خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای بالاترین ضریب مالکیت خودرو
 

 

منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای بالاترین ضریب مالکیت خودرو

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه بالاترین ضریب مالکیت ماشین در منطقه یک است گفت: بر همین اساس باید از مدهای متنوع حمل و نقل استفاده

منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای بالاترین ضریب مالکیت خودرو

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه بالاترین ضریب مالکیت ماشین در منطقه یک است گفت: بر همین اساس باید از مدهای متنوع حمل و نقل استفاده کرد تا مردم مایل به استفاده از حمل و نقل عمومی شوند.

حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از خط ۳ مترو

محمد احمدی بافنده صبحگاه امروز در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از خط ۳ مترو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این ایستگاه از ساعت ۱۱:۴۵ امروز فعالیت خود را شروع و نسبت به پذیرش مسافر اقدام کرده است گفت: با توجه به اینکه جمعیت منطقه یک با ساخت شهرک‌های متعدد زیاد کردن یافته هست، گفت: بیش از ۲۵۰ هزار نفر در شمال شرق منطقه یک که این محدوده می‌شود، ساکن هستند و بر همین اساس احداث مترو در این منطقه ضرورت داشت.

عبارات مهم : بزرگراه – ایستگاه
وی با بیان اینکه چند روز پیش یک کارشناس نیز در تلویزیون اعلام کرده بود که یکی از فسادهای بانک انصار ساخت یک مجتمع در ابتدای خیابان پاسداران بوده است گفت: زمانی که من شهردار منطقه یک بودم پروانه ساخت این پروژه را به بانک مربوطه دادم به چه دلیل که پولی جهت شروع کار ساخت مترو نداشتیم.

وی با بیان اینکه بالاترین ضریب مالکیت ماشین در منطقه یک است و یک دهم خودروهای پایتخت در معابر منطقه یک تردد می‌کنند اظهار کرد: امکان توسعه سایر مدهای حمل و نقل را به علت کمبود فضای تردد، خیابان‌های باریک و گرانی تملک‌ها نمی‌توانستیم در این منطقه اجرایی کنیم و تنها راه چاره توسعه مترو بود که باید ساکنان این منطقه قانع می‌شدند که باید از حمل و نقل عمومی و آن هم مترو استفاده کنند.

احمدی بافنده با بیان اینکه با شروع به کار این ایستگاه، ۳۰ هزار نفر از آن استفاده می‌کنند افزود: در اطراف ایستگاه متروی شهید محلاتی شهرک‌های مسکونی زیادی وجود دارد که مردمشان می‌توانند از مترو استفاده کنند.

وی در مورد کم کردن سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ مترو نیز با بیان اینکه فعلا قطار نداریم و با یک سوم ناوگان استاندارد در خط کار می‌کنیم گفت: قطاری جهت اضافه کردن نداریم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، همزمان چهار فاز پروژه بزرگ عمرانی در منطقه یک نیز به بهره برداری رسید و پل دور برگردان شرق به شرق بلوار ارتش، پل دور برگردان غرب به غرب بلوار ارتش و مسیر جنوب به شرق تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی (ع) و احداث مسیر شرق به جنوب تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی (ع) نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای بالاترین ضریب مالکیت خودرو

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: بزرگراه | ایستگاه | استفاده | خیابان | تقاطع | ایران | شهردار | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>