خانه » ورزشی » کدام دستگاه ورزش کشور باید پاسخگو باشد!
 

 

کدام دستگاه ورزش کشور باید پاسخگو باشد!

اتحادیه جهانی کشتی طی اخطاری به فدراسیون کشتی کشور عزیزمان ایران خواستار اصلاح اساسنامه خود طبق اساسنامه این اتحادیه و بر اساس منشور المپیک شد که این اتفاق چالشی بزرگ جهت ورزش اول کشور محسوب می شود.

کدام دستگاه ورزش کشور باید پاسخگو باشد!

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان،حساسیت کمیه بین المللی المپیک مبنی بر اصلاح اساسنامه بعضی رشته ها ورزشی کشور عزیزمان ایران باعث شد تا اتحادیه جهانی کشتی نخستین اخطار جدی خود را به فدراسیون کشتی کشور عزیزمان ایران اعلام کند. به طور حتم ایراداتی در این اساسنامه وجود دارد که خود فدراسیون کشتی هم از آن با خبر است ولی در این وانفسا چه کسی باید پاسخگو باشد؟
فدراسیون کشتی زیر مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است و این دو نهاد نیز مسئولیت اصلاح اساسنامه های فدراسیون ها را بر عهده دارند در نتیجه این دو دستگاه متولی ورزش کشور باید زیاد از فدراسیون کشتی به فکر این عنوان باشند تا شاهد تغییرات اساس نامه در فدراسیون هایی که در شرایط اضطرار هستند باشیم.

عبارات مهم : دستگاه – المپیک
فدراسیون کشتی به خوبی می داند که اساسنامه اش ایراد دارد و در پی عوض کردن آن است ولی به چه دلیل وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تلاش نمی کنند تا اشکال جدی عدم استقلال فدراسیون های ورزشی و دخالت دولت در اساسنامه را برطرف نمایند تا یکبار جهت هر لحظه این مسئله برطرف شود.
قطعا اگر این مسئله برطرف نگردد کار از اخطار فراتر خواهد رفت و ممکن است با تعلیق و محرومیت هایی مواجه شویم که نه به صلاح کشتی به عنوان یک رشته پُرافتخار است و نه به سود ورزش ایران. در نتیجه امیدواریم مسئولین اقدامی عاجل جهت عبور از این بحران را در دستورکار خود قرار دهند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دستگاه | المپیک | ایران | اخطار | فدراسیون کشتی | اتحادیه جهانی | کمیته ملی المپیک | وزارت ورزش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>