خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » داماد ترامپ قربانی تازه روس‌ گیت در کاخ سفید!
 

 

داماد ترامپ قربانی تازه روس‌ گیت در کاخ سفید!

دیدار جرد کوشنر با سفیر روسیه را دست‌کم هفت تن از مقامات آمریکا تایید کرده‌اند. حالا در پرونده‌ای که اف‌بی‌آی در مورد آن تحقیق می‌کند، پرونده ارتباطات کوشنر بیش از گذشته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

داماد ترامپ قربانی تازه روس‌ گیت در کاخ سفید!

دیدار جرد کوشنر با سفیر روسیه را دست‌کم هفت تن از مقامات آمریکا تایید کرده‌اند. حالا در پرونده‌ای که اف‌بی‌آی در مورد آن تحقیق می‌کند، پرونده ارتباطات کوشنر بیش از گذشته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قربانی تازه «روس‌ گیت» در کاخ سفید

حضور داماد ترامپ در پرونده روس‌گیت جدی‌تر از آن چیزی است که تخمین زده می‌شد. به نوشته روزنامه گاردین، جرد کوشنر، داماد و مشاور خاص ترامپ خواستار برقراری ارتباط با روسیه از طریق کانال‌های مخفی شده است است.روز جمعه گزارشی انتشار شد که در آن اشاره شده است است کوشنر با سفیر روسیه دست‌کم ۳ دیدار افشا نشده داشته هست. واشنگتن‌پست افشا کرده است که سرگئی کیسلیاک به مقامات روسی گفته است که پیش از مراسم تحلیف نیز با داماد ترامپ دیدار داشته است.

عبارات مهم : دولت ترامپ – جرد کوشنر
همچنین وی در یکی از جلسات در برج ترامپ با سفیر روسیه دیدار داشته، در این جلسه مایکل فلین نیز حضور داشته هست. پرونده رسوایی روسیه که بعضی به آن روس‌گیت می‌گویند با افشا شدن رابطه فلین با سفیر روسیه به اوج خود رسید.

دیدار جرد کوشنر با سفیر روسیه را دست‌کم هفت تن از مقامات آمریکا تایید کرده‌اند. حالا در پرونده‌ای که اف‌بی‌آی در مورد آن تحقیق می‌کند، پرونده ارتباطات کوشنر بیش از گذشته مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کوشنر هنوز در مورد این ادعا پاسخی نداده و کاخ سفید نیز فعلا ترجیح داده است واکنشی نشان ندهد. در تحولی دیگر همچنین واشنگتن‌پست گزارش داد که کمیته اطلاعات سنا که بر روی پرونده روسیه کار می‌کند، از کاخ‌سفید خواسته است تمامی اطلاعات، ایمیل‌ها و هرچه که در کمپین تبلیغاتی ثبت شده است است را در اختیار کنگره قرار دهد.

این جهت نخستین‌بار است که در تحقیقات صورت گرفته در کنگره دو حزب در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر دو طیف یک درخواست مشابه داشته‌اند. کاخ سفید هنوز به این درخواست پاسخ نداده هست. این در شرایطی است که هنوز اف‌بی‌آی مانند کنگره خود را به‌طور مستقیم درگیر پرونده رابطه کاخ سفید با روسیه نکرده است.

در این راستا یکی از این منابع که یک مقام فعلی پلیس هست، گفت: با وجود آنکه اف‌بی‌آی مشغول تحقیق راجع به روابط کوشنر با روسیه است ولی او هنوز هدف تحقیقات مربوط به کمپین ترامپ قرار نگرفته است.

این اطلاعات تازه راجع به سه مورد تماس از پیش افشانشده کوشنر با سفیر روسیه که از سوی خبرگزاری رویترز فاش شد، نشان می‌دهد که کوشنر چه وقت و به چه علت توجه اف‌بی‌آی را به خود جلب کرد و نشان می‌دهد ارتباطات او با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا گسترده‌تر از چیزی بوده که کاخ سفید فاش کرده بود. این در حالی است که نه اف‌بی‌آی و نه سفارت روسیه و همچنین کاخ سفید هیچ‌یک راجع به این گزارش اظهارنظر نکرده‌اند.

جیمی گورلیک، وکیل کوشنر گفت: موکلش هیچ تماسی با کیسلیاک در فاصله آوریل تا نوامبر گذشته را به‌یاد نمی‌آورد. شش نفر از این منابع گفتند: قبل از انتخابات، تماس‌های افشا نشده کیسلیاک با کوشنر و مایکل فلین متمرکز بر نبرد با تروریسم و اصلاح روابط اقتصادی آمریکا و روسیه بوده‌اند. همچنین شش تن از این منابع گفتند: تماس‌های مکرر بین کوشنر و کیسلیاک وجود داشته ولی از افشای شرح حال این تماس‌ها به غیر از دو تماس بین آوریل و نوامبر و یک گفت‌وگوی بعد از انتخابات خودداری کردند.

در همین حال روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد،‌ سفیر روسیه به کرملین گفته بود که جرد کوشنر خواستار برقراری کانال ارتباطی محرمانه با مسکو شده است هست. او به کاخ سفید پیشنهاد داده بود که باید با روسیه از طریق یک «کانال پشتی» ارتباطات خود را حفظ کنیم.

با افشای رابطه‌های فاش نشده داماد ترامپ، فشارها علیه دولت ترامپ از سوی هر دو حزب زیاد کردن یافته هست. سفیر سابق آمریکا در روسیه می‌گوید: پرونده روسیه جهت ترامپ مانند یک ابر سیاه است که هر آن ممکن است سیل‌وار ببارد. سی‌ان‌ان می‌گوید؛ داماد ترامپ در گفت‌وگو با طرف روسی وعده داده است که تحریم‌ها علیه روسیه را لغو خواهد کرد.

روسیه به‌دلیل دخالت در شرق اوکراین و همچنین جدایی کریمه از اوکراین و الحاق آن به مسکو مورد تحریم کشورهای آمریکایی و غربی قرار گرفته هست. منابع می‌گویند کوشنر در دیدار با سفیر روسیه وعده سبک شدن تحریم‌ها را داده بود.

داماد ترامپ قربانی تازه روس‌ گیت در کاخ سفید!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: donya-e-eqtesad.com

واژه های کلیدی: دولت ترامپ | جرد کوشنر | برج ترامپ | اطلاعات | آمریکایی | آمریکا | واشنگتن | اطلاعات | کانال | منابع | روسیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>