خانه » خبری و خواندنی » هنوز سیمای واقعی دفاع مقدس آشكار نشده است
 

 

هنوز سیمای واقعی دفاع مقدس آشكار نشده است

مرتضی سرهنگی معتقد است كه هنوز سیمای واقعی دفاع مقدس آشكار نشده و رزمنده‌ای كه خاطراتش را ننویسد، در واقع جنگش را ناقص رها كرده هست.

هنوز سیمای واقعی دفاع مقدس آشكار نشده است

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری در نشست «محفل خاطره حماسه سازان» كه به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر و با حضور جمعی از پیش كسوتان دفاع مقدس در حوزه هنری قزوین برگزار شد، گفت: قیمت تمام شده است جنگ را خاطرات استخراج می كند؛ جهت بیان ارزش های والای آن (هشت سال دفاع مقدس) باید نظام رسانه ای به صورت یكپارچه ورود كند.

عبارات مهم : جنگ جهانی – نویسنده
وی افزود: جنگ به ظاهر تمام شده است ولی تبعات فرهنگی و اجتماعی آن تا قرن ها ادامه دارد. امروز با تمام تلاش های صورت گرفته، هنوز سیمای واقعی دفاع مقدس برایمان آشكار نشده و به همین خاطر اعتقاد دارم رزمنده ای كه خاطراتش را ننویسد، جنگش را ناقص رها كرده هست.

سرهنگی یادآور شد: سربازان جنگ پیر می شوند ولی باید قدرت و حس مسئولیت پذیری آنان را زنده و جوان نگه داشت؛ به چه دلیل كه دلیری یك ملت در سیمای سربازانش متجلی می شود. امروز بسیاری از كشورهای درگیر در جنگ جهانی به آن دوره تاریخی می پردازند تا ارتباط نسل ها با نقطه اوج ارزش های ملی، میهنی و اعتقادیشان قطع نشود. جهت نمونه، اتحادیه نویسندگان جنگ در روسیه بعد از گذشت دهه ها جهت جنگ می نویسند و معتقدند روسیه بدون جنگ فقط خاك پهناور هست.

این نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی گفت: قیمت دفاع مقدس را خاطرات آزادگان، ایثارگران، خانواده شهدا و ۳۶ هزار دانش آموز شهیدی تعیین می كند كه مادرانشان آن ها را راهی جبهه ها كردند. حقیقتا صدام از مادران، همسران و زنان ایرانی شكست خورد و این مهم جای پردازش فراوان دارد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جنگ جهانی | نویسنده | خاطرات | ارتباط | روسیه | تاریخی | مرتضی سرهنگی | ادبیات

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>