خانه » ورزشی » بدون کلاهبرداری در ۶ هفته شکم خود را آب کنید
 

 

بدون کلاهبرداری در ۶ هفته شکم خود را آب کنید

این روزها راهکار های تقلبی جهت لاغری افراد را کلافه کرده است و نوعی سردرگمی جهت رفع این معضل در جامعه رواج یافته هست.

بدون کلاهبرداری در 6 هفته شکم خود را آب کنید

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان ، یکی از مشکلاتی که زیاد افراد جامعه این روز ها با آن مواجه هستند، تجمع چربی در اطراف شکم است که جهت از بین بردن این چربی های دچار مسئله هستند. همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد جهت از میان رفتن آن راه های مختلفی را گزینش کنند .
متاسفانه بسیاری از این راه ها بسیار خطرناک است و عوارض جانبی را نیز به همراه دارد. جهت گزینش عالی ترین راه یک برنامه شش هفته ای تمرینی و تغذیه ای که دکتر احمد باقری مقدم ، متخصص طب ورزش و مدیر آکادمی تخصصی پزشکی ورزشی اصفهان جهت آب کردن چربی های شکم و کم کردن کیلوهای اضافی بدن ارائه کرده را مورد بررسی قرار داده ایم.

ورزش های هوازی:

عبارات مهم : ورزش های هوازی – دوچرخه سواری

ورزش های هوازی اثرات بسیار مفیدی در سلامت قلب و عروق دارند و همچنین باعث از بین بردن چربی های بدن می شوند. ما در این برنامه ۶ هفته ای زیاد نیازمند اثرات سوزاندن چربی آنها هستیم، در این ۶ هفته کافی است حداقل هفته ای ۵ روز به مدت یک ساعت ورزش های هوازی انجام دهید. اگر در ابتدای کار روزی یک ساعت سخت است از روزی ۱۵ دقیقه شروع کنید و هر یک تا دو روز یکبار مقدار آن را ۵ تا ۱۰ دقیقه زیاد کردن دهید تا به روزی یک ساعت برسید.از تمام ورزش های هوازی به منظور سوزاندن چربی در این برنامه ۶ هفته ای می توان استفاده کرد، ولی ورزش هایی که کارایی بهتری جهت سوزاندن چربی دارد عبارتند از : پیاده روی خیلی تند، دویدن آرام، تردمیل و دوچرخه ثابت و الپتیکال.

تمرینات شکم

هدف این است که عضلات شکم فرم بگیرند و چربی ها هم از میان بروند . بنابراین هنگامی چربی های شکم به وسیله رژیم غذایی وبرنامه ورزشی هوازی از میان رفتند . عضلات زیر آنها فرم یافته و قشنگ می شوند و این همان چیزی است که به نام عضلات ۶ تکه ای شکم نامیده می شود. بعد جهت شکل گرفتن و قشنگ کردن عضلات شکم هفته ای ۴ نوبت و در هر نوبت تمرینات زیر را انجام دهید :

-بالا آوردن پاها در حالت خوابیده :

در حالت خوابیده به پشت پاهایتان را به صورت مستقیم بالا بیاورید تا حدی که استخوان باسن از زمین بلند شود. سپس به آرامی پاها را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت را نیز هر جلسه سه نوبت و در هر نوبت حداقل ۲۰ تکرار انجام دهید.

-حرکت ورزشی دراز و نشست :

حرکت دراز و نشست انواع و اقسام مختلفی دارد که باتوجه به آمادگی فرد و همچنین تاثیری که روی نواحی متفاوت شکم دارد، می توان حرکت مورد نظر خود را با مشورت یک مربی گزینش کنید و در هر جلسه ۳ نوبت و در هر نوبت حداقل ۲۰ تکرار انجام دهید.

-حرکت ورزشی پا دوچرخه :

روی زمین دراز بکشید، دست ها پشت سر، زانو خم و ساق موازی با سطح زمین باشد. سپس حرکاتی شبیه به دوچرخه سواری را در هوا با پاها انجام دهید. این حرکت را نیز هر جلسه ۳ نوبت و هر نوبت ۳ دقیقه انجام دهید.

تغذیه مناسب

سرخ کردنی و روغن را به مدت ۶ هفته فراموش کنید و از هر نوع مواد قندی مصنوعی مثل آب نبات، قند و شکلات پرهیز کنید. همچنین مصرف مواد نشاسته ای مثل نان، برنج، سیب زمینی و… را در حد توان به حداقل رسانده و مصرف آب را به حداکثر برسانید و تلاش کنید در هنگام گرسنگی از میوه و سبزیجات استفاده کنید .

خواب کافی:
داشتن خواب خوب شبانه در تنظیم وزن بسیار موثر هست. افرادی که ۶ تا ۷ ساعت خواب خوب شبانه دارند، کمتر از دیگران چربی احشایی ذخیره می کنند.
کاهش استرس و حفظ آرامش:
فردی که دچار استرس شدید هست، کنترلی روی سلامت غذا و حجم آن ندارد. باوجود این که در دنیای امروز استرس امری انکارناپذیر هست، ولی بهتر است تلاش کنید تا استرس را از خود دور کنید.
انتهای خبر /

واژه های کلیدی: ورزش های هوازی | دوچرخه سواری | سوزاندن چربی | تغذیه مناسب | استفاده | دوچرخه | برنامه | عضلات | شبانه | سلامت | تغذیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>