خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » طرح پرداخت مستمری به کم‌درآمدها متوقف شد
 

 

طرح پرداخت مستمری به کم‌درآمدها متوقف شد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام ثبت‌نام تعداد کثیری در سامانه «رفاه اجتماعی» ـ جهت شناسایی نیازمندان غیرتحت پوشش نهادهای حمایتی و پرداخت

طرح پرداخت مستمری به کم‌درآمدها متوقف شد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام ثبت‌نام تعداد کثیری در سامانه «رفاه اجتماعی» ـ جهت شناسایی نیازمندان غیرتحت پوشش نهادهای حمایتی و پرداخت مستمری به کم‌درآمدها ـ ، از متوقف شدن این طرح در جهت انجام بررسی‌های زیاد خبر داد.

این طرح شروع نشده متوقف شد

احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص آخرین اوضاع اجرای طرح «پرداخت مستمری به کم‌درآمدها» گفت: درحال حاضر تعداد قابل توجهی در سامانه خدمات حمایتی عضویت کرده‌اند.

عبارات مهم : کمیته امداد – اجرای طرح
وی افزود: با وجود آن که اعلام کردیم تنها افراد نیازمند که دارایی و درآمد آنان بیانگر نیازمند بودن آنان هست، در این سامانه عضویت کنند و حتی براساس بعد خانوار سقف میزان درآمد خانوار های متقاضی را نیز اعلام کردیم، ولی متاسفانه اولا ۵۰ درصد کسانی که تاکنون در این سامانه عضویت کرده اند هم اکنون تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی قرار هستند و بنابراین عضویت آنها بی علت بوده هست؛ ثانیا از میان ۵۰ درصد دیگری که تحت پوشش نهادهای حمایتی نبوده و در این سامانه عضویت کرده‌اند نیز تنها یک سوم آنان مشمول بازرسی میدانی خواهند شد تا متوجه شویم نیاز آنان واقعی است یا خیر؛ سایر عضویت کنندگان نیز اصلا مشمول این طرح نمی شوند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه ادامه داد: درمرحله نخست اجرای این طرح به صورت آزمایشی آن را اعلام عمومی کردیم تا بررسی کنیم چه گروه‌هایی اقدام به عضویت دراین سامانه می کنند و متاسفانه دیدیم تعداد بسیار زیادی از آنها مشمول این طرح نمی شوند،این درحالیست که هرچند در چنین روش هایی که فرآیند جذب ساده هست، متقاضی زیاد کردن می یابد ولی باید این شیوه اطلاع رسانی در کشور فرهنگ سازی شود.

میدری اعلام کرد: لذا درحال حاضر اجرای این طرح متوقف شده است است تا بررسی های مورد نیاز را انجام و بعد از آن مجددا طرح را شروع کنیم.

چندی پیش مسوولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده است در برنامه ششم است می‌توانند جهت دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی (www.samanehrefah.ir) ثبت‌نام کنند؛ این درحالیست که اعلام این طرح تصویر العمل هایی را به همراه داشت.

طبق این طرح که نیازمندی خانوارها قرار است بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول آنها محاسبه و در صورت احراز به وسیله نهادهای حمایتی تحت پوشش قرار گیرند، واکنش‌هایی را در بر داشته است بطوریکه فتاح، رییس کمیته امداد اجرای چنین طرحی را نه تنها به صلاح نمی داند بلکه معتقد است به “تب” در جامعه دامن می‌زند.

تاجایی که بعد از اعلام این طرح فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «نیازی نیست سایت ایجاد کنیم و بگوییم مردم بیایید ثبت‌نام کنید، لیکن نمی‌خواهیم تجربه‌ای همانند «یارانه» شود، آن وقت می‌بینیم عدد بالایی ثبت‌نام و توقع هم ایجاد شده است هست؛ این درحالیست که باید براساس قوانین نیازمندان را شناسایی ‌کنیم. دولت و مجلس هم اگر می‌خواهند کمکی کنند می‌توانند دامنه تحت پوشش نهادهای حمایتی را با ایجاد قوانین، وسیع‌تر کنند لیکن ایجاد چنین قوانینی بهتر از آنست که اعلام عمومی کنیم تا مردم جهت ثبت‌نام بیایند و این کار باعث می‌شود مردم را متوقع بار بیاوریم.»

طرح پرداخت مستمری به کم‌درآمدها متوقف شد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کمیته امداد | اجرای طرح | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>