خانه » خبری و خواندنی » جای خالی عارف لرستانی در میان صورت های معروف ، برداشتن نقاب خندان از صورت یک کمدین
 

 

جای خالی عارف لرستانی در میان صورت های معروف ، برداشتن نقاب خندان از صورت یک کمدین

سرمایه‌های هر جامعه ای، صورت های معروف و هنردوستانی هستند که فرهنگ کشور را در دست دارند و هویت ملی و فرهنگی آن را می‌سازند.

جای خالی عارف لرستانی در میان صورت های معروف ، برداشتن نقاب خندان از صورت یک کمدین

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ سرمایه های هر جامعه ای، صورت های معروف و هنردوستانی هستند که فرهنگ کشور را در دست دارند و هویت ملی و فرهنگی آن را می سازند.
هنرمندان از جمله؛ بازیگران، نوازندگان، مجسمه سازان، نقاشان به نوعی الگوی شکل گرفته یک فرهنگ واقعی را نمایان می سازند. احترام به این عزیزان، احترام به آینده فرهنگ و هنر این تمدن است و ما باید قدر جوشش های چشمه ذوق و معرفت را بدانیم وگرنه روزی می رسد که به خود می گوییم: «چه زود، دیر می شود».

عبارات مهم : سینما و تلویزیون – برنامه
از جمله هنرمندانی که با وجود دریای بیکران فرهنگ، مورد بی توجهی و بی مهری از جانب اهالی «سینما و تلویزیون و تئاتر» واقع شده، عارف لرستانی است که ما این هنرمند فقید را دیر شناخته ایم. مرواریدهای هر جامعه ای را اهالی هنر به وجود آورده اند و جامعه همانند صدفی اطراف آن، شکل گرفته هست.

به مناسبت چهلمین روز درگذشت عارف لرستانی، گفتگویی در خصوص شاخصه های فردی و اجتماعی اش از زبان دوستان و همکارانش، ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید:
پرستو صالحی اطراف صفات بارز عارف لرستانی گفت: عارف لرستانی، رفیقی با معرفت بود و ما بجز خاطرات خوب چیزی از عارف به یادگار نداریم. یاد و خاطره عارف با تمام خنده هایی که به لب آورد، جهت ما هر لحظه می ماند.
وی راجع به توجه به بازیگران خوب و پرکار کشور اظهار داشت: «سینما بی رحم است» و این به این علت است که؛ هنگامی بر صحنه یا جلوی دوربین هستی، همه تو را می بینند ولی هنگامی کاری از تو پخش نمی شود، فراموش می شوی و این موضوع، در تمام دنیا صدق می کند.
شبنم فرشادجو اطراف شاخصه ها و خصوصیات این هنرمند فقید، اظهار داشت: عارف جهت من یک دوست بسیار خوبی بود که دانش داشت و در تمام لحظات حتی هنگامی ما سرمان در گوشی بود، او کتاب می خواند و هر لحظه از کتاب های خوب به ما می گفت. عارف روزی که قرار بود به تماشای تئاتر ما بنشیند، چشم از این دنیا بست و مارا ترک کرد.
وی در خصوص توجه جامعه به صورت های معروف تصریح کرد: قطعا دولت باید به صورت های معروف یاری کند و آنها را بیمه کند که خدا را شکرعارف بیمه بود؛ ولی ما هیچ کدام، بیمه بیکاری نداریم و این بسیار بد هست.
فاطمه هاشمی در خصوص نگاه خود به عارف لرستانی خاطرنشان کرد: عارف یکی از دوستان بسیار قدیمی من بود.جای خالی عارف بسیار حس می شود و یکی از عالی ترین شاخصه هایش صبوری بود. مسئله ای که در کار ما حرف اول را می زند.عارف بسیار مهربان و با گذشت بود و در لحظه اگر مسئله خلاف نظرش بود، اعلام می کرد.
وی اطراف وظایف جامعه در قبال صورت های معروف مسئول و وظیفه شناس بیان کرد: مردم بسیار مهربان هستند ولی دلتنگی هایی که با صفحات مجازی پیش می آید، روابط ما را از هم دور می کند به جای آنکه ما را به یکدیگر نزدیک کند، بسیار بی مهری و بی احترامی را به وجود می آورد.
در نهایت هم بهمن هاشمی در خصوص ارزیابی تعهدات جامعه نسبت به صورت های معروف بیان کرد: مردم با حمایت های خود از صورت های معروف به آنها انرژی های مضاعف می دهند تا کارهای بهتری را ارائه بدهند. آیا که خود صورت های معروف در دل مردم هستند و از دنیای دیگر نیامده اند و هنر عالی ترین راه انتقال فرهنگ هست.
وی اطراف شناخت خود از این بزرگ مرد عرصه هنر گفت: عارف لرستانی با برنامه مهران مدیری کار خود شروع کرد و من به اتفاق دوستان با وی آشنا شدم و مجری همان برنامه بودم. او هنرمندی توانا، با استعداد، شاد و قدرتمند بود ولی خدا جهت او یک زمانی را تعیین کرده بود، امیدوارم روحش شاد باشد و یادش هر لحظه همراه ما بماند.

گزارش از یگانه عرب

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سینما و تلویزیون | برنامه | فرهنگ | سینما | تئاتر | عارف لرستانی | چهلم عارف لرستانی | پرستو صالحی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>