خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » توئیت عجیب دبیرکل شرکت ملل راجع به سفر به افغانستان
 

 

توئیت عجیب دبیرکل شرکت ملل راجع به سفر به افغانستان

دبیرکل شرکت ملل در سفری اعلام نشده به منظور دیدار با مقامات افغانستانی وارد کابل شد .

توئیت عجیب دبیرکل شرکت ملل راجع به سفر به افغانستان

دبیرکل شرکت ملل در سفری اعلام نشده به منظور دیدار با مقامات افغانستانی وارد کابل شد .

سفر اعلام نشده گوترش به افغانستان

به نقل از خبرگزاری خامه پرس، آنتونیو گوترش، دبیرکل شرکت ملل بعد از ورود به افغانستان با انتشار شدن توئیتی در این باره نوشت: هم اکنون با هدف گفت‌وگو با مقامات و مردم افغانستان وارد کابل شدم. شرکت ملل در این دوره زحمت و خشونت در کنار مردم افغانستان ایستاده هست. و این توئیت از این لحاظ عجیب است که شرکت ملل تازه یاد حمایت از مردم زحمت دیده افغانستان افتاده است

عبارات مهم : آنتونیو گوترش – افغانستان
در همین حال هیات همیاری شرکت ملل در افغانستان با انتشار شدن بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: گوترش امروز وارد کابل و با استقبال نماینده خاص خود در افغانستان روبرو شد.

در ادامه این بیانیه به نقل از یادامیچی یاماموتو، نماینده دبیرکل شرکت ملل در افغانستان آمده است: این سفر گوترش نشان دهنده هم‌بستگی شرکت ملل با مردم افغانستان و همچنین پایبندی ما به تعهدمان مبنی بر ایستادگی در کنار افغانستان در مواجهه با چالش‌های متعدد است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: شرکت ملل در حمایت از یک روند صلح با رهبری دولت افغانستان در جهت حمایت از اقلیت‌های محروم و آسیب پذیر این کشور و همچنین کمک به تضمین ثبات در آینده تمامی مردم افغانستان مصمم است.

این سفر در حالی صورت گرفته که افغانستان با خشونت‌های متعددی از سوی افراط گرایان مواجه بوده و همچنین درگیر مسائل سیاسی متعددی در پی بمب‌گذاری مرگبار کابل طی ماه گذشته است.

پیش از گوترش نماینده وی به منظور بررسی شرایط افغانستان و همچنین دیدار با مقامات داخلی و بین‌المللی به کابل سفر کرده بود.

در آخر این بیانیه خاطرنشان شده است است که به منظور بازبینی استراتژیک در افغانستان قرار است در اوایل ژوئیه امسال میلادی جلسه‌ای از سوی شورای امنیت شرکت ملل تشکیل شود.

توئیت عجیب دبیرکل شرکت ملل راجع به سفر به افغانستان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: آنتونیو گوترش | افغانستان | افغانستان | خشونت | بیانیه | انتشار | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>