خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » گستردگی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان
 

 

گستردگی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان

سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: به علت «گستردگی ابعاد فساد و تخلفات»، درخواست تمدید ۶ ماهه تحقیق و تفحص از این صندوق را

گستردگی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان

سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: به علت «گستردگی ابعاد فساد و تخلفات»، درخواست تمدید ۶ ماهه تحقیق و تفحص از این صندوق را داشتیم که هیئت رئیسه مجلس با تمدید سه ماهه موافقت کرد.

تمدید تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره به علت «گستردگی فساد»

عباسیاسدالله عباسی سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان راجع به آخرین اوضاع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: با توجه به اینکه ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه زیاد بوده و ما پیگیری به مباحث مرتبط با این بانک را از اردیبهشت ماه شروع کرده بودیم، دیدیم که نیاز به تمدید این وقت داریم و مدت ۶ ماه را از هیئت رئیسه درخواست کردیم.

عبارات مهم : هیئت رئیسه – فرهنگیان
وی ادامه داد: باتصمیم هیئت رئیسه مجلس وقت تحویل گزارش هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ۳ ماه تمدید شد و این گزارش بعد از تعطیلات صحن علنی در شهریورماه تحویل خواهد شد.

عباسی راجع به بازداشت بعضی افراد مرتبط با این پرونده اظهار کرد: ما هنوز نمی‌توانیم کسی را متهم کنیم و در حال جمع آوری اطلاعات و مستندات هستیم و مراجع قضایی باید راجع به مجرم بودن یا نبودن افراد تصمیم گیری کنند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: تا گزارش نهایی را تهیه نکنیم، نمی‌توانیم هیچ فردی را در مظان اتهام قرار دهیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولانی که در وقت ارتکاب این جرم در دستگاه‌های مربوطه سمتی را داشته اند بایستی در این ارتباط پاسخگو باشند و این ربطی به متهم بودن و یا نبودنشان هم ندارد و بعد از تحقیقات است که افراد جرم هایشان یا محرز شده است یا اینکه رد می‌شود.

سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در ارتباط با فرار دو نفر از متهمان این پرونده در فرودگاه بیان کرد: من این گزارش‌ها را فعلا از رسانه‌ها شنیده ام و از مبادی رسمی اطلاعاتی در این باره دریافت نکرده ام.

عباسی راجع به بعضی حساب‌های موجود دربانک سرمایه که مرتبط با مسائل موجود در صندوق ذخیره فرهنگیان هست، گفت: افرادی که در کش و قوس این تحقیقات درگیر هستند هم اموال و هم حساب هایشان در بانک سرمایه بررسی می‌شود، ولی بررسی سایر حساب‌های مشتریان این بانک عمومیت ندارد.

گستردگی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: میزان

واژه های کلیدی: هیئت رئیسه | فرهنگیان | تحقیقات | صندوق | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>