خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ثبات قیمت طلا در بازارهای جهانی
 

 

ثبات قیمت طلا در بازارهای جهانی

در حالی که زیاد کردن تنش های ژئوپلتیک همچنان در حال زیاد کردن تقاضا جهت سرمایه گذاری در بازار طلاست، قیمت فلز زرد امروز عوض کردن نکرده باقی ماند.

ثبات قیمت طلا در بازارهای جهانی

در حالی که زیاد کردن تنش های ژئوپلتیک همچنان در حال زیاد کردن تقاضا جهت سرمایه گذاری در بازار طلاست، قیمت فلز زرد امروز عوض کردن نکرده باقی ماند.

قیمت فلز زرد امروز عوض کردن نکرده باقی ماند

به نقل از رویترز، در حالی که زیاد کردن تنش های ژئوپلتیک همچنان در حال زیاد کردن تقاضا جهت سرمایه گذاری در بازار طلاست، قیمت فلز زرد امروز عوض کردن نکرده باقی ماند.

مشاوران ارشد دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا روز یکشنبه در مورد اینکه سیاست واشنگتن بعد از حمله موشکی به پایگاه شعیرات به چه سمتی حرکت کند اختلاف نظر داشتند، در حالی که رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه این کشور هشدار داد که این حمله هشداری جهت دیگر کشورها از جمله کره شمالی بوده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز عمدتا در رقم ۱۲۵۳ دلار و ۸۶ سنت عوض کردن نکرده ماند، در حالی که قیمت طلای آمریکا با ۰٫۲ درصد کم کردن به ۱۲۵۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.
شاخص دلار روز دوشنبه تا ۰٫۱۵ درصد زیاد کردن داشت و به رقم ۱۰۱٫۳۴۰ رسید که بالاترین رقم در طی ۳ هفته اخیر بود.
مارک تو، مدیر بخش تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ هنگ کنگ گفت: «طلا با وجود افت و خیزهایی که تجربه می کند، کم و بیش خود را در سطح قیمت ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار حفظ کرده است.»
«من فکر نمی کنم قیمت طلا بالاتر برود، هرچند که احتمال زیاد کردن قیمت بهره در آمریکا پایین آمده هست. مسیر زیاد کردن قیمت بهره و سیاست پولی انقباضی بانک مرکزی آمریکا کاملا روشن است.»
قیمت طلا روز جمعه به رقم ۱۲۷۰ دلار و ۴۶ سنت رسید که بالاترین رقم از ۱۰ نوامبر تاکنون بود، ولی نتوانست در این رقم باقی بماند.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، آنطور که تحلیل های فنی نشان می دهد، قیمت طلا ممکن است به رقم ۱۲۴۱ دلار کم کردن یابد.
اما تقاضا جهت خرید طلا به علت زیاد کردن تنش های ژئوپلتیک زیاد کردن داشته و این مسئله موجب رشد قیمت ها شده است هست. در حالی که تنش ها در شبه جزیره کره زیاد کردن یافته، یک یگان ضربت نیروی دریایی آمریکا جهت نمایش قدرت به سمت اقیانوس آرام غربی و نزدیکی شبه جزیره کره حرکت خواهد کرد.
منبع: میزان

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | آمریکا | سیاست | جزیره | بازار | رویترز | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>