خانه » ورزشی » گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و
 

 

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

مدیر سابق کلوب بارسلونا در مصاحبه طولانی که با نشریه گاردین داشت در خصوص مسائل مختلفی چون مسی، گواردیولا و مدیر فعلی بارسا صحبت کرد.

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

وبسایت رسمی برنامه نود – رئیس سابق کلوب بارسلونا در مصاحبه طولانی که با نشریه گاردین داشت در خصوص مسائل مختلفی چون مسی، گواردیولا و مدیر فعلی بارسا صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، خوان لاپورتا سال ۲۰۰۸ پپ گواردیولا را به عنوان مربی تیم ب بارسلونا برگزید و بعد از آن او را به عنوان مربی تیم نخست بارسا گزینش کرد و به همراه او به موفقیت های فراوانی دست یافت. لاپورتا هفته گذشته در بنیاد کرویف با پپ ملاقات داشت و در مراسم های نمادینی که به یاد اسطوره فقید بارسلونا و تیم ملی هلند برگزار شد به همراه او حاضر شد و اعلام کرد پپ با اینکه فصل بدون جامی را پشت سر گذاشته است ولی بسیار امیدوار به فصل آینده هست. لاپورتا در مصاحبه با The guardian اعلام کرد اطمینان دارد منچستر سیتی بعد از انجام تغییرات مورد نظر پپ بسیار قدرتمند خواهد شد:

اگر سیتی به اندازه کافی از پپ حمایت کند او قطعا موفق خواهد بود. او بسیار کمال گرا هست، او یک برنده ذاتی و انسانی بسیار شجاع هست، او هرگز بعد از شکست خود را پنهان نمی کند. پپ بسیار امیدوار است و در چند روزی که اینجا بود و در ملاقاتی که با هم داشتیم اعلام کرد از حضور در سیتی خوشحال است و می تواند تیمی قدرتمند را بسازد. آن ها در مسیر درستی قرار دارند و می توانند تیمی فوق العاده قدرتمند را در اختیار داشته باشند. مطمئنا هواداران آن ها بسیار هیجان زده خواهند بود. از برنامه دقیق آن ها اطلاعی ندارم ولی پپ و تیکی بگرستین را به خوبی می شناسم و از توانایی های آن ها به خوبی آگاهم، مطمئنا آن ها تیمی تشنه به پیروزی خواهند ساخت.

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

لاپورتا با اشاره به اینکه پپ زندگی خود را رقف فوتبال کرده است و به همین علت در این عرصه بسیار موفق است در ادامه با اشاره به موفقیت های پیشین گواردیولا افزود:

رکوردهایی که پپ از خود به جا گذاشته است به خوبی عملکرد او را معرفی می کنند. هر تیمی خصوصیات مخصوص خود را دارد. او از کودکی بارسا را به خوبی می شناخت و در اینجا به موفقیت رسید، او در بایرن هم موفق بود و مطمئنا در سیتی هم موفق خواهد بود. او این وقت را دارد تا با تیکی بگستین و سوریانو همکاری کند، آن ها اعتماد زیادی به پپ دارند. پپ بسیار مشتاق، هیجان زده و پر تحرک بود تا سیتی قدرتمندی بسازد. او بسیار با هوش، احساساتی و نابغه هست. او کار آسانی نخواهد داشت به چه دلیل که لیگ انگلیس سخت است و دو تیم بسیار قدرتمند در شهر منچستر حضور دارند، با این وجود او عالی ترین مربی دنیا است و در هر تیمی می تواند به موفقیت برسد. او سیتی را گزینش کرد به چه دلیل که ایمان داشت که می تواند پروژه ای که در ذهنش دارد را در این تیم پیاده کند. او کارش را به خوبی پیش می برد، اگر در فصل گذشته به بازی های سیتی دقت کنید متوجه می شوید که آن ها به خوبی با یکدیگر همکاری می کردند و پاس های مناسبی جهت یکدیگر ارسال می کردند ولی این پاس های روان در تمامی طول بازی وجود نداشت و مشکلاتی داشتند که جهت رفع مسائل نیاز به بازیکن مورد نیاز خود دارند. آن ها بازیکنان مورد نیاز پپ را در اختیار خواهند گرفت و او می تواند با نبوغی که دارد هویت فوتبال مورد نظرش را در بازی آن ها ایجاد کند و آن ها را به خوبی با یکدیگر هماهنگ کند.

لاپورتا در ادامه در خصوص مسی نیز صحبت کرد، اعجوبه آرژانتینی بارسلونا که در طول سال هایی که در این تیم حضور داشته است موفقیت های بیشماری به همراه کاتالان ها به دست آورده است موفق شده است است ۵ بار توپ طلای اروپا را به خود تخصیص داده شده است بدهد. لاپورتا در ادامه با اعلام این عنوان که اینتر سال ۲۰۰۶ در نظر داشته است تا با پرداخت هزینه باز خرید او، مسی را در اختیار بگیرد گفت:

مدیر سابق کلوب بارسلونا در مصاحبه طولانی که با نشریه گاردین داشت در خصوص مسائل مختلفی چون مسی، گواردیولا و مدیر فعلی بارسا صحبت کرد.

سال ۲۰۰۶ اینتر پیشنهاد خوبی ارائه داد، آن ها می درخواست کردند بند بازخرید او یعنی ۱۵۰ میلیون یورو را جهت به خدمت گرفتن مسی پرداخت کنند و به همین خاطر بند باز خرید او را به ۲۵۰ میلیون یورو زیاد کردن دادیم، بخاطر دوستی که با خورخه، پدر مسی داشتم موفق شدم اطمینان پدر مسی را جلب کنم. به او گفتم “اینتر می داند که من مسی را به آن ها نمی فروشم و به همین خاطر می خواهند بند بازخرید او را پرداخت کنند. او در اینجا خوشحال است و در اینجا به بازیکنی جهانی تبدیل خواهد شد. او تنها از نظر مالی موفق نخواهد بود، او در اینجا این وقت را دارد تا به عالی ترین بازیکن تاریخ تبدیل ود و تیمی را در کنارش ببیند که به کمک او نیاز دارد، او در اینجا خوشخال خواهد بود.”

با این وجود مسی در بارسلونا به کارش ادامه داد و نه تنها اسپانیا که اروپا را تحت سلطه خود گرفت تا بسیاری از کارشناسان فوتبال او را عالی ترین بازیکن تاریخ فوتبال معرفی کنند. مسی به همراه بارسلونا موفق شده است است ۸ بار قهرمان لالیگا بشود و ۴ بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کرده هست. لاپورتا با اعلام این عنوان که مسی عالی ترین بازیکن تاریخ فوتبال است افزود او ترکیبی از مارادونا و کرویف است:

من شدیدا مکتب کرویف را دوست دارم و در واقع یک کرویفیستا هستم. ولی کارهایی که لئو انجام داده است او را بدل به عالی ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرده هست، در خصوص او زیاد با یوهان صحبت می کردم و خود یوهان نیز چنین اعتقادی داشت. بازی که مسی ارائه می دهد بسیار قشنگ و موثر هست. در نظر من عالی ترین بازیکنان تاریخ کرویف، مارادونا و مسی هستند. لئو ترکیبی از مارادونا و کرویف است ولی او با روش خودش، لیونل مسی به بازی مشغول است.

لاپورتا بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ریاست بارسلونا را بر عهده داشت و در این دوران این تیم را به موفقیت های فراوانی رساند، دوره مدیریت او در سال ۲۰۱۰ به آخر رسید و ساندرو راسل جانشین وی شد ولی مسائل او در وقت عقد قرارداد با نیمار باعث شد تا مسئولین بارسا بارها در دادگاه حاضر شوند تا در نهایت راسل مجبور به استعفا بشود. لاپورتا همچنین در انتخابات سال ۲۰۱۵ برابر بارتومئو قرار داده شد ولی در نهایت انتخابات و مبارزه را به او باخت، او در ادامه در خصوص مدیریت فعلی بارسا، جوزپ ماریا بارتومئو نیز صحبت کرد و به انتقاد از او پرداخت:

اگر کادر مدیریتی بارسا استعفا بدهد قطعا در انتخابات شرکت خواهم کرد. مشکلی که وجود دارد این است که کادر مدیریتی فعلی تا سال ۲۰۲۱ در بارسا خواهند بود، اگر آن ها استعفا ندهند نمی توانم جهت انتخابات آینده که سال ۲۰۲۱ برگزار می شود آماده شوم ولی اگر آن ها در تابستان جاری استعفا بدهند قطعا جهت ریاست بارسا تلاش خواهم کرد. هر کسی در دوران خاصی از زندگی اش می تواند موثر باشد، در حال حاضر احساس شادابی می کنم و فکر می کنم می توانم ریاست بارسا را بر عهده بگیرم ولی اگر سال ۲۰۲۱ انتخابات برگزار شود باید شرایطم را بررسی کنم که آیا توانایی هدایت بارسا را دارم یا خیر. همچنین در آن صورت شاید نیاز باشد تا کاندیدای مورد نظرم را معرفی کنم، دوست دارم کسی که ایده های روشنی دارد و مدلی جهت ریاست دارد که می تواند آن را انتشار کند و می توانم به او اعتماد کنم را معرفی کنم.

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

لاپورتا همواره اعلام کرده است به کادر مدیریتی فعلی بارسا اعتماد ندارد، کادر فعلی این تیم بارها به اتهام های فراوان لاپورتا را به دادگاه فراخوانده اند ولی هر بار شکست خورده اند. همچنین در دادگاهی که چند ماه گذشته برگزار شد لاپورتا پیروزی مهمی به دست آورد تا باز هم بارتومئو تحت فشار بیشتری قرار بگیرد. او در ادامه در این خصوص افزود:

ما عالی ترین بارسای تاریخ را به راسل، بارتومئو و سایر افراد سپردیم ولی آن ها تمام وقت خود را جهت تخریب این تیم تخصیص داده شده است دادند.

لاپورتا با اشاره به نحوه عجیب عقد قرارداد با نیمار و همچنین استفاده از نام قطر به عنوان اسپانسر بارسا افزود:

مدیر سابق کلوب بارسلونا در مصاحبه طولانی که با نشریه گاردین داشت در خصوص مسائل مختلفی چون مسی، گواردیولا و مدیر فعلی بارسا صحبت کرد.

بارسلونا به وسیله گروهی از افراد دروغگو گروگان گرفته شده است هست، آن ها بارسلونا را بدل به جایی کرده اند که دروغ انتشار می کند و این بسیار ناراحت کننده هست. امیدوارم آن ها دلواپس بارسا باشند و استعفا بدهند. اگر آن ها اندکی شرم داشته باشند قطعا استعفا خواهند داد. اگر آن ها اندکی شرم داشتند با دادستان توافق نمی کردند تا دادگاه کلوب را در مورد عقد قرارداد با نیمار مقصر اعلام کند. واقعیت این است که آن ها مقصر هستن و کلوب هیچ اشتباهی نداشته است.

لاپورتا سال ۲۰۱۵ در انتخابات بارسلونا برابر بندیتو و بارتومئو به مسابقه پرداخت ولی در نهایت قافیه را به بارتومئو باخت، با این وجود عملکرد ضعیف بارتومئو باعث شده است است تا بندیتو کمپنی ایجاد کند تا اعضای کلوب با امضای خود در این کمپین رای به برقراری انتخاباتی مجدد بدهند. با این وجود بندیتو در صورتی موفق خواهد بود که ۱۵ درصد از اعضای کلوب به این کمپین پاسخ مثبت بدهند که بدین ترتیب او نیاز به ۱۶۵۰۰ امضا در حدود ۱۴ روز دارد، با این وجود او روز پنجشنبه اعلام کرده بود کمتر از ۶۰۰۰ امضا دریافت کرده است و به همین خاطر جهت زیاد کردن تعداد امضا ها از لاپورتا نیز کمک خواسته است.

۱۸۹۹

واژه های کلیدی: پپ گواردیولا | بارسلونا | گواردیولا | بازیکنان | بارتومئو | انتخابات | موفقیت | فوتبال | بازیکن | تاریخ | استعفا

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت/ مسی عالی ترین بازیکن تاریخ و

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>