خانه » ورزشی » تیم ملی والیبال در چه شرایطی به فینال می‌رسد؟ ، اما و اگرهای صعود
 

 

تیم ملی والیبال در چه شرایطی به فینال می‌رسد؟ ، اما و اگرهای صعود

تیم ملی کشور عزیزمان ایران در حال حاضر در رده هشتم جدول رده بندی لیگ جهانی ایستاده و جهت رسیدن به فینال راه سختی دارد.

تیم ملی والیبال در چه شرایطی به فینال می‌رسد؟ ، اما و اگرهای صعود

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش گروه تحریریه سایت جوان، سومین هفته لیگ جهانی ۲۰۱۷ از امشب با برگزاری ۶ دیدار شروع می شود.
در آخر هفته دوم لیگ جهانی شرایط جدول تیم های حاضر در سطح یک مسابقات، این گونه است که فرانسه از ۶ بازی خود با ۶ برد و ۱۸ امتیاز در صدر واقع شده است است و بعد از آن تیم های صربستان با پنج برد و ۱۵ امتیاز، برزیل با چهار برد و ۱۳ امتیاز، بلژیک با سه برد و ۱۰ امتیاز، لهستان با سه برد و ۹ امتیاز، بلغارستان با سه برد و هشت امتیاز و کانادا با سه برد و هفت امتیاز در رده های دوم تا هفتم قرار دارند و کشور عزیزمان ایران هم با سه برد و هفت امتیاز با معدل ست شماری، پایین تر از کانادا در رده هشتم قرار گرفته است.

عبارات مهم : صربستان – ایتالیا

نکته مهم اینجاست که کشور عزیزمان ایران در هفته سوم به مصاف رقبایی مانند آمریکا و روسیه می رود که با جوانگرایی شانس چندانی جهت حضور در مرحله نهایی ندارند و فعلا در رده های نهم و دهم قرار گرفته اند.
این در حالی است که دیگر همگروه کشور عزیزمان ایران در هفته نهایی یعنی لهستان با سه برد و ۹ امتیاز شانس زیادی جهت صعود دارد و بازی با این تیم به نوعی یک نبرد دوجانبه به شمار می رود.
اما شرایط سایر تیم ها این گونه است که اگر از حالا فرانسه را به عنوان نخستین تیم صعود کننده کنار بگذاریم سایر تیم ها حتی کشور عزیزمان ایران هم شانس صعود دارند منتها همه چیز در اختیار خودمان نیست و فقط در صورت کسب سه پیروزی می توانیم تا حدودی خودمان را در جمع ۶ تیم نهایی بدانیم، در غیر این صورت باید منتظر نتیجه سایر تیم ها بنشینیم.
البته در سایر گروه ها تیم های فعلی بالای جدول وضعیتی دارند که می توان به ناکامی آن ها برابر سایر حریفان امیدوار بود تا کشور عزیزمان ایران با دو برد و کسب حداقل ۶ امتیاز در هفته سوم بتواند راهی مرحله نهایی شود.
از رده چهارم تا رده هشتم جدول همه تیم ها سه برد را به دست آورده اند و با توجه به اولویت برد به امتیاز در رده بندی، همگی شانس صعود به مرحله بعد را دارند ولی امتیازات این تیم ها تفاوت دارد و در صورت تعداد یکسان برد ها، تیمی شانس صعود دارد که امتیازش بالاتر هست. شرایط به گونه ای است که این هفته بلژیک که به عنوان یکی از رقبای کشور عزیزمان ایران در رده چهارم واقع شده است است به ترتیب برابر فرانسه، ایتالیا و کانادا به میدان می رود و تقریبا می شود در عالی ترین حالت جهت این تیم دو برد برابر ایتالیا و کانادا را آینده نگری کرد.
تیم پنجم جدول یعنی بلغارستان کار سختی در این هفته دارد و باید به مصاف آرژانتین میزبان، برزیل و صربستان برود و شاید بلغارها فقط بتوانند دلخوش به شکست شاگردان ولاسکو باشند مگر آنکه برابر دو تیم دیگر یک شگفتی را رقم بزنند. دیگر تیم بالاتر از کشور عزیزمان ایران در جدول، کانادایی ها هستند. تیمی که باید به مصاف بلژیک، ایتالیا و فرانسه برود.
به نظر می رسد کانادا در خوشبینانه ترین حالت بتواند دو پیروزی در این هفته کسب کند؛ ولی تیم ملی کشورمان هم کار راحتی در این هفته ندارد و امروز از ساعت ۱۹ و ۵۵ برابر آمریکا به میدان خواهد رفت و بعد از آن رودرروی روسیه و لهستان قرار خواهد گرفت.
با توجه به ترکیب تیم های روسیه و آمریکا و نتیجه های این دو تیم در دو هفته اول می توانیم امیدوار باشیم که شاگردان کولاکوویچ بتوانند دو پیروزی و ۶ امتیاز برابر آمریکا و روسیه کسب کنند.
با این شرایط تعداد بردهای کشور عزیزمان ایران به پنج می رسد و در امتیاز هم خودمان را به عدد ۱۳ می رسانیم و فقط می ماند نبرد با لهستانی که یک بار شکستش دادیم و البته این بار میزبان ما خواهد بود.
کشور عزیزمان ایران اگر بتواند لهستان را شکست دهد صعودش قطعی می شود ولی اگر برابر این تیم شکست بخوریم و بتوانیم یک امتیاز کسب کنیم، اوضاع مان اصلاح پیدا می کند.
آینده نگری می شود با توجه به بازی های هفته سوم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و کشور عزیزمان ایران بتواند برابر آمریکا و روسیه دو برد و ۶ امتیاز کسب کند، شاگردان کولاکوویچ به همراه فرانسه، لهستان، بلژیک، صربستان و برزیل میزبان، ۶ تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.
شاید اگر در پایتخت کشور عزیزمان ایران به جای چهار امتیاز موفق به کسب ۶ امتیاز شده است بودیم حالا با خیال راحت تری آماده هفته سوم می شدیم ولی با این شرایط هم هنوز شانس زیادی جهت صعود داریم ولی با کسب دو برد قطعا صعود دست خودمان نیست و باید منتظر عملکرد سایر رقبا بنشینیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صربستان | ایتالیا | کانادا | لهستان | فرانسه | آمریکا | روسیه | بلژیک | برزیل | ایران | لهستان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>