خانه » خبری و خواندنی » آخرین مأموریت خلبان تفضلی در فتح خرمشهر رقم خورد
 

 

آخرین مأموریت خلبان تفضلی در فتح خرمشهر رقم خورد

اولین یگان خدمتی خلبان تفضلی پایگاه رزمی پشتیبانی هوانیروز اصفهان (گردان تک) بود.

آخرین مأموریت خلبان تفضلی در فتح خرمشهر رقم خورد

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛نصرالله تفضلی در سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای گرمسار (ندولک کورکی) متولد شد. در پنج سالگی پدر را از دست داد و مادر متفکل مخارج او گردید تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را تا کلاس چهارم متوسطه در روستای قاطول وشهرستان گرمسار ادامه می دهد و در سال ۱۳۵۳ جهت خلبانی بالگرد در هوانیروز استخدام می شود.
بعد از گذراندن دو سال دوره های آموزش نظامی، یادگیری زبان انگلیسی و پرواز، با درجه ستوانیار سومی با تخصص خلبان جنگنده کبری به خدمت مشغول می شود.

عبارات مهم : شهرستان گرمسار – خلبانی

اولین یگان خدمتی خلبان تفضلی پایگاه رزمی پشتیبانی هوانیروز اصفهان (گردان تک) بود. خلبان تفضلی گذشته از یک خلبان شاخص در آموزش و پرواز دارای خصلت های والایی از انسانیت بود.
سرهنگ خلبان حجت شاه محمدی راجع به او عنوان می کند:خلبان تفضلی سرشار از صفات خوب وسجایای انسانی بود. او مظلوم ترین، کم حرف ترین، راحت ترین و فعال ترین خلبانی بود که در عمر پروازی خود دیدم.
آخرین مأموریت خلبان تفضلی در فتح خرمشهر رقم خورده هست. در دهم اردیبهشت ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس شجاعانه به خیل تانک ها و نفرات دشمن می زدند. در پروازهای پی درپی بی شماری از ادوات زرهی را به آتش می کشد و نفرات زیادی را به هلاکت می رساند. در آخرین نوبت پرواز بالگردش هدف قرار می گیرد. در آن سانحه او هم پروازش خلبان نصیر رادفر در میان شعله های آتش و آهن پاره های بالگرد سقوط کرده به شدت می سوزند.
خلبان رادفر در همان لحظات اول شهید ولی در ساعت ۵/۷ شب سه شنبه ۱۴/۲/۶۱ بنا به گفته خودش به کربلا پرواز و در بهشت الهی با سالار شهیدان حسین (ع) محشور می گردد. خلبان نصرالله تفضلی با درجه سرهنگی در آمار شهدای هوانیروز و جنگ منظور شده است و مزارش در زادگاهش است.
روحش شاد و یادش گرامی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شهرستان گرمسار | خلبانی | خرمشهر | پرواز | خلبان | آموزش | آخرین | خلبان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>