خانه » دنیای مد » دکوراسیون » افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری
 

 

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

دانشگاه هاروارد | سرمایه گذاری | ایالات متحده | فارغ التحصیل | سرمایه گذار | تکنولوژی | دانشگاه | کامپیوتر | مهندسی | ایرانی | محصولات

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری 

تعداد زیادی از ایرانی ها در دنیای تکنولوژی و فناوری عالی ترین هم وطن هاي خود را می شناسند که در شرکت هاي بزرگ تکنولوژی دنیا مشغول فعالیت میباشند یا خود موسس شرکت میباشند. پیدا کردن ارزش خیلی هم سخت نیست. کافی است با چند کلیدواژه متفاوت، ردشان را بگیرید. خیلی سریع به صفحه شخصی، صفحه ویکی پدیا یا مقالات و گفت و گو هایي که در نشریات خارجی از آنها چاپ شده است هست، می رسید.

در این مقاله تلاش کردم شرح مختصری از زندگی شخصی و کاری این افراد را جهت تان بیاوریم. با این توضیح که این لیست می توانست خیلی طولانی تر و مفصل تر باشد.

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

دارا خسروشاهی؛ سفر در دنیای دیجیتال

«دارا خسروشاهی»، مدیر ارشد اجرایی شرکت «اکسپدیا» «Expedia» بزرگترین شرکت مسافرتی آن لاین دنیا هست. این ایرانی چهل و هشت ساله در سال ۱۹۹۱ «۱۳۷۰» لیسانس مهندسی بیوالکتریک اش را از «دانشگاه براون» گرفت. او از سال ۲۰۰۵ «۱۳۸۴» بعنوان مدیر اجرایی شرکت اکسپدیا مشغول به کار است و پیروز شده است فعالیت هاي این شرکت را به ۷۰ کشور دنیا گسترش بدهد.

دانشگاه هاروارد | سرمایه گذاری | ایالات متحده | فارغ التحصیل | سرمایه گذار | تکنولوژی | دانشگاه | کامپیوتر | مهندسی | ایرانی | محصولات

امید کردستانی؛ یازدهمین مرد گوگل

«کردستانی»، یکی از مشهور ترین ایرانی هاي حوزه آی تی در دنیاست. او هنگامی ۱۴ سال داشت، از استان تهران به کالیفرنیای ایالات امریکا رفت. بعدها مدرک لیسانسش را از «دانشگاه سن خوزه» کالیفرنیا و فوق لیسانس ام بی اي را از «دانشگاه استنفورد» گرفت. امید، کارش را در سیلیوکون ولی بعنوان مدیر بازاریابی شرکت «اچ پی» در سال ۱۹۸۴ «۱۳۶۳» شروع کرد و بعد از آن در شرکت هایي مثل «Go»، شرکت بازی سازی «۳DOT» و «نت اسکیپ» مشغول به کار شد.

امید کردستانی در سال هاي ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ «۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸» به مدت ۱۰ سال بعنوان «معاون ارشد فروش جهانی و ارتقای کسب و کار» شرکت «گوگل» فعالیت کرد. دیدنی است بدانید که کردستانی درسال ۱۹۹۹ «۱۳۷۸» بعنوان یازدهمین کارمند گوگل وارد این شرکت شد. امید بعنوان مدیر بخش مالی گوگل، تعداد کارمندان این شرکت را به ۱۲ هزار نفر و درآمد این شرکت را به ۲۰ میلیارد دلار رساند.

بعد از آن به مدت سه ماه بعنوان «عضو هیئت مدیره» در شرکت «اسپاتیفای» حضور داشت و نزدیک به یک سال و نیم در شرکت «وودافون» بعنوان «مدیر غیراجرایی» فعالیت کرد. او بعد از وودافون، بعنوان «مدیر ارشد کسب و کار» و بعدتر بعنوان «مشاور ارشد» دفتر مدیرعامل بنیانگذاران به گوگل برگشت تا از راه تغییرات مدیریتی و ساختن یک ساختار اجرایی اخیر و خلق هولدینگ «آلفابت»، به این شرکت کمک کند.

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

کردستانی بعد از بازگشت توانست درآمد هر سال گوگل را به بیش از ۷۰ میلیارد دلار در سال برساند. او از اکتبر ۲۰۱۵ «مهر ۱۳۹۴» تا امروز، بعنوان مدیر اجرایی «توییتر»، وارد این شرکت شده است هست. کردستانی در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی «لینکداین» در مورد اولویت هاي شخصی زندگی اش نوشته: «خانواده، دوستان ،گلف، تنیس و یوگا.»

آرش فردوسی؛ یک انصرافی پیروز

دانشگاه هاروارد | سرمایه گذاری | ایالات متحده | فارغ التحصیل | سرمایه گذار | تکنولوژی | دانشگاه | کامپیوتر | مهندسی | ایرانی | محصولات

آرش فردوسی سمت راست

«آرش» به همراه «دروهیوستون» «Drew Huston»، بنیانگذار شرکت «دراپ باکس» میباشند. این دو هم دانشگاهی «دانشگاه ام آی تی»، در سال ۲۰۰۷ «۱۳۸۶» دراپ باکس راکه یک «سرویس میزبانی» در دنیای وب هست، تاسیس کردند. آرش که این روزها ۳۱ سال دارد، آن روزها دانشجوی سال آخر رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه ام اي تی بود،

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

اما در همان ترم آخر، از این دانشگاه انصراف داد تا بتواند تمرکز بیشتری بر کسب و کارش داشته باشد. فردوسی سال ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» در لیست ۴۰ شخصیت زیر ۴۰ سال مجله معتبر «فرچون» قرار گرفت

هادی پرتوی؛ برنامه نویسی جهت همه ي

«هادی پرتوی» چهل و پنج ساله فارغ التحصیل دوره فوق لیسانس رشته علوم کامپیوتر از «دانشگاه هاروارد»هست. او به همراه برادرش، «علی»، موسس شرکت اشتراک گذاری موسیقی «ILike» و یکی از موسسان شرکت «Tellme» هست. هادی، فرزند دکتر فیروز پرتوی، نخستین رییس دانشکده فیزیک دانشگاه شریف هست.

او در دهه ۹۰ میلادی «دهه ۱۳۷۰» به مدت چهار سال مدیریت تیم برنامه نویسی «اینترنت اکسپلورر» را در شرکت مایکروسافت برعهده داشت و از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۰۵ «۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴» مدیر کل سایت «msmcom» مایکروسافت بود.

بعد از آن، از مایکروسافت خارج شد و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ «۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱» بعنوان مشاور در فیسبوک فعالیت می کرد. او از سال ۲۰۰۸ تا «۱۳۸۷» تا امروز بعنوان مشاور در شرکت دراپ باکس هم حضور داشته و دارد.

هادی از سال ۲۰۱۲ «۱۳۹۱» شرکت «کدارگ» «Code.org» را به همراه برادرش علی در کشور آمریکا تاسیس کرده هست؛ یک شرکت غیرانتفاعی که با هدف اینکه همه ي دانش آموزان امکان برنامه نویسی داشته باشند، تاسیس شده است هست. او در صفحه شخصی اش در لینکداین نوشته هست: «من کدارگ را با رویای آوردن آموزش علوم کامپیوتر به هر مدرسه و جهت هر دانش آموز شروع کردم. من قلبا یک متخصص تکنولوژی هستم

و از ساختن تکنولوژی هاي تاثیرگذار و محصولات نوآورانه تکنولوژی که تاثیری جهانی دارند، به اندازه مشاوره و سرمایه گذاری در استارت آپ هایي که اینکار را انجام می دهند، لذت میبرم.»

سالار کمانگر؛ زیست شناس دنیای دیجیتال

«سالار کمانگر»، ۴۰ سال دارد و فارغ التحصیل رشته بیولوژی از «دانشگاه استنفورد» هست. او در بیست و دو سالگی «سال ۱۳۷۶» و بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد شرکت گوگل شد. سالار، در سال ۲۰۱۰ «۱۳۸۹» جای «چاد هرلی» «Chad Hurley»، مدیر ارشد اجرایی شرکت یوتیوب «یکی از شرکت هاي زیرمجموعه گوگل» را گرفت و تا سال ۲۰۱۴ «۱۳۹۳» در این جایگاه ماند. او، این روزها یکی از مدیران ارشد اجرایی شرکت گوگل هست.

بهداد اسفهبد؛ زندگی در بین متن ها

«بهداد اسفهبد» از سال ۲۰۱۰ «۱۳۸۹» تا امروز بعنوان یکی از برنامه نویسان شرکت گوگل مشغول به کار هست. او که ۳۴ سال دارد، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف و کارشناس ارشد علوم کامپیوتر از «دانشگاه تورنتو» کاناداست. دیدنی است بدانید که بهداد برنده مدال نقره المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۱۹۹۹ «۱۳۷۸» و برنده مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰ «۱۳۷۹» هست.

او از سال ۱۳۷۸ وارد پروژه «فارسی وب» در مرزک محاسبات دانشگاه شریف شد. سال ۱۳۸۲ جهت ادامه تحصیل به کانادا رفت و در آن جا درگیر پروژه «گون» «gonome» شد. سه سال بعد که دوره کارشناسی ارشدش را تمام کرد، وارد شرکت «رد هت» «Ref Hat» شد و روی نمایش متن در سیستم عامل هاي گنو/ لینوکسی کار کرد

و پروژه «حرف باز» را شروع کرد. بعد از آن همین کار را در تیم کروم گوگل و بعد روی نرم افزارهای آزادی مثل فایرفاکس، لینوکس و… انجام داد.او این روزها اکثر روی ابزارهای ساخت فونت کار می کند و به همراه یک تیم، مسئول ساخت قلم هاي «نوتو» هست. خودش می گوید از نظر سازمانی، «راهبر فنی تیم فونت و نمایش متن» هست. او سال ۲۰۱۳ به علت نرم افزار حرف باز، برنده جایزه متن باز «اورایلی» شد.

بابک پهلوان؛ مرد منتخب فوربس

لیسانس مهندسی الکترونیک را از «دانشگاه برکلی» و فوق لیسانس مهندسی الکترونیک با تاکید بر علوم کامپیوتر و کسب و کار را از «دانشگاه پرینستون» گرفته هست. او در شرکت هایي مثل اینتل «شرکت تجهیزات رایانه»، و دل «Dell» کارکرده و یکی از بنیان گذاران شرکت «Cleversense» هست.

در سال ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» این شرکت به وسیله شرکت گوگل خریداری شد و پهلوان هم از آن وقت به مدت یک سال بعنوان مدیر مدیریت محصول و بعد از آن تا امروز بعنوان مدیر ارشد مدیریت محصول در این شرکت فعالیت میکند. او در سال ۲۰۱۲ «۱۳۹۱» از طرف مجله «فوربس» بعنوان یکی از ۳۰ نفر برتر زیر ۳۰ سال در دنیا گزینه شد.

بابک پهلوان سمت چپ

او در صفحه شخصی اش در لینکداین نوشته: «من یک کارآفرین، سرمایه گذار، مشاور، مدیر ساخت هستم که این قدر خوش شانس هستم که به گوگل رسیده ام. من واقعا از ساختن لذت می برم؛ به خصوص کارکردن با افرادی که در کار بافایده همکاری می کنند. روی محصولاتی که پیچیدگی ارزش از دید کاربر پنهان هست. ولی در مقیاس بالا بهره گیری می شوند.»

لیلی بقایی راد؛ از مایکروسافت تا فیسبوک

«لیلی»، ۳۲ سال دارد و متولد اصفهان هست. او کارشناسی مهندسی الترونیک از «دانشگاه کانتربری»، کارشناسی ارشد مهندسی الکتروینک از «دانشگاه آیداهو» و دکترای این رشته را از «دانشگاه استنفورد» دارد. لیلی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ «۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴» بعنوان مدیر ساخت بخش کروم و مدیر محصول بخش اندروید شرکت مایکروسافت فعالیت کرده هست.

بعد از آن به شرکت «یاهو» رفت و بعنوان رهبر بخش مدیریت محصول یاهو کارش را شروع کرد. او از یک سال پیش بعنوان مدیر محصول ارشد در شرکت فیسبوک کار می کند و مسئول جست و جوی رسانه اي «تصویر، فیلم و…» هست.

پریسا تبریز؛ شاهزاده امنیت

«پریسا تبریز»، متولد ۱۳۶۲ و فرزند یک دکتر ایرانی و پرستاری لهستانی هست. پریسا از سال ۲۰۰۶ «۱۳۸۵» به استخدام شرکت گوگل درآمد. او دراین سال ها در بخش هاي امنیتی شرکت گوگل کارکرده است و در آن جا به او لقب «شاهزاده امنیت» را داده اند

نشریه فوربس در سال ۲۰۱۲ «۱۳۹۱» پریسا تبریز را بعنوان یکی از ۳۰ صورت برتر در اساس تکنولوژی معرفی کرد.اودر گوگل، ریاست بخشی را بر عهده دارد که از ۳۰۰ هکر در اروپا و کشور آمریکا تشکیل شده است اند و وظیفه بررسی تهدیدات امنیتی مرتبط با موتور جست و جوی گوگل و همچنین دیگر محصولات این شرکت، از جمله مرورگر گوگل کروم را برعهده دارند.

کیوان بیک پور؛ معجزه استانبول

فارغ التحصیل کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد و یکی از بنیانگذاران «پریسکوپ» در سال ۲۰۱۵ «۱۳۹۴» هست. پریسکوب که همین امسال به وسیله شبکۀ اجتماعی توییتر خریداری شد، یک نرم افزار اکران استریم ویدئو جهت سیستم عامل هاي آی او اس و اندروید هست. ایده این نرم افزار در یک سفر به استانبول در سال ۱۳۹۲ به ذهن بیک پور و همکارش «جو برنشتاین» رسید.

در همان وقت یک تجمع اعتراضی در میدان تقسیم استانبول اتفاق افتاده بود و کیوان میخواست بداند در آن جا چه اتفاقی دارد میوفتد، به همین علت وارد شبکۀ اجتماعی توییتر شد تا درمورد این اتفاق چیزهایی بخواند؛ ولی او نمی توانست انها را ببیند. همان جا بود که جرقه نرم افزار پریسکوپ در ذهن او زده شد.

شروین پیشه ور؛ مرد برجسته سال

«شروین» متولد ۱۳۵۳ در شهر تهران و فارغ التحصیل دانشگاه برکلی و کارآفرین و سرمایه گذار ایرانی در حوزه تکنولوژی هست. او بنیان گذار و مدیر اجرایی شرکت فناوری هاي «هایپرلوپ» و بنیان گذار و مدیرعامل کمپانی سرمایه گذاری «شرپا» هست؛ کمپانی اي که در شرکت هایي مثل «مانچری» «Munchery»، اوبر «Uber» و «آیر بی ان بی» «Airbnb»

سرمایه گذاری کرده هست. سال ۲۰۱۲ «۱۳۰۹۱»، شروین پیشه ور از طرف دولت ایالات متحده کشور آمریکا بعنوان شهروند برجسته سال گزینه شد.

فرهاد محیط؛ بنیان گذار فیلیپوگرام

«فرهاد محیط» یکی ازکارآفرینان پیروز ایرانی در حوزه آی تی هست. او متولد سال ۱۳۴۷ در شهر تهران است و مدرک کارشناسی ریاضی اش را از «دانشگاه کالیفرنیا» و کارشناسی ارشد ام بی اي را از «دانشگاه پنسیلوانیا» دریافت کرده هست. محیط، موسس و مدیر شرکت هاي تکنولوژی مختلفی بوده است و از سال ۲۰۱۳ «۱۳۹۲» تا امروز بعنوان بنیان گذار و مدیر شرکت «فیلیپوگرام» فعالیت میکند.

محمدافشار؛ زنده از اوراکل

«محمد افشار» از سال ۲۰۰۸ «۱۳۸۷» تا ابتدای سال ۲۰۱۶ «۱۳۹۴» با عنوان هاي مدیر و معاون در بخش هاي گوناگون شرکت «اوراکل»، یکی از بزرگترین شرکت هاي نرم افزاری دنیا در ایالات امریکا، حضور داشته هست. او دکترای خود را در رشته «توازی جهت برنامه هایي با داده هاي فشرده» از «دانشگاه کمبریج» گرفته هست.

ساناز اهری؛ مدیر پیروز Bing

«ساناز اهری» از سال ۲۰۰۴ «۱۳۸۳» تا سال ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» بعنوان مدیر در بخش هاي گوناگون شرکت مایکروسافت حضور داشته هست.آخرین پست او در این شرکت مدیر برنامه هاي مهم گروه «Bing» بود. او از سال ۱۳۹۰ تا امروز با عنوان مدیر گروه محصول در شرکت گوگل کار میکند و فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از «دانشگاه ویکتوریا» هست.

پدرام کیانی؛ دنیای حمل و نقل آن لاین

او کارشناسی مهندسی کامپیوتر را از «دانشگاه سانتا کلارا» و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر را از دانشگاه استنفورد گرفته هست. پدرام، دو سال بعنوان مهندس سخت افزار در شرکت گوگل و هفت سال در سمت مدیر مهندسی شرکت فیسبوک کار کرده هست. او از سال ۲۰۱۴ «۱۳۹۳» تا امروز بعنوان مدیر مهندسی شرکت حمل و نقل آن لاین «اوبر» مشغول به کار است و تیم «مهندسی رشد» را در اوبر مدیریت میکند. 

امین ذوالفنون؛ مردی با ریشه موسیقی

امین ذوالفنون ۴۵ سال دارد و از سال ۲۰۰۳ «۱۳۸۲» تا ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» به مدت هشت سال بعنوان مدیر توسعه شرکت گوگل و از سال ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» تا امروز بعنوان معاون توسعه شرکت فیسبوک فعالیت می کند. او مدرک مهندسی الکترونیک خود را از «دانشگاه سانتا کالارا» گرفته و فارغ التحصیل» رشته حقوق از مدرسه حقوق دانشگاه سانتا کلارا هم هست. او برادرزاده استاد «جلال ذوالفنون» «موسیقیدان ایرانی» هست.

نیما عسگربیگی؛ مهندسی از شریف

«نیما عسگربیگی» در سال ۲۰۰۲ «۱۳۸۱» در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد. او مدرک کارشناسی ارشد و دکترای همین رشته را از دانشگاه استنفورد گرفت. نیما هم به همراه بابک پهلوان، یکی از بنیان گذاران شرکت «Clever Sense» است که بعد از پیوستن این شرکت به گوگل، به این شرکت پیوست. او از سال ۲۰۱۱ «۱۳۹۰» تا امروز بعنوان مدیر فناوری گوگل مشغول به کار هست.

پیر امیدیار؛ پدر حراجی هاي اینترنتی جهان

بنیان گذار سایت حراجی اینترنتی «اي بی»، لیسانس علوم کامپیوترش را از «دانشگاه تافتس» «Tufts University» ایالات متحده ایالات امریکا گرفته هست. او تک فرزند یک زوج ایرانی است که در وقت تحصیل ارزش در پاریس با هم آشنا شدند. پدر و مادر پیر «که گرچه در ابتدا نام فرزندشان را پرویز گذاشته بودند»، هر دو از طرف خانواده هایشان

برای ادامه تحصیل به فرانسه فرستاده شده است بودند. این ایرانی چهل و نه ساله، بعدها به همراه خانواده اش به ایالات امریکا رفت. او بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در یک شرکت وابسته به «اپل» به نام «کلاریس» کارش را شروع کرد.

در سال ۱۹۹۵ «۱۳۷۴» و در سن بیست و هشت سالگی، امیدیار شروع به نوشتن یک کد جهت یک سایت اینترنتی کرد که باعث می شد افراد به صورت مستقیم بتوانند جهت حراج اجناس با هم رابطه برقرار کنند. در روز کارگر، در چهارم سپتامبر ۱۹۹۵ «۱۳ شهریور ۱۳۷۴»، یک سرویس آن لاین فروش اینترنتی به نام «اوکشن وب» «Auction Web» را راه اندازی کرد که بعدها در سال ۱۹۹۷ «۱۳۷۶»، به سایت حراج اینترنتی اي بی تبدیل شد.

دیدنی است که بدانید اسم اي بی دومین گزینه امیدیار جهت این سایت بود. نخستین انتخابش «Echo Bay» بود که نام منطقه اي تفریحی نزدیک «دریاچه مید» نوادا در ایالات متحده آمریکاست. ولی یک شرکت معدن کانادایی قبلا این اسم را گزینش کرده بود. نخستین چیزی که امیدیار فروخت یک «نشانه گر لیزری» شکسته بود که یک کلکسیون دار نشانه گرهای لیزری شکسته، آن را خرید و همان جا پیر امیدوار د که فروش هر چیزی ممکن هست.

اي بی در سال ۲۰۰۲ «۱۳۷۱» مالکیت شرکت تجارت الکترونیک «پی پل» «Pay Pal» را برعهده گرفت. این شرکت در سال ۲۰۰۵ «۱۳۸۴» هم سرویس گفت و گوی آن لاین «اسکایپ» را خرید، ولی در سال ۲۰۰۹ «۱۳۸۷»، ۶۵ درصد سهام آن را فروخت. در حال حاضر هفت درصد سهام اي بی متعلق به امیدیار هست. او دیگر مدیر اي بی نیست، ولی همچنان یکی از مدیران پی یل هست.

علی روغنی؛ یک شتابدهنده ایده

«علی روغنی» فارغ التحصیل رشته ام بی اي از «دانشگاه استنفورد» هست. او نه سال در بخش مالی پیکسار کار کرده است و از سال ۲۰۱۰ «۱۳۸۹» تا ۲۰۱۴ «۱۳۹۳» هم بعنوان مدیر ارشد مالی و مدیر عملیات در «توییتر» کار می کرد. روغنی از سال ۲۰۱۴ «۱۳۹۳» تا امروز بعنوان شریک در «Y combinator» که یک «شتاب دهنده ایده» هست، فعالیت می کند.

رضا بهفروز؛ به دنبال دنیایی کوچک تر

«رضا بهفروز» از سال ۲۰۰۴ «۱۳۸۳» مدیر ارشد مهندسی شرکت «گوگل» هست. او که فوق لیسانس علوم کامپیوترش را از «دانشگاه استنفورد» گرفته هست، می گوید عاشق ساخت سیستم هاي بزرگی است که باعث می شوند اطلاعات به آسانی در دسترس باشند و با فعال کردن ارتباطات، تلاش می کنند

جهان را به جایی کوچک تر و بهتر تبدیل کنند. رضا بهفروز در معرفی خودش در صفحه شخصی اش نوشته هست: «متخصص تکنولوژی اي که قصد دارد دنیا را به جایی کوچک تر تبدیل کند.»

شمیم صمدی؛ مرد تبلیغات گوگل

«شمیم صمدی» مدرک مهندسی برق را از «دانشگاه کالیفرنیا دیویس» «University of California Davis» گرفته هست. شمیم از سال ۲۰۰۷ «۱۳۸۶» تا ۲۰۱۵ «۱۳۹۴» به جز یک سال، بعنوان مدیر محصول شرکت گوگل فعالیت کرده هست.یکی از فعالیت هاي او مدیریت محصولات «دابل کلیک ریچ مدیا»- از شرکت هاي زیرمجموعه گوگل که راهکارهایی جهت تبلیغات دیجیتال

ارائه میدهد- بوده هست. صمدی گذشته از دابل کلیک، سیستم تبلیغاتی آن لاین گوگل با نام «ادسنس» «AdSense» را راه اندازی کرد.

رویا سلیمانی؛ مدیر ارتباطات ایرانی

«رویا سلیمانی» از سال ۲۰۱۲ «۱۳۹۱» تا امروز بعنوان مدیر ارتباطات شرکت گوگل فعالیت میکند. او مدرک کارشناسی اش را در رشته علوم سیاسی و سیاست عمومی از دانشگاه برکلی و مدرک کارشناسی ارشدش را از «دانشگاه جورج تاون» در اساس مطالعات عرب/ خاورمیانه گرفت.

بابی «بابک» یزدانی؛ سرمایه گذار بزرگ

او لیسانس ریاضیات کاربردی را از دانشگاه برکلی گرفته هست. بابک یزدانی یکی از مشهور ترین سرمایه گذاران حوزه آی تی هست. او یکی از بنیان گذاران شرکت «Cota Capital» است که از سال ۲۰۱۴ «۱۳۹۳»، در حوزه تکنولوژی سرمایه گذاری می کند.

آیدین قاجار؛ مدیری از فیسبوک

«آیدین» از سال ۲۰۱۴ «۱۳۹۳» مدیر محصول شرکت فیسبوک هست. او فارغ التحصیل رشته «کسب و کار و سیستم هاي اطلاعاتی» از «دانشگاه واشنگتن» هست.

واژه های کلیدی: دانشگاه هاروارد | سرمایه گذاری | ایالات متحده | فارغ التحصیل | سرمایه گذار | تکنولوژی | دانشگاه | کامپیوتر | مهندسی | ایرانی | محصولات

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

افراد پولدار ایرانی در دنیای تکنولوژی و فناوری

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>