خانه » دنیای مد » سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن
 

 

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

ماشین لباسشویی | لوازم بهداشتی | اسباب بازی | سرویس خواب | سیسمونی | خانواده | استفاده | کودکان | کودکانه | فرزندان | خانواده

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

ژورنال سیسمونی نوزاد | راهنمای خرید سیسمونی کودک | وسایل سیسمونی نوزاد

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

سیسمونی نوزاد یکی از رسم های ایرانیان جهت نخستین فرزند خانواده است که زیاد خانواده دختر آن را به عهده میگیرد، در این قسمت لیستی از سیسمونی نوزاد را توضیح داده ایم.

‎رسم سیسمونی نوزاد یکی از رسم‌های ایرانیان جهت نخستین فرزند خانواده است که اغلب، خانواده دختر آن‌را به‌عهده می‌گیرد ولی هستند پدر و مادرهای جوانی که دوست دارند در تهیه این هدیه، خودشان هم دخیل باشند تا هم مستقل بمانند و هم کمکی به خانواده‌ها کرده باشند. ولی از آنجا که شروع یک کار، بر ادامه آن اثر می‌گذارد، روش‌های تربیتی که پدر و مادر می‌خواهند در طول زندگی جهت تربیت فرزند خود به‌کار بگیرند از جایی مثل همین خرید سیسمونی شروع می‌شود.

عبارات مهم : ماشین لباسشویی – لوازم بهداشتی
‎یک سیسمونی نوزاد خوب و مثبت، خریدی است که در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار و بحث‌های غیرصمیمی به‌خاطر نوع خرید پیش نیاید.
‎در این سیسمونی منطقی آنچه جهت تدارک حضور نوزاد مورد نیاز هست، بدون نگرانی از اینکه مبادا بخواهد قحطی بیاید و بعد‌ها دیگر نشود خرید کرد انجام می‌گیرد. قبل از این خرید خوب، خانواده باید شرایط خود را مرور کند تا خرید موجب دردسر‌های بعدی و زحمت دوباره نشود. جهت مثال به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:

۱- محل زندگیتان گنجایش چه وسایلی را دارد؟ اگر مستأجر هستید آیا به فکر راحتی حمل‌ونقل وسایل خود هم هستید؟

‎ 2- فرزند شما در چه فصلی متولد می‌شود، نیازهای مرتبط با فصل و سن او چیست‌؟

ماشین لباسشویی | لوازم بهداشتی | اسباب بازی | سرویس خواب | سیسمونی | خانواده | استفاده | کودکان | کودکانه | فرزندان | خانواده

‎ 3- حداکثر توانایی مالی شما چه میزان است‌؟ نیازها را با قدرت خریدتان هماهنگ کنید تا نیمه‌کاره رها نشود.

‎ 4- جنسیت فرزندتان چیست‌؟ بعضی نیازها با جنسیت رابطه دارد و این آگاهی از اسراف جلوگیری می‌کند.
‎ بعد از تعیین شرایطتان می‌توانید جهت خرید اقدام کنید. نکات این لیست خرید با هدف کمک به خریدی کاربردی و کافی هست. به همراه داشتن یک دفترچه یادداشت جهت ثبت آنچه خریده‌اید و آنچه نیاز دارید می‌تواند به خرید بافایده و بدون تکرار کمک کند.

‎ سرویس کالسکه و … چند سالی است که نسخه خرید سیسمونی به جای رفع نیازها به‌ سمت تجمل‌گرایی و افراط رفته هست.
‎گاهی افراد جهت نوزاد خود صندلی ماشین می‌خرند درحالی‌که ماشین ندارند و یا نمی‌توانند بخشی از ماشین را فعلا به این علت محدود کنند.
‎خرید کالسکه انجام می‌شود درحالی‌که اوضاع جسمی مادر اجازه بلند کردن و بستن کالسکه‌های سنگین را به او نمی‌دهد و یا موقعیت‌های حمل کودک با کالسکه جهت این خانواده قابل توجه نیست. تنها چیزی که مورد توجه والدین است این توصیه است که ‌ اقلام موردنظر (باید) در سیسمونی باشد و دیگر هیچ!
‎ با وجود این اگر به‌دنبال خرید این سرویس جهت کودک هستید به این نکات توجه کنید: توان خرید خود را جهت تهیه این اقلام که قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند مشخص کنید. امروز مارک‌های ایرانی با کیفیت قابل‌قبول نیز در بازار وجود دارد که می‌تواند نیاز شما را با هزینه خیلی کمتری برآورده کند.
‎ در اغلب این سرویس‌ها وسیله حمل‌ونقلی به نام کریر به چشم می‌خورد. بهتر است بدانید این وسیله اغلب تا حدود ۶ماهگی گنجایش نگهداری از کودک را دارد. جهت این مدت کوتاه شاید قرض گرفتن این وسیله از یک دوست و آشنا که حالا جهت او بدون استفاده است منطقی‌تر باشد. روکش تازه شما و یک آویز قشنگ می‌تواند ساک حمل کودک دوست‌تان را تزئین و جهت استفاده کودک شما آماده کند.

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

‎ قبل از خرید سیسمونی نوزاد، آشنایان می‌توانند مرجع تحقیق خوبی جهت چگونگی خرید این سرویس باشند.
‎ در فروشگاه تلاش کنید یک‌بار به تنهایی کالسکه را جمع و حمل کنید تا از توانایی خود جهت تکرار این کار با خبر شوید.
‎ گزینش رنگی مناسب جهت این سرویس که نیاز به شست‌وشوی دائم نداشته باشد یا کاور پلاستیکی جهت تمیز نگه‌داشتن آن نیز پیشنهاد می‌شود. رنگ‌هایی که جنسیت ندارد در این خرید‌ها به استفاده از آن در آینده کمک می‌کند.
‎ اگر تصمیم به خرید روروئک دارید به‌احتمال خطر آفرینی این وسیله که البته جهت مدت کوتاهی استفاده می‌شود دقت کنید. امانت‌گرفتن این وسیله فضا گیر و خطرآفرین شاید جهت امتحان چند روزه کودک شما راه بهتری باشد.
‎ اگر قصد خرید آغوشی جهت نوزادتان را دارید،نوعی از آن‌که امکان خوابیدن کودک در آن وجود دارد و محافظ گردن هم در آن تعبیه شده است پیشنهاد بهتری هست. لوازم بهداشتی لیست وسایل بهداشتی سیسمونی هر سال عوض کردن می‌کند. اغلب معروف‌ترین آنها عبارت است از: شیردوش، شیشه شیر، پستانک نوزادی که البته از معمولی تا مدل‌های ارتودنسی‌دار موجود هست، کرم‌های بهداشتی، دماسنج، ناخن‌گیر، دندان‌گیر، پوشک، دستمال مرطوب، پودر فرزند و… .

‎ در خرید وسایل بهداشتی به آن دسته از محصولات که تاریخ مصرف دارد دقت کنید و با خرید زیاد ازحد، موجب هدر رفت ‌آن نشوید.
‎ استفاده از ماشین لباسشویی کودک چند سالی است که مرسوم شده است هست. قیمت این وسیله از حدود ۳۰۰هزار تومان شروع و با تو

ماشین لباسشویی | لوازم بهداشتی | اسباب بازی | سرویس خواب | سیسمونی | خانواده | استفاده | کودکان | کودکانه | فرزندان | خانواده

جه به شرکت سازنده آن و توانایی‌هایش عوض کردن می‌کند. این وسیله به‌دلیل امکان شست‌وشو با حجم کم لباس‌ها و درصورت استفاده از پارچه به جای پوشک جهت تعویض کودکان پیشنهاد خوبی است‌ ولی اگر شما قرار است جهت کودک‌تان از پوشک استفاده کنید به هیچ وجه این وسیله ‌ را تهیه نکنید. کافی است لباس‌های نوزادتان را به‌طور مستقل و جداگانه از لباس‌های خودتان با همان ماشین لباسشویی همیشگی خودتان بشویید.
‎ بعضی از خانواده‌ها به‌دلیل مدیریت اقتصادی خانواده ترجیح می‌دهند که با وجود استفاده از پوشک در مهمانی‌ها و… در محیط منزل از پارچه‌های مخصوص جهت تعویض کودک استفاده کنند. در این صورت تهیه مواد بهداشتی شست‌وشو از داروخانه‌ها که از حساسیت جلوگیری کند ولی ضد‌عفونی‌کننده باشد را فراموش نکنید. اسباب بازی فروشگاه‌های اسباب بازی با تنوع جنس‌ها و رنگ‌ها و شخصیت‌های کارتونی و… خریدار سیسمونی را به ولع خرید زیاد تشویق می‌کند ولی خرید اسباب بازی، خرید ابزار خوش حالی و رشد هوشی و مهارتی کودکان هست؛ بعد خرید آن با تمام خرید‌های سیسمونی تفاوت می‌کند.
‎ یک اسباب بازی خوب بهتر است با توجه به رده سنی خاص کودک تعیین شود و بعد از خرید هم در آن بازه سنی در اختیار کودک قرار گیرد.

‎ اسباب بازی‌هایی که رنگ‌های شاد و جنس مقاوم داشته باشند را ترجیح دهید. در ۴‌ماه اول دوره نوزادی بهتر است از وسایل بازی درشت‌تر استفاده کنید تا خطرآفرین نشود.
‎ اسباب بازی‌های موزیکال جهت کودکان نوپا جذاب‌تر است ولی ‌هرچه وسایل بازی امکان دست‌‍ورزی بیشتری را مهیا کند مثل خمیر‌های بهداشتی، گل‌رس و… جهت کودکان جذاب‌تر هست؛ البته کودکان امروز به وسایل منزل مثل ظروف منزل یا عصا و چوب‌های معمولی و… علاقه بیشتری دارند. می‌خواهیم بگوییم که مطمئن باشید افراط در خرید اسباب بازی به معنی تضمین لذت از بازی و کمک به رشد کودک نیست. بهتر است حوصله والدین و مهیاکردن بستر بازی بدون خطر و سالم با وسایل بازی را هم جهت کودکان تدارک ببینید.
‎ پیشنهاد می‌شود اگر خانواده، اسباب‌بازی‌های متعددی را جهت فرزند شما تهیه کرده‌اند یا کادو گرفته‌اید، بعد از تولد کودک به مرور آنچه در سال‌های بعد جهت کودک بافایده است را جمع‌آوری و تا آن وقت در انباری و دور از چشم کودک نگهداری کنید تا جهت کودک شما عادی و بی‌معنی نشود.
‎ خرید کتاب را فراموش نکنید. بعضی از خوبی‌ها، خوبی‌های دیگر را هم به‌دنبال خود می‌آورند و انس کودک با کتاب یکی از عادت‌های خوب تربیتی جهت فرزندان هست. یک قفسه کوچک از کتاب‌های داستان، زمینه عادت و انس به کتابخوانی را نیز به بچه‌ها انتقال می‌کند.
‎ کتاب‌هایی که تهیه می‌کنید، بهتر است از تصویرهای درشت و جالب بهره‌مند و دارای مباحث متنوع باشد.

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

‎ لباس یکی از موقعیت‌هایی که در آن اسراف زیادی ممکن است اتفاق بیفتد خرید لباس هست. به‌عنوان مثال کودک شما در هر ماهی که از تولدش می‌گذرد حداکثربه اندازه ۳دست لباس نیاز دارد. خرید بیش از اندازه فقط می‌تواند به شما ضرر بزند . پیشنهاد ما این است که هر‌ ماه به اندازه نیاز همان‌ ماه او لباس تهیه کنید. با این کار به تنوع مورد نظر خود هم می‌رسید.
‎ به‌خاطر داشته باشید که در دوران بارداری جهت تهیه سیسمونی فقط جهت همان فصلی که کودک شما متولد می‌شود خرید کنید چون ممکن است ناگهان چندماه بعد با انبوهی از لباس‌ها مواجه شوید که اندازه کودک شما نیست، درحالی‌که پول زیادی بابت آنها داده‌اید. بسته‌های سرویس‌های لباس نوزادی نیز گاهی شامل لباس‌هایی می‌شود که مورد نیاز نیست یا سایز مناسبی ندارد؛ اگر بتوانید خودتان از لباس‌های غیرسرویسی گزینش کنید خرید مفیدتری دارید.
‎ در خرید تعداد لباس نیز عجله نداشته باشید چراکه اگر خرید سال‌های بعد را امروز انجام دهید ممکن است خرید شما با سلیقه فرزندتان جور نباشد یا رنگ لباس‌ها مناسب ظاهر او نباشد.
‎ توجه به نوع پارچه، راحتی لباس و پرهیز از لباس‌های چسبان را در حفظ سلامتی فرزندتان درنظر داشته باشید. هر جنس گرانی، لزوما جنس خوبی نیست. وسواس گزینش را از اسم و نوع مارک، به سمت جنس پارچه و دوخت عوض کردن بدهید.
‎ تهیه لباس‌هایی که هنر دست مادربزرگ یا مادر باشد نه‌تنها به اقتصاد خانواده کمک می‌کند بلکه در تمام فرهنگ‌ها نشان‌دهنده هنر و میزان زیاد توجه و ذوق جهت استقبال از نوزاد هست؛ هنر پول خرج کردن را به هنر دست خودتان ترجیح ندهید. سرویس تخت و کمد یکی از بخش‌های گران قیمت سیسمونی را سرویس چوب تشکیل می‌دهد. جهت تعیین هزینه این خرید باید بدانید چه وسایلی مورد نیاز دارید. تنوع این خرید می‌تواند از یک گهواره کوچک شروع شود و تا تخت‌های ۲منظوره با چندین کمد همراه و… ادامه داشته باشد.
‎ نکات مهم در خرید سرویس چوب: قبل از خرید تخت و کمد خوب و منصفانه با خودتان فکر کنید که اگر کودک شما کمد مستقل نداشته باشد، می‌توان با تخصیص داده شده است یکی‌دو قسمت از کمد خودتان به لباس‌ های او، نیاز به خریدن کمد را حذف کنید یا نه؟ بعضی از والدین واقعا در منزل خود جهت اضافه کردن یک کمد دیگر فضای خالی ندارند ولی فکر می‌کنند که واجب است نوزادشان کمد مستقل داشته باشد. سرویس چوب یک وسیله جاگیر هست، جهت آن به خوبی برنامه‌ریزی کنید تا فضای اتاق کودک یا اتاق یکسان والدین و کودک به نحو دردسرسازی محدود نشود.
‎ بعضی از این سرویس‌ها با وجود پرداخت هزینه ۲تخت ولی در واقع نمی‌تواند به‌صورت همزمان تبدیل به ۲تخت شود. در این تخت‌ها ‌میله‌های محافظ فقط بخشی از تخت نوجوان را محدود کرده است و اگر بعدا کودک دیگری داشته باشید، نمی‌توانید از تخت کودک جهت فرزند کوچک‌تر و از تخت نوجوان جهت فرزند بزرگ‌تر استفاده کنید.

‎ گاهی بهتر است اگر فضای محدودی دارید به‌خاطر بیاورید که کودک جهت حدود ۲سال نزد مادر می‌خوابد و این یعنی تخت غیرقابل حمل‌ونقل نمی‌تواند تا چند سال و تا وقت خواب مستقل کودک، کاربرد داشته باشد. در این شرایط یک گهواره یا تخت کوچک جهت وقت تولد نوزاد کافی است.
‎ چوب مورد استفاده در سرویس خواب کودک بهتر است مقاوم و ضد‌خش باشد.
‎ ‌ در بعضی از سرویس‌های چوب، چیزهای عجیبی مثل میز آرایش وجود دارد آیا از قبل، به نیاز و هدف چنین وسیله‌ای دقت کرده‌اید!

‎با سیسمونی نوزاد خود چه کنیم؟ بالاخره کودک شما بزرگ می‌شود و شما با هر معیاری که جهت او سیسمونی نوزاد تهیه کرده باشید حالا با انبوهی از وسایل نوزاد مواجه هستید که دیگر به آنها نیازی ندارید. شما جهت این وسایل چه فکری کرده‌اید؟ پیشنهاد اول: کودک شما از حدود ۳ سالگی بهانه جدیدی می‌گیرد که این بهانه از نوع خواستن اسباب‌بازی و عروسک نیست. او یک همبازی دائمی از شما می‌خواهد. عالی ترین کار جهت شما این است که وسایل سیسمونی کودک اول را که به خوبی نگه‌داشته‌اید جهت برآورده کردن آرزوی همان فرزند که داشتن یک خواهر یا برادر هست، استفاده کنید. پیشنهاد دوم: شاید حالا که چند سال از خرید سیسمونی شما گذشته است کم‌کم به فکرتان رسیده که «این وسایل دیگه تکراری شده» و… . اگر این فکرها باعث شده است است که بخواهید به فکر خرج مجدد و تهیه وسایل تازه باشید، بهتر است بدانید که راه‌حل دیگر، ایجاد عوض کردن در همان خرید‌های قبلی هست.

‎یک نجار باسلیقه به آسانی و با هزینه بسیار کمتر از خرید تازه می‌تواند تغییراتی در شکل ظاهری وسایل چوبی‌تان، رنگ سرویس چوب و حتی اضافه کردن فضا و نوع استفاده از آنها بدهد. راه‌حل دیگر عوض کردن کاربری، هنرنمایی اعضای خانواده و استفاده از وسایل هنری هست. جهت مثال استفاده از برچسب‌های کودکانه که در طرح‌های فوق‌العاده قشنگ و متنوع وجود دارد یا پارچه‌های نمدی که در پارچه‌فروشی‌های هنری موجود هست، پیشنهاد خوبی هست. پیشنهادسوم: وسایلی که شما امروز دیگر به آن نیاز ندارید یا از آن خسته شده‌اید و اسم‌اش را گذاشته‌اید وسیله اضافه، می‌تواند دغدغه خرید و استقبال یک خانواده از نوزادشان باشد. اگر به جمع دوستان و فامیل و حتی همسایگانتان نگاه دقیق‌تری داشته باشید به این پیشنهاد بهتر می‌توانید فکر کنید. زیباتر آن است که خود شما پیشنهاد‌دهنده استفاده آنها از این وسایل باشید. پیشنهاد چهارم: با چند نفر از فامیل یا دوستان خود یک خیریه یا یک تعاونی وسایل کودک جهت به اشتراک‌گذاری سیسمونی‌های بدون استفاده خود راه بیندازید. با این کار می‌توانید به خانواده‌های زیادی کمک کنید و دغدغه مالی خیلی از زوج‌های جوان را جهت بچه‌دار شدن کم کردن دهید. پیشنهاد پنجم: هنوز هم مغازه‌های وسایل دست دوم در شهر‌ها وجود دارند. اگر بعضی از وسایل سیسمونی جهت شما غیرقابل استفاده است و به هیچ‌وجه به آن نیاز ندارید، می‌توانید به فکر فروش وسایلتان به مغازه‌های فروش دست‌دوم باشید. حتی رسانه‌هایی جهت معرفی وسایلتان مثل ضمیمه جمعه بازار روزنامه همشهری یا سایت‌های مربوط به فروش وسایل دست دوم وجوددارد تا شما بدون واسطه وسایلتان را بفروشید.

لیست سیسمونی نوزاد

لیست سیسمونی نوزاد

واژه های کلیدی: ماشین لباسشویی | لوازم بهداشتی | اسباب بازی | سرویس خواب | سیسمونی | خانواده | استفاده | کودکان | کودکانه | فرزندان | خانواده

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

سیسمونی نوزاد، راهنمای خرید و لیست اقلام آن

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>