خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » یکی جواب بدهد در وزارت منزل ها فلسفه ادغام چه بود و فلسفه تفکیک چیست
 

 

یکی جواب بدهد در وزارت منزل ها فلسفه ادغام چه بود و فلسفه تفکیک چیست

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران به تشریح پیشنهادات بخش شخصی از دولت دوازدهم پرداخت و تصریح کرد که نباید تفکیک وزارتخانه ها به صورت عجولانه و بدون بررسی کارشناسی انجام شود.

یکی جواب بدهد در وزارت منزل ها فلسفه ادغام چه بود و فلسفه تفکیک چیست

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران به تشریح پیشنهادات بخش شخصی از دولت دوازدهم پرداخت و تصریح کرد که نباید تفکیک وزارتخانه ها به صورت عجولانه و بدون بررسی کارشناسی انجام شود.

پیشنهادات اتاقی‌ها به دولت دوازدهم

مسعود خوانساری مدیر اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران که امروز (۲۳ خرداد ماه) برگزار شد، عنوان کرد: انتظار ما این است که تقویت بخش شخصی در دولت دوازدهم عملی شود تا اقتصاد پویا تر شود. وی با اشاره به درخواست‌ها و پیشنهادات بخش شخصی از دولت دوازدهم عنوان کرد: نخستین پیشنهاد ما این است دولت دوازدهم توانمندی‌ها و ظرفیت های اتاق بازرگانی را در زمینه وقت های صادراتی لحاظ کنند چراکه در صورت رفع مانع ها پیچیده بخش شخصی این بخش می‌تواند نقش اساسی در زمینه صادرات و به طور کلی در اقتصاد کشور ایفا کند.

عبارات مهم : فساد اقتصادی – اعلام آمادگی
رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: پیشنهاد دیگر ما به دولت دوازدهم این است که بخش شخصی به دولت در اجرای طرح های نیمه تمام و طرح های استانی نقش بیشتری ایفا کند. از سوی دیگر تصدی گری های دولت با کوچک شدن دولت اتفاق خواهد افتاد که این امر خود عاملی تأثیرگذار در توسعه اقتصاد است.

خوانساری افزود: پیشنهاد دیگر ما به دولت دوازدهم این است که پیش از معرفی وزرا به مجلس از وزرا بخواهند در کوچک کردن وزارتخانه ها لازمه کوچک شدن دولت است با بخش شخصی همکاری کنند و از نظر بخش شخصی استفاده کنند. در این صورت مدیر جمهور با نقشی که به بخش شخصی می دهد اختلال ناشی از دخالت دولت در اقتصاد را کم کردن می دهد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دیگر ما اعلام آمادگی اتاق بازرگانی جهت تامین رایزنان اقتصادی کشور عزیزمان ایران در دیگر کشورها با همکاری وزارت خارجه است همچنین پیشنهاد دیگر ما این است که جهت عبور از رکود و رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد نیاز به جذب سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰ میلیارد دلاری داریم که این امر نیازمند به ایفای نقش زیاد بخش شخصی در اقتصاد است.

رئیس اتاق بازاری با اشاره به دیگر پیشنهادات بخش شخصی به دولت دوازدهم گفت: پیشنهاد دیگر ما اعلام آمادگی اتاق بازرگانی با عنوان دیده بان گردش های اقتصادی به منظور شفاف‌سازی اقتصاد و مبارزه با فساد اقتصادی است معاون بخش شخصی آمادگی داریم در تحقق دولت الکترونیک با دولت دوازدهم همکاری کنیم پیشنهاد و تقاضای ما این است که دولت در عنوان لایحه تفکیک چند وزارتخانه به جای شتاب در اجرا با بررسی و کارشناسی زیاد عمل کنند، چراکه همانگونه که ادغام وزارتخانه ها با کارشناسی همراه نبود به نظر می رسد تفکیک وزارتخانه ها هم کار کارشناسی مورد نیاز صورت نگرفته است.

وی افزود: سال ۱۳۹۱ که ادغام وزارتخانه ها اجرایی شد یک سال به طول انجامید تا جابجایی ساختمان ها، تابلوها و سربرگ ها با هزینه‌های میلیاردی انجام شود و امروز هم معلوم نیست این تفکیک چقدر هزینه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: باید به این عنوان پرداخته شود که فلسفه ادغام چه بود و فلسفه تفکیک چیست. از نظر بخش شخصی بسیاری از ما موریت هایی که این وزارتخانه ها انجام می دهند به بخش شخصی مربوط است و امروز دولت آنها را انجام می دهد. از این رو اگر بدون نظر بخش شخصی تفکیک وزارتخانه ها انجام شود مشخص نخواهد بود که چند سال بعد مجددا نظر دولت عوض کردن کند. از این جهت خواست ما انجام کار کارشناسی زیاد به جای اقدام عجولانه است.

یکی جواب بدهد در وزارت منزل ها فلسفه ادغام چه بود و فلسفه تفکیک چیست

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: فساد اقتصادی | اعلام آمادگی | بازرگانی | پیشنهادات | اقتصاد | اقتصادی | ایران | همکاری | آمادگی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>