خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ادامه آبیاری مزارع سبزی پایتخت کشور عزیزمان ایران با فاضلاب!
 

 

ادامه آبیاری مزارع سبزی پایتخت کشور عزیزمان ایران با فاضلاب!

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح ایمنی فاضلاب خبر داد و گفت:‌ آبیاری مزارع سبزی و صیفی در بعضی

ادامه آبیاری مزارع سبزی پایتخت کشور عزیزمان ایران با فاضلاب!

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح ایمنی فاضلاب خبر داد و گفت:‌ آبیاری مزارع سبزی و صیفی در بعضی شهرها از جمله جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه دارد.

آبیاری با فاضلاب در مزارع سبزی و صیفی

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح ایمنی فاضلاب خبر داد و گفت:‌ آبیاری مزارع سبزی و صیفی در بعضی شهرها از جمله جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه دارد. خسرو صادق نیت افزود: متاسفانه آبیاری با فاضلاب در مزارع سبزی و صیفی بعضی شهرها و استانها از جمله جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنان ادامه دارد و متاسفانه هنوز این مسئله به طور کامل بر طرف نشده است.

عبارات مهم : وزارت بهداشت – کشاورزی
وی گفت: جهت برخورد با این پدیده به خصوص با توجه به احتمال بروز مواردی از بیماری وبا و انتقال این بیماری، از طریق آلودگی‌های ناشی از فاضلاب، استان‌ها و شهرهایی که مزارع آنها با فاضلاب آبیاری می‌شود با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو، شناسایی شده‌اند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد:‌ جهت مقابله اساسی و جدی با این پدیده غیر بهداشتی، برنامه جدیدی با عنوان «برنامه ایمنی فاضلاب» با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو آماده شده است که بر اساس آن مسیرهای آبیاری با فاضلاب شناسایی شده است تا از انتقال فاضلاب جلوگیری شود و به نوعی برنامه پیشگیرانه را اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در گذشته برخورد با پدیده آبیاری مزارع با فاضلاب به این شکل بود که به صورت موردی با مواردی که آبیاری با فاضلاب داشتند، برخورد می‌شد و علاوه بر اینکه کشاورزان و استفاده کنندگان از فاضلاب در مزارع به دستگاه قضایی معرفی می شدند،محصولات آنها نیز معدوم می شد.

صادق نیت گفت: در برنامه تازه یک پله جلوتر رفتیم و با شناسایی مسیرهای انتقال فاضلاب و جاهایی که فاضلاب از سیستم خارج می‌شود تا به محل نهایی و مزارع برسد، این مسیرها را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو مسدود می‌کنیم و به نوعی چرخه انتقال فاضلاب به مزارع بسته می‌شود و به این ترتیب امکان استفاده و بهره‌برداری از فاضلاب در مزارع کشاورزی از بین می‌رود.

وی افزود: این برنامه تدوین شده است و از تیر امسال با همکاری وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در سراسر کشور اجرا می‌شود.

بیماری وبا یک بیماری میکروبی(باکتریایی) است که از طریق آلودگی های محیطی می تواند انتقال پیدا کند و با اسهال شدید، می تواند در مواردی به فوت فرد مبتلا منجر شود.

ادامه آبیاری مزارع سبزی پایتخت کشور عزیزمان ایران با فاضلاب!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: وزارت بهداشت | کشاورزی | فاضلاب | شهرهای | بیماری | بهداشت | برنامه | آبیاری | شناسایی | بهداشتی | سلامت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>