خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ترامپ نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم عربستان است
 

 

ترامپ نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم عربستان است

سعودی ها از دو اهرم جهت اول کمک مالی جهت کمک به دولت های مطیع و دوم از اهرم جنبش های داخلی به دست گروه های تروریستی وابسته

ترامپ نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم عربستان است

سعودی ها از دو اهرم جهت اول کمک مالی جهت کمک به دولت های مطیع و دوم از اهرم جنبش های داخلی به دست گروه های تروریستی وابسته جهت سرنگونی دولت های عربی مخالف سعودی باجگیری از سایر کشورهای عربی استفاده می کنند

«ترامپ» نشان داد که یک «احمق» است

نشریه ایتالیایی ‘کونترواینفورماتزیونه’ ایتالیا در گزارشی از سفر ترامپ به ریاض نوشت: ترامپ نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم عربستان در منطقه است و ظاهرا قراردادهای میلیاردی سعودی ها چشمان ترامپ و کابینه او را بسته است.

عبارات مهم : مبارزه با تروریسم – عربستان سعودی
پایگاه اینترنتی کونترواینفورماتزیونه روز دوشنبه افزود: در این سال ها یک عنوان در تمام خاورمیانه روشن بود و اینکه عربستان سعودی مسئول مهم گسترش تروریسم وهابی – تکفیری ، است نوعی از تروریسم که به وسیله گروه های متفاوت در کشورهای خاورمیانه و آسیای شرقی عمل می کنند.

عربستان سعودی به آن گروه های تروریستی که دقیقا از آرزوی بزرگ های مذهبی ریاض الهام می گیرند، کمک مالی می کند ، این عنوان حتی از سوی موسسات تحقیقاتی در امریکا و انگلیس نیز تایید شده است و هرگز نفی نشده است.

این نشریه نوشت: این یک راز نیست که عربستان سعودی با حمایت متحدان خلیفه نشین نفتی خلیج (فارس) بویژه قطر، با استفاده از منابع عظیمی مالی که در اختیار دارد، در تلاش جهت رسیدن به رهبری دنیا عرب و مطیع کردن تمام کشورهای سنی است و در جهت بی ثبات کردن آن دسته از کشورهایی که دولتی متفاوت از آرزوی بزرگ و مذهب ریاض دارند، مانند سوریه، لبنان و بویژه عراق و یا کشور کوچک یمن که سعودی ها علیه آن از ۲ سال است که یک جنگ بی رحمانه راه انداخته اند و مردم غیر نظامی را با حمایت فعال آمریکا بمباران می کنند، عمل می کند.

این نشریه افزود: شاخک های عربستان سعودی حتی در شمال آفریقا، از لیبی تا تونس و الجرایز و در بعضی کشورهای افریقایی مانند سودان، نیجریه و سومالی دیده می شوند. سلطنت سعودی در همه جا به گروه های تروریستی کمک مالی می کند، تشویق به شورش کرده و وهابیگری را میان مردن گسترش می دهد.

این نشریه نوشت: سعودی ها از دو اهرم جهت اول کمک مالی جهت کمک به دولت های مطیع و دوم از اهرم جنبش های داخلی به دست گروه های تروریستی وابسته جهت سرنگونی دولت های عربی مخالف سعودی باجگیری از سایر کشورهای عربی استفاده می کنند، دقیقا همانچیزی که در سوریه بوقوع پیوست جایی که بشار اسد مدیر جمهوری این کشور متحد با پایتخت کشور عزیزمان ایران محسوب می شود ، کشوری با اکثریت شیعی که دشمن مهم عربستان بشمار می رود و از نظر سعودی ها مرتد است.

این نشریه افزود: یک شرایط مشابه در مصر بوقوع پیوست و این کشور بعد از نوسانات متفاوت از اتحاد با عربستان فاصله گرفت و به سوی روسیه و سوریه نزدیک شد. سعودی ها نیز بلافاصله کمک های مالی و نفتی به این کشور را قطع کرده و سپس یک سری حملات تروریستی از سوی گروه های داعش در سینای و قاهره بوقوع پیوست.

این نشریه یادآور شد: ترامپ نیز همه این موارد را از مدت ها است که می داند و درکمیپین انتخاباتی نیز از عربستان در رابطه با رقتار با زنان و با همجنس بازان انتقاد کرده و همچنین از امکان همکاری عربستان در حمایت از فعالیت های تروریستی صحبت کرده بود. ولی بعد از رسیدن به قدرت همه چیز را فراموش کرد و تحت فشار قراردادهای میلیاردی فروش سلاح ، عربستان را به عنوان نخستین کشور جهت سفر خارجی گزینش کرد.

این نشریه افزود: ترامپ در طی سفر به ریاض در یک صحبت به یک طرح تازه سیاسی مبنی بر ایجاد ناتوی عربی اشاره کرد که وظیفه مبارزه با تروریسم اسلامی را دارد و این که عربستان سعودی محور این ائتلاف باشد.

ترامپ در سخنان خود اظهار داشت که باید با افراط گرایی اسلامی و گروه های تروریستی اسلامی مبارزه کرد .

این نشریه نوشت: او این کلمات را در کشوری بیان کرد که حامی مهم تروریسم بوده و این امر نگرانی زیادی را برمی انگیزد . روشن است که قراردادهای میلیاردی ریاض چشمان ترامپ و کابینه او را بسته هست. ترامپ در سخنان خود سر به پایین برد و به کشور عزیزمان ایران حمله کرد و مدعی شد: کشور عزیزمان ایران از تروریسم حمایت می کند. کشور عزیزمان ایران به اسد کمک کرد تا کارهای مطرودی در سویه انجام دهد. هدف یکسان ما باید ایجاد یک ائتلاف بزرگ جهت نابودی تروریسم باشد.

پادشاهان و شاهزادگان سعودی سخنان ترامپ را که قاطعانه واقعیت را زیر و رو کرد، تشویق کردند. ترامپ از سویی ریاض را تقویت کرد و از سوی دیگر کشورهای منطقه را به مبارزه علیه کشور عزیزمان ایران و سوریه فراخواند و انها را مرجع هر شر و حامی تروریسم معرفی کرد. دقیقا همان دولت هایی که سال ها است علیه گروه های تروریستی مورد حمایت مالی عربستان، مبارزه می کنند . آمریکا عملا چراغ سبز و حمایت از کمپین گسترش نفوذ عربستان سعودی به عنوان رهبر دنیا عرب بواسطه متحد پرقدرتش را امریکا روشن کرد.

ترامپ بدین ترتیب نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم گسترش سلطه جویانه عربستان در منطقه و جهت زیاد کردن فعالیت های تروریستی است.

این نشریه افزود: بنابراین باید خود را اماده اوضاعی بدتر و جنگ های تازه و فجایع تازه در خاورمیانه و در شمال افریقا بکنیم جایی که ریاض و واشنگتن با یکدیگر هماهنگی کامل دارند و خالی از پیامد نخواهد بود .درحالی که روشن است روسیه ساکت نخواهد ماند.

ترامپ نشان داد که یک احمق بافایده جهت برنامه شوم عربستان است

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: مبارزه با تروریسم | عربستان سعودی | حملات تروریستی | عربستان سعودی | کشورهای عربی | عربستان | عربستان، | سعودی ها | تروریستی | تروریسم | سوریه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>