خانه » ورزشی » مصاحبه + اسب هایی با سایز کودکان جهت آموزش زندگی
 

 

مصاحبه + اسب هایی با سایز کودکان جهت آموزش زندگی

مسئول اسبچه های خزر از امکان استفاده از پونی ها (اسبچه خزر) جهت رده های سنی پایه خبر داد.

مصاحبه + اسب هایی با سایز کودکان جهت آموزش زندگی

هما خاتمی مسئول اسب های پونی فدراسیون سوارکاری درگفتگو با خبرنگار گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان گفت: فدراسیون باید بیش از گذشته در پونی سواری سرمایه گذاری کند. قبلا هم فرزند ها سوارکاری انجام می دادند ولی وقوع حوادث متفاوت این رشته را کمرنگ کرد چون اسب بزرگ خطرات بیشتری را جهت فرزند فراهم می کند. ولی اسب های پونی خطراتشان هم کمتر هست.

وی افزود: امر پیشگیری یعنی خطری نباید ورزشکار را در هر رشته ای ترساندن کند ولی ذات ورزش هم بدون خطر و مصدومیت نیست. نزدیک به ۱۲ سال است که ما با پونی یعنی اسبچه های خزر فرزند ها را اموزش می دهیم. زیاد کودکان خارجی که مقیم کشور عزیزمان ایران هستند به این کلاس ها علاقه مندند، فرزند های زیادی را اموزش دادیم که حالا بزرگ شده است اند و بعضی ها کشور عزیزمان ایران نیستند.

هما خاتمی گفت: این مسئله به هزینه۹ ارتباطی ندارد لیکن خارجی هایی که در کلاس ها حضور داشتند مالک نبودند با این تفاسیر هنوز هم نمی دانم که به چه دلیل والدین، کودکانشان را را به این سمت سوق نمی دهند و تشویق نمی کنند. شاید کوتاهی در تبلیغات بوده که کسی این رشته سوارکاری را نمی شناسد. ولی حالا با صحبت هایی که با فدراسیون انجام داده ایم و با نظر مثبت فدراسیون قرار است برنامه هایی جهت پخش تلویزیونی مهیا شود تا شاید تغییراتی در نظر علاقمندان ایجاد گردد.

مصاحبه + اسب هایی با سایز کودکان جهت آموزش زندگی

وی تصریح کرد: از فدراسیون خواستیم که شرایطی را مهیا کند تا این ورزشکاران کوچک دیده شوند. بعد تمام این سال که از جیب خرج کرده ایم و اسپانسر همه مسائل خودمان بودیم فقط یک ویترین خواستیم که عملکردمان را به نمایش بگذاریم. بعد از این اتفاق بود که علاقمندان توجه نشان دادند ولی به نظرم یک سیستم تبلیغاتی نیاز داریم. ما با دست خالی خیلی کار کردیم و اگر حمایت های فدراسیون و دیگر شرکت ها و نهادها باشد به طور حتم شرایط بهتری خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: مانژهای خوبی داریم، البته از زمانی که مانژهای سوارکاری کشور به سطح استانداردهای جهانی رسیده شرابط بهتر شده است هست. با توجه به برنامه های فدراسیون جهانی همانطور که مانژهای خوبی در کشور عزیزمان ایران تهیه شد، پونی سواری هم باید در کلوب ها توسعه داد لیکن اموزش همین فرزند هاست که آینده سوارکاری را تضمین می کند. مگر سوارکاری که به در این رشته فعالیت می کند تا چند سال می تواند به کارش ادامه دهد؟ آخر یک روز به دوران بازنشستگی می رسد و باید جانشین داشته باشد.

خاتمی بیان داشت: در حال حاضر مسئله مهم پول است لیکن اسبچه را باید اموزش داد و به دست سوارکار سپرد. باید مربی و معلمی باشد که اسبچه را اموزش دهد. به نظرم این مورد غیر ممکن نیست. در گذشته نه چندان دور مربیانی از خارج از کشور برای آموزش پونی سواری به کشور عزیزمان ایران می آمدند، آنها کار و وظیفه ارزش را انجام می دادند و پول می گرفتند در صورتی که ما این راه را ۱۲ سال پیش طی کرده بودیم. ولی خوشحالم در این رشته افراد را به صورت علمی اموزش دادیم. علیرغم سختیها راضی هستم لیکن کار لذت بخشی بود و با کمال میل به سراغ کودکان رفتیم. سوارکاری که علمی پله های پیشرفت را پشت سر می گذارد با سوارکاری که تجربی این مسیر را پیموده تفاوت های بسیار دارد.

مسئول اسبچه های خزر از امکان استفاده از پونی ها (اسبچه خزر) جهت رده های سنی پایه خبر داد.

وی در آخر گفت: سواری به فرزند ها زندگی کردن را یاد می دهد، به آنها می آموزد که چطور مبارزه کنند، از شکست ها نترسند، اگر زمین خوردند بلند شوند و دوباره ادامه بدهند. من طی سالها کار کردن دیدم که شخصیت کودکان عوض کردن می کند. حتی پدر و مادرها اذعان داشتند که فرزند ها مستقل شده است اند، شخصیت ارزش با دیگر فرزند ها متفاوت می شود لیکن انضباطی که ما در سوارکاری از آنها می خواهیم در زندگی شخصی ارزش نیز اجرا می کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کودکان | فرزند | سواری | زندگی | خارجی | ایران | اموزش | فدراسیون سوارکاری

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>