خانه » خبری و خواندنی » اندیمشک موزه‌دار می‌شود؟ ، امضای تفاهمنامه میراث فرهنگی با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران
 

 

اندیمشک موزه‌دار می‌شود؟ ، امضای تفاهمنامه میراث فرهنگی با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

تفاهم‌نامه راه‌اندازی موزه در اندیمشک میان اداره میراث فرهنگی خوزستان و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امضا شد.

اندیمشک موزه‌دار می‌شود؟ ، امضای تفاهمنامه میراث فرهنگی با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

خسرو نشان، مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ از امضای تفاهمنامه راه اندازی موزه ای در اندیمشک با همکاری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خبر داد و اظهار داشت: دولت نمی تواند در فاصله کوتاهی به محوطه ها و بناهای تاریخی استان هایی چون خوزستان پیگیری کند. بنابراین پیگیری به این بنا ها اولویت بندی می شود.
وی افزود: به طور کلی کاوش های باستان شناسی که در مرکز توجه کارشناسان تاریخی قرار گرفته نیز از طریق پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی اولویت بندی می شوند. البته استان خوزستان، استانی است که کاوش های باستان شناسی گسترده ای در آن صورت می گیرد و طبیعتا در این میان انجام کاوش باستان شناسی در محوطه هایی، چون جندی شاپور در اولویت قرار می گیرند.

عبارات مهم : میراث فرهنگی – باستان شناسی
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در بخش نهایی سخنانش در پاسخ به ادعا ها و دل نگرانی های بعضی از کارشناسان در خصوص تخصیص داده شده است نیافتن بودجه به انجام کاوش های باستان شناسی در اندیمشک و بی توجهی مسئولان میراث فرهنگی به این شهر گفت: اگرچه وقت انجام کاوش های باستان شناسی به نحوه اولویت بندی پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی بستگی دارد، ولی به نظر نمی رسد که تخصیص داده شده است مبالغ ۱۰ میلیون تومانی به انجام کاوش باستان شناسی در شهری چون اندیمشک مشکلی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که کارشناسان تاریخی شهر اندیمشک جهت دریافت بودجه جهت کارهای باستان شناسی خود به کمیته شهرستانی مراجعه کنند. البته اگر از دست ما هم کاری بربیاید حتما آن را انجام خواهیم داد.
یادآور می شود؛ هم اینک بعضی از کارشناسان تاریخی شهر اندیمشک با طرح ادعای اینکه ۱۴ سال قبل درخواست تخصیص داده شده است بودجه ۱۰ میلیون تومانی به کاوش های باستان شناسی این شهر را داده اند، ولی هنوز بودجه ای دریافت نکرده اند؛ نسبت به تبعیض احتمالی میان شهرهای خوزستان در نظر شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بی توجهی این شرکت به اندیمشک ابراز نگرانی کردند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: میراث فرهنگی | باستان شناسی | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اندیمشک | استانی | خوزستان | تاریخی | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>