خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ارتباط پنهان تیم ترامپ با مقامات روسیه تا چه حد واقعیت دارد؟
 

 

ارتباط پنهان تیم ترامپ با مقامات روسیه تا چه حد واقعیت دارد؟

در طول مبارزات انتخاباتی «دونالد ترامپ» و حتی بعد از روی کار آمدن وی در کاخ سفید، انتقادها و اتهامات گسترده‌ای از سوی سازمان‌های

ارتباط پنهان تیم ترامپ با مقامات روسیه تا چه حد واقعیت دارد؟

در طول مبارزات انتخاباتی «دونالد ترامپ» و حتی بعد از روی کار آمدن وی در کاخ سفید، انتقادها و اتهامات گسترده‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی و دیگر مقامات آمریکا به دولت ترامپ وارد شد و این انتقادات تا جایی پیش رفت که موجب برکناری «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ، بعد از افشا شدن ارتباط وی با سفیر روسیه در آمریکا شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، در طول مبارزات انتخاباتی «دونالد ترامپ» و حتی بعد از روی کار آمدن وی در کاخ سفید، انتقادها و اتهامات گسترده‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی و دیگر مقامات آمریکا به دولت ترامپ وارد شد.
این انتقادات تا جایی پیش رفت که موجب برکناری «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ، بعد از افشا شدن ارتباط وی با سفیر روسیه در آمریکا، شد ؛ حتی بعد از برکناری وی نیز این انتقادات همچنان ادامه دارد.
نیویورک تایمز پیش از این به نقل از تعدادی از مقامات فعلی و سابق آمریکا گزارش داد که سازمان‌های اطلاعاتی زمانی که در حال بررسی اتهام وارد شده است به روسیه مبنی بر هک سیستم حزب دموکرات بوده‌اند به این عنوان پی برده‌اند.
ارتباط ترامپ با روسیه از وقت شروع به کار وی در کانون توجه مقامات و رسانه‌ها قرار داشت و حتی گزینش «رکس تیلرسون» مدیر سابق شرکت نفتی «اکسون موبیل »، که پیش از این با روسیه ارتباط داشته نیز با انتقادهای زیادی در آمریکا همراه شد.
یکی از آخرین موارد اتهامات در این زمینه، اتهام به «جف سشنز» وزیر دادگستری آمریکا در جهت ارتباط با مقامات روسیه است.
روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از مقامان وزارت دادگستری آمریکا نوشت که در جریان تحقیقات راجع به رابطه اعضای کابینه دونالد ترامپ با مقامات روسیه به تازگی مشخص شده است که «جِف سشنِز» وزیر دادگستری دونالد ترامپ سال گذشته دو مرتبه با سفیر روسیه در واشنگتن دیدار و گفتگو کرده‌ است.
وزیر دادگستری کابینه ترامپ در جلسه تأیید صلاحیتش در مجلس سنا در پاسخ به این سؤال که چه کار خواهید کرد اگر شواهدی پیدا کنید که نشان‌گر این باشد که یکی از اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در وقت رقابتهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری با دولت روسیه ارتباط داشته‌اند گفته بود که من هیچ اطلاعی از این عنوان ندارم و در جریان رقابتهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری هم هیچ ارتباطی با مقامات روسیه نداشته‌ام.
دونالد ترامپ در حساب تؤیتری خود با اشاره به افشاگری ها راجع به ارتباط وزیر دادگستری دولتش با سفیر روسیه نوشت: «جِف سِشنِز» مردی راستگو و شریف است که مرتکب هیچ عمل اشتباهی نشده‌است، او باید در جلسه تأیید صلاحیتش در مجلس سنا با دقت و شفافیت بیشتری به سؤالات پاسخ می‌داد، ولی کاملا مشخص است که این اشتباه او عامدانه نبوده‌است.
وی همچنین با اشاره به اینکه اعضای حزب دموکرات راجع به رابطه اعضای کابینه با مقامات روسیه اغراق‌گویی می‌کنند افزود: ضربه شکست در انتخابات موجب شده است که دموکرات ها ارتباط خود را با واقیعت از دست بدهند؛ حقیقت این است که درز غیر قانونی اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی‌شده در عرصه عمومی، نوعی هیولاسازی و توهم‌سازی از رقیب سیاسی جهت بدنام کردن آن است.
دونالد ترامپ علاوه بر این، در دفاع از جف سشنز ، باراک اوباما را هدف حملات لفظی خود قرار داد و گفت: نخستین دیدار جف سشنز با سفیر روسیه در دوران اوباما و در جهت ترتیب دادن برنامه آموزشی ۱۰۰ سفیر انجام شده است است.
وی افزود: همان سفیری که با جف سشنز دیدار کرده هست، در دوران اوباما نیز ۲۲ بار از کاخ سفید دیدار کرده و تنها در سال ۲۰۱۶، ۴ بار از کاخ سفید دیدار کرده است.
از سویی دیگر «سی‌ان‌ان» به نقل از مقامات دولتی آمریکا نوشته است که سازمانهای امنیتی آمریکا تصور می‌کنند که «سرگئی کیسلاک» یکی از مقامات ارشد شرکت جاسوسی روسیه است که در آمریکا در پی جذب جاسوسهای متفاوت است.
رسانه‌های آمریکایی با استناد به مقامات سازمانهای امنیتی مدعی هستند که بعضی از اعضای کابینه دولت ترامپ در دوران رقابتهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری و پیش از پیروزی دونالد ترامپ جهت اثرگذاری بر نتیجه انتخابات با «سرگئی کیسلاک» در ارتباط بوده‌اند.
منبع: میزان

واژه های کلیدی: وزیر دادگستری | کابینه ترامپ | دونالد ترامپ | اعضای کابینه | دولت ترامپ | دموکرات | دادگستری | آمریکایی | اوباما | ارتباط | آمریکا

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>