خانه » پزشکی و سلامت » بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید
 

 

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید

مطمئنا تاکنون به واقعیت ترکیبات ضدآفتاب sunscreen cream فکر کرده اید. اینکه چه چیزی است؟ آیا بی خطر است یا مواد شیمیایی یا سمومی در آن وجود دارد که

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید

مطمئنا تاکنون به واقعیت ترکیبات ضدآفتاب sunscreen cream فکر کرده اید. اینکه چه چیزی است؟ آیا بی خطر است یا مواد شیمیایی یا سمومی در آن وجود دارد که باید در موردش دلواپس بود؟
گروه های فعال در زمینه محیط زیست و شرکت های دیگر در مورد بخری از مواد تشکیل دهنده کرم های ضدآفتاب به خصوص «اکسی بنزون» نگرانی دارند. به نظر می رسد این ماده قادر به نفوذ در پوست است و ممکن است بعضی از فعالیت های شبه هورمونی در بدن داشته باشد. بعضی از پزشکان و شرکت های پزشکی مخالف این نظریه هستند.
برخی از نظرات به این شرح است؛
دکتر کیت پوتگن می گوید: من توصیه به استفاده از کرم های ضدآفتاب با کسی بنزون را با اطمینان خاطر انجام می دهم. یک متخصص پوست اطفال در مرکز کودکان جان هاپکینز در بالتیمور اینگونه بیان می کند که من هرگونه اطلاعات که نشان می دهد که مقدار ناچیز از جذب این ماده باعث خطر جهت کودکان داشته باشد را ندیده ام و آکادمی در ماتولوژی آمریکا همچنان توصیه به استفاده از کرم های ضدآفتاب دارای اکسی بنزون دارد.
 

اگر در مورد قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی دلواپس هستید، بعضی از نظریه های یکسان وجود دارد: هر دو طرف توافق دارند که وجود دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی در کرم های ضدآفتاب بی خطر و موثر است آنها همچنین ایده آل جهت کودکان و افراد با پوست حساس هستند. اگرچه این کرم های ضدآفتاب به علت رد سفید و گچی بحای گذشته روی صورت شهرت دارند، ولی فرمولاسیون تازه میکرونیزه طوری است که به سختی قابل رویت هستند.

spf مناسب جهت ضد آفتاب

عدد SPF نشان می دهد که چگونه به خوبی کرم های ضدآفتاب، شما را در برابر (UVB) اشعه ماوراء بنفش B محافظت می کند. اگر به طور معمول بعد از ۱۰ دقیقه قرارگیری در معرض آفتاب دچار آفتاب سوختگی می شوید؟ SPF 15 می تواند این وقت را ۱۵ برابر کند. بنابراین می تواند ۱۵۰ دقیقه قبل از آنکه سوختن به طول انجامد در معرف آفتاب قرار گیرید. دکتر پوتگن توصیه به استفاده از SPF 30 یا بالاتر دارد.

محافظت در برابر UVA هم مهم است

SPF مناسب، کل داستان نیست چون تنها مربوط به حفاظت در برابر اشعه های UVB هست. اشعه ماورای بنفش (UVA) خطرات خاص خود را در بر خواهدداشت. بنابراین مطمئن شوید که برچسب روی ضدآفتاب بیان می کند که شما را در برابر UVA، طیف گسترده و یا از چند طیف حفاظت می کند.

آیا در برابر آب مقاوم است؟

به خاطر داشته باشید که این محصولات ضدآب نیستند. محصولات مقاوم در برابر آب، شسته خواهندشد، ولی طولانی تر از کرم های ضدآفتاب معمولی روی پوست باقی می مانند. ضدآفتاب را به طور منظم تجدید نمایید. باید بدانید که یک بار استفاده از ضدآفتاب در صبح جهت تمام روز دوام نمی آورد به خصوص بعد از تعریق و یا در آب رفتن. البته مورد نیاز است جهت اطمینان از چند مرتبه تکرار کردن، نوشته بر روی جلد محصول را مطالعه نمایید.

همه کرم های ضدآفتاب واقعا آنگونه که باید کار کند، عمل نمی کنند. گروه فعالان محیط زیست (EWG) نزدیک به ۱۰۰۰ محصول کرم های ضدآفتاب برندهای تجاری را مورد آزمایش قرار دادند و نتیجه گرفتند که چهار مورد از هر پنج مورد یا دارای مواد شیمیایی بالقوه خطرناک جهت سلامتی است و یا به اندازه کافی از پوست در برابر پرتوهای آسیب رسان خورشیدی محافظت نمی کند.سایر کارهای احتیاطی

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید

پوشیدن کلاه لبه پهن را فراموش نکنید. به چه دلیل که شما جهت فرزندتان تبدیل به یک الگوی خوب می شوید. اگر شما از کلاه جهت خود استفاده نمایید، فرزندتان جهت تکرار عمل شما راغب تر خواهدبود.
کرم های ضدآفتاب و مرطوب کننده های لب را در ماشین خود، در کیف پول خود، در همه جا نگه دارید هرگز نمی دانید که چه زمانی شما به آن نیاز دارید.
 
از پوست خود با پوشش لباس مناسب در برابر آفتاب محافظت نمایید. با توجه به این بنیاد مقابله با سرطان پوست، پوشیدن لباس با بافت فشرده تر و رنگ تیره تر و محافظت با SPF را پیشنهاد می کند.
اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به خصوص در ساعات بین ۱۰ صبح و ۴ بعدازظهر، هنگامی که اشعه های UV نیرومند هستند مورد نیاز هست. ولی به یاد داشته باشید که این اشعه نامریی می تواند از سوی زمین به سمت شما منعکس شود، بنابراین ممکن است هنوز هم نیاز به حفاظت حتی در سایه داشته باشید.
در مورد سطوح بازتابنده (آب، سیمان و شن و ماسه) آگاه باشید، چون آنها شانس شما را جهت آفتاب سوختگی زیاد کردن می دهد.
در یک روز ابری و مه آلود هنوز هم می توانید میزان زیادی نور آفتاب دریافت کنید. اشعه UV به اندازه کافی جهت سوزاندن پوست شما نیرومند هست، حتی در روزهای ابری.
هنگامی که به منزل باز می گردید یا در آخر روز دوش بگیرید.
پوست کودک ظریف و نازک هست، اگر پوست بدون محافظ باشد و در معرض شدیدترین اشعه خورشید قرار بگیرد، می تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه آسیب برساند، ولی ممکن است ۱۲ ساعت طول بکشد تا پوست این عوارض ناشی از آفتاب را به طور کامل نشان دهد. بنابراین، اگر پوست کودک شما امروز «یک کمی صورتی» به نظر می رسد، ممکن است فردا صبح آفتاب سوخته شود. جهت جلوگیری از سوزش بیشتر، فرزند خود را از معرض خورشید دور کنید.
عینک آفتابی در برابر اشعه UVA و UVB از چشمان شما محافظت می کند. پرتوهای خورشید نیز می تواند به چشم شما آسیب برساند و به طور بالقوه باعث آب مروارید و کم شدن دید شما با بالا رفتن سن شما بشود.

واژه های کلیدی: عینک آفتابی | عینک آفتابی | نور خورشید | ضد آفتاب | شیمیایی | استفاده | ضد آفتاب | کودکان | خورشید | ضدآفتاب | آفتاب

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست را گزینش کنید

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>