی کاربران خارج خواهد شد.

تلگرام جهت فیلتر نشدن با روسیه توافق کرد

آلکساندر ژوکوف گفت که اگر خبر رسان تلگرام اطلاعات مورد نیاز را جهت گنجاندن خود در فهرست شرکت دهندگان اطلاع رسانی این کشور ارائه نکند، مسدود خواهد شد.
در بیانیه ژوکوف که روز جمعه پایگاه شرکت نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه انتشار داده، آمده است: کارکنان این نهاد هر روز نامه های حاوی توضیح مطالبات قانون را جهت خبر رسان تلگرام ارسال می کنند که بی پاسخ می ماند. خبرگزاری اسپوتنیک ادامه داده است که مقام روسی از پاول دوروف مدیر خبر رسان تلگرام درخواست کرده قوانین روسیه را اجرا کند، لیکن وقت اندکی جهت تصمیم گیری راجع به این خبر رسان باقی مانده است.

پاول دوروف شهروند روسیه که خارج از این کشور اقامت دارد، سال ۲۰۱۳ شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام را طراحی و راه اندازی کرد و برپایه گزارشات در وقت کنونی نیز شمار کاربران آن به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رسیده هست. براساس گزارش های انتشار یافته، خبر رسان تلگرام که ارتباط فیزیکی و حقوقی با روسیه ندارد و مقر آن در برلین آلمان هست.
چندی پیش نیز گزارش شده است بود که شرکت مسئول ارتباطات در روسیه از شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام خواسته اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهد.

همچنین پیشتر اعلام شده است بود، شرکت امنیت فدرال روسیه در ادامه برنامه ریزی ایمنی کردن ارتباطات حساس در برابر نفوذ احتمالی، در حال تدوین طرح ممنوعیت استفاده از شبکه های خبر رسان اجتماعی بدون مجوز و غیر امن جهت مقام های این کشور هست. پایگاه روزنامه ایزوستیا نوشت: براساس این طرح مقام های روسی بعد از نهایی شدن و اعلام دستور نمی توانند از اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … بدون مجوز شامل خبر رسان تلگرام و واتس آپ جهت ارتباطات خود استفاده کنند.

شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ روز یکشنبه در برنامه ای اعلام کرد که تروریست انتحاری که دو ماه پیش در ایستگاه مترو در سن پترزبورگ خود را منفجر کرد و بر اثر آن دهها نفر کشته و مجروح شدند از طریق سامانه خبر رسان تلگرام خبر گرفته بود. در گزارش این شبکه تلویزیونی گفته شد: تروریست انتحاری در سن پترزبورگ از فرد تروریستی در سوریه دستور گرفته بود. افزون بر آن چند نفر از تروریست ها که در مسکو می درخواست کردند اتوبوسی را منفجر کنند و پیش از این اقدام دستگیر شده است بودند از خبر رسان تلگرام استفاده می کردند.

تلگرام با پذیرش شرایط و قوانین روسیه و در اختیار قرار دادن اطلاعات مورد نیاز به مقام های مسئول از فیلتر شدن در این کشور نجات یافت.

تهیه و تدوین : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: شبکه اجتماعی | تروریست ها | اطلاعات | رسانه ها | تلگرام ک | تروریستی | کاربران | تروریست | انتحاری | قانون | روسیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>