خانه » ورزشی » نمونه گیری‌های هدفمند در لیگ برتر فوتبال زیاد کردن می‌یابد
 

 

نمونه گیری‌های هدفمند در لیگ برتر فوتبال زیاد کردن می‌یابد

سیف برقی از زیاد کردن نمونه گیری‌های هدفمند و مستمر جهت مبارزه با دوپینگ در فصل تازه لیگ برتر فوتبال خبر داد.

نمونه گیری‌های هدفمند در لیگ برتر فوتبال زیاد کردن می‌یابد

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان؛ توحید سیف برقی مدیر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در گفتگو با رادیو گفت و گو راجع به فعالیت این فدراسیون در حوزه دوپینگ گفت: از سال ۸۷ تا ۹۳ مسئولیت مبارزه با دوپینگ در فوتبال بر عهده فدراسیون بود که شامل مسائل آموزشی و حیطه‌های متفاوت دوپینگ می‌شد. از سال ۹۳ این مسئولیت با تصمیم وزارت ورزش و جوانان برعهده “نادو ” ستاد ملی مبارزه با دوپینگ قرار گرفت. خوش بختانه تعامل خوبی میان نادو و فدراسیون فوتبال وجود دارد.

وی ادامه داد: در عنوان دوپینگ تلاش‌های زیادی صورت گرفته هست. از جمله این که تلاش داریم با نمونه گیری‌های هدفمند در کنار نمونه گیری‌های تصادفی، کسانی که دوپینگ می‌کنند را شناسایی کنیم. ضمن این که قرار است افسران ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال به نادو اضافه شوند.

سیف افزود: نمونه گیری در مسابقه های لیگ برتر زیاد است و مستمر انجام می‌شود، به همین علت تا کنون در تاریخ لیگ فوتبال کشورهیچ نمونه دوپینگی از سوی افسران فیفا و یا‌ ای اف سی مثبت اعلام نشده است.

نمونه گیری‌های هدفمند در لیگ برتر فوتبال زیاد کردن می‌یابد

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال راجع به نمونه گیری در لیگ‌های پائین‌تر تصریح کرد: نمونه گیری در لیگ دسته یک چند برابر شده است هست. به علاوه این که تعداد نمونه گیری‌ها در فوتسال، فوتبال ساحلی و بخش بانوان نیز زیاد کردن یافته هست. البته تعداد مسابقه های فوتبال بسیار بالاست و نمی‌توان از همه آزمون گرفت. به همین علت مورد نیاز است در کنار عنوان نظارت به آموزش نیز توجه شود. در این راه پزشکان باشگاه‌ها کمک فراوانی به ما می‌کنند.

وی راجع به رواج استفاده از دخانیات در میان فوتبالی‌ها بیان داشت: فوتبال جدا از جامعه نیست و جزیی از آن هست. مطمئنا در این عنوان فوتبال از جامعه تاثیر پذیرفته هست. البته در این باره ما دوره‌های آموزشی در خصوص مضرات استفاده از سیگار، قلیان، حشیش، تریاک و… را برگزار کرده ایم.

انتهای پیام/

سیف برقی از زیاد کردن نمونه گیری‌های هدفمند و مستمر جهت مبارزه با دوپینگ در فصل تازه لیگ برتر فوتبال خبر داد.

واژه های کلیدی: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ | استفاده | مسابقه | فوتسال | فوتبال | آموزشی | فوتبالی | پزشکی | فوتسال | دوپینگ

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>