خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » یک کشته و ۸ زخمی در اتفاق زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن
 

 

یک کشته و ۸ زخمی در اتفاق زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن

حادثه در نزدیکی مسجد فینزبری پارک در خیابان سون سیسترز در شمال لندن زمانی رخ داد که نمازگزاران بعد از اقامه نماز تراویح در حال خروج از مسجد

یک کشته و ۸ زخمی در اتفاق زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن

حادثه در نزدیکی مسجد فینزبری پارک در خیابان سون سیسترز در شمال لندن زمانی رخ داد که نمازگزاران بعد از اقامه نماز تراویح در حال خروج از مسجد بودند که ناگهان خودرویی آنها را زیر گرفت. این منطقه اکثر مسلمان نشین است.

شب خونین دیگر جهت انگلیس

شب خونین دیگری جهت لندن این بار جهت مسلمانان این شهر رقم خورد. اتفاقی که در پی برخورد یک ماشین به نمازگزارانی که در حال خارج شدن از مسجدی در نزدیکی فینزبری پارک در شمال لندن بودند، رخ داد.به گزارش ایسنا، روزنامه ایوینینگ استاندارد انگلیس در این باره نوشت: در جریان این اتفاق یک حمله با سلاح سرد هم رخ داد به طوریکه فردی با سلاح سرد از ماشین بیرون پریده و دست‌کم یک نفر را چاقو زد.

عبارات مهم : انگلیسی – مسلمانان
این اتفاق در نزدیکی مسجد فینزبری پارک در خیابان سون سیسترز در شمال لندن زمانی رخ داد که نمازگزاران بعد از اقامه نماز تراویح در حال خروج از مسجد بودند که ناگهان خودرویی آنها را زیر گرفت. این منطقه اکثر مسلمان نشین است.

شاهدان عینی گفتند، در این ماشین سه جوان سوار بودند. آن ابتدا با سرعت عادی در حال حرکت بود که ناگهان شتاب گرفت و شروع به زیر گرفتن نمازگزاران کرد.

در حالی که اخبار اولیه حاکی از چهار کشته و ۱۲ زخمی بود پلیس لندن اعلام کرد، یک تن کشته و هشت تن زخمی شده‌اند. پلیس همچنین گفت: یک نفر را دستگیر کرده و جستجو جهت یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد. به گفته پلیس، راننده ماشین بازداشت شده است و ۴۸ ساله هست. پلیس افزود، اول نمازگزاران او گرفتند و سپس نیروهای پلیس او را بازداشت کردند.

مقامات پلیس گفته‌اند که این یک “پیشامد جدی” هست. ماموران پلیس و امدادی به محل شتافته‌اند. شاهدان می‌گویند که به خاطر ماه رمضان نمازگزاران زیادی در محل بودند. شورای مسلمانان انگلیس در شبکه شبکۀ اجتماعی توییتر نوشته که مطلع شده است است یک وانت مردمی را که به مسجد رفته بودند زیر گرفته هست. این شورا نوشت که جهت قربانیان دعا می‌کند.

شورای مسلمانان انگلیس اعلام کرد، اتفاق زیر گرفتن یکی از پدیده‌های خشونت در زمینه اسلام هراسی هست. شورا اظهار داشت: راننده انگلیس عمدا اقدام به زیر گرفتن نمازگزاران کرد. این شورا خواستار زیاد کردن تدابیر امنیتی در جهت حمایت از مساجد شد. شاهدان عینی افزودند، سرنشینان ماشین سه جوان انگلیسی بودند و نمازگزاران یکی از عاملان را بازداشت کردند.

محمد کزبر، مدیر شورای امنای مسجد فینربری پارک اعلام کرد، مسجد اخیرا تهدیداتی را از طریق گوشی دریافت و این تهدیدات را به پلیس ابلاغ کرده بود.

وی ادامه داد: اخیرا حملات به مسلمانان خصوصا زنان در انگلیس زیاد شده است است.

در اطراف محل اتفاق اکنون نیروهای ضد ترور مستقر هستند و نیروهای امنیتی یک کمربند امنیتی گسترده را در اطراف مسجد و ایستگاه متروی نزدیک آن ایجاد کرده‌اند. مسجد فینزبری پارک قبلا محل حضور افراطی‌ها در دهه ۹۰ و ابتدای هزاره بود. این مسجد به ارتباطش با چهره‌های برجسته افراط‌گرا نظیر ابو قتاده و ابوحمزه مصری شهره است.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس نیز در بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با تمامی زخمی‌شدگان این اتفاق گفت: این یک اتفاق وحشتناک بود. می تصریح کرد: این اتفاق وحشتناک است و من با افراد زخمی شده است و خانواده‌هایشان احساس همدردی می‌کنم و گروه‌های امدادی و نیروهای ضد ترور در محل اتفاق هستند.

نخست‌وزیر انگلیس تاکید کرد: پلیس راجع به اتفاق تحقیق می‌کند چراکه احتمال تروریستی بودن اتفاق وجود دارد. وی امروز در راس یک نشست فوق‌العاده حضور می‌یابد. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و رهبر اپوزیسیون این کشور هم شدیدا نسبت به این اتفاق ابراز ناراحتی کرد.

یک کشته و ۸ زخمی در اتفاق زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: انگلیسی | مسلمانان | راننده | انگلیس | بازداشت | ماشین | نزدیکی | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>