خانه » ورزشی » چوگان ورزش ملی ولی ناشناخته است / وکیل‌گیلانی
 

 

چوگان ورزش ملی ولی ناشناخته است / وکیل‌گیلانی

رئیس فدراسیون چوگان گفت: متاسفانه با وجود اینکه چوگان ورزش ملی ایرانیان است ولی در کشورمان کمتر کسانی هستند که این ورزش را می شناسند.

چوگان ورزش ملی ولی ناشناخته است / وکیل‌گیلانی

گلنار وکیل گیلانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان گفت: در تیرماه مطابق برنامه های از پیش تعیین شده، میزبان مسابقه های مقدماتی جام جهانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستیم. حضور ۳ تیم هندوستان، آفریقای جنوبی و پاکستان در این مسابقه های قطعی هست. تیم ما کار دشواری جهت صعود به جام جهانی دارد به چه دلیل که آفریقای جنوبی سابقه نایب قهرمانی در دنیا را دارد. تیم ملی چوگان کشور عزیزمان ایران ۱۵ سال پیش در جام جهانی شرکت کرده بود که تیم کنونی ما به مراتب نیرومند تر و حرفه ای تر از تیم ۴ دوره پیش هست. امید زیادی به برد هند و پاکستان داریم ولی در مسابقه با آفریقای جنوبی کارمان بسیار سخت است.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز اسپانسری جهت این مسابقه ها پیدا نشده هست. علت مهم پیدا نشدن حامی مالی جهت فدراسیون و رشته چوگان، ناشناخته بودن این ورزش هست. در کشور عزیزمان ایران افراد بسیار محدودی چوگان را می شناسند و کسی حاضر نیست در این رشته سرمایه گذاری کند.

وکیل گیلانی در آخر گفت: دریک برنامه زنده تلویزیونی حدود ۱۰۰ نفر در محل ضبط برنامه نشسته بودند. هنگامی مجری از آنها پرسش کرد چه کسی چوگان را می شناسد، تنها دو، سه نفر دستشان را بالا بردند و اعلام کردند این ورزش را می شناسند. به همین علت چون چوگان طرفدار ندارد کسی حاضر به اسپانسرشدن نمی شود. مذاکرات خوبی با مترو صورت داده ایم و تصویرهای چوگان از مانیتورهای موجود در این وسیله حمل و نقل عمومی پخش می شود. مذاکراتی را با شهرداری و آموزش و پرورش هم جهت توسعه و شناخته شدن این ورزش انجام داده ایم.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آفریقای جنوبی | جام جهانی | پاکستان | مسابقه | برنامه | ایران | چوگان | فدراسیون چوگان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>