خانه » خبری و خواندنی » چرا یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؟!
 

 

چرا یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؟!

زهرا شایسته‌فرد گفت: به چه دلیل یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؛ آن هم نویسنده‌ای با گرایش آسیب‌های اجتماعی می‌نویسد.

چرا یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؟!

زهرا شایسته فرد رمان نویس، در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص مسائل بیمه‌ای خود گفت: تقریبا چهار، پنج سال پیش به بیمه هنرمندان مراجعه کردم. انتشار ۲ کتاب از شرایط بیمه شدن بود. ولی در آن وقت ده عنوان کتاب از من انتشار شده است بود. در آن وقت فرزندانم با پدرشان زندگی می کردند. هنگامی آنها را پیش خودم آوردم، هزینه های زندگی زیاد کردن یافت و من نتوانستم هزینه بیمه را پرداخت کنم.

وی افزود: بعد از مدتی به بیماری ام اس مبتلا شدم. هنگامی که به بیمه مراجعه کردم، به من گفتند به علت وقفه ای که در پرداخت هزینه بیمه افتاده هست، باید دوباره تمام دوندگی ها و هزینه ها را جهت بیمه شدن بکنم تا بتوانند دوباره مرا بیمه کنند. گلایه ام این هست؛ به چه دلیل یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد. آن هم نویسنده ای که یک رمان با گرایش آسیب های اجتماعی دارد و همچنین راجع به دفاع مقدس رمان نوشته هست. من هیچ حامی نداشتم. نویسنده باید حمایت شود.

این نویسنده با اشاره به خود به عنوان کسی که اسمش نویسنده است و هم اکنون تدریس می کند و کارهای فرهنگی انجام می دهد، اظهار داشت: حالا یک بیماری لاعلاج دارم. به چه دلیل به خاطر یکی، دو سال وقفه در پرداخت هزینه بیمه، باید دوباره کارهای بیمه ام را انجام بدهم؟ یک نویسنده باید از کجا حمایت شود؟! در این دوره زمانه کباب فروشی بیش از کتابفروشی درآمد دارد. هم اکنون فرهنگ ما ضایع می شود. نویسنده و نسل جوان حمایت نمی شود، حتی انگیزه ای هم جهت جوان ها نمی ماند.

چرا یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؟!

شایسته فرد در آخر گفت: زمانی با فردی صحبت می کردم؛ از من شغلم را پرسید.من به وی گفتم نویسنده هستم. گفت شغلت چیست؟ نویسندگی فقط یک تفنن شده است هست. ما از نسل فردوسی هستیم و از آنهایی هستیم که هزار و یک شب را نوشتند. باید هم نویسندگی را یک تفنن بدانند؛ دغدغه نان نمی گذارد، ذهن نویسنده جهت نوشتن آزاد باشد.

انتهای پیام/

زهرا شایسته‌فرد گفت: به چه دلیل یک نویسنده باید بدون اعتبار باشد؛ آن هم نویسنده‌ای با گرایش آسیب‌های اجتماعی می‌نویسد.

واژه های کلیدی: نویسندگی | نویسنده | بیماری | فرهنگ | زندگی | انتشار | اعتبار | نویسندگی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>