خانه » خبری و خواندنی » به اعضای ستاد انتخابات قم ، آیت الله نوری همدانی&#۱۸۷، توصیه های &#۱۷۱
 

 

به اعضای ستاد انتخابات قم ، آیت الله نوری همدانی&#۱۸۷، توصیه های &#۱۷۱

آیت الله نوری همدانی، رای مردم را نوعی امانت ذکر کرد و گفت: حق الناس باید در انتخابات رعایت شود.

به اعضای ستاد انتخابات قم ، آیت الله نوری همدانی&#187، توصیه های &#171

توصیه های «آیت الله نوری همدانی» به اعضای ستاد انتخابات قم

آیت الله نوری همدانی، رای مردم را نوعی امانت ذکر کرد و گفت: حق الناس باید در انتخابات رعایت شود.

بخش سیاست تبیان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار اعضای ستاد انتخابات استان قم با اشاره به ریشه انقلاب و نظام در دین، اظهار کرد: قانون اساسی ما از قرآن و فرهنگ اهل بیت(ع) ساخته شده است است و ما از این دید به این انقلاب نگاه می کنیم، بنابراین ولایت از اصول دین ما هست.
وی با بیان این که کسانی که در این نظام فعالیت می کنند باید امانت دار باشند، تصریح کرد: در حدیثی از پیامبر اسلام وارد شده است که ملاک شناخت انسان تنها نماز، روزه و حج نیست بلکه معیار دو چیز هست؛ یکی راست گویی و دیگری ادای امانت و امانت به معنای بعد دادن مال نیست.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – ستاد انتخابات
وی ادامه داد: شغل بااهمیت ترین امانت است همچنان که حضرت علی(ع) هم در نامه ای به حاکم آذربایجان در نامه پنجم می فرمایند: «عمل تو وسیله ارتزاق و امرار معاش نیست بلکه شغل امانت است».
آیت الله نوری همدانی ادامه داد: باید مقام َها بر اساس اسلوب صحیح اداره شود که در غیر این صورت خیانت است و شما هم که در ستاد انتخابات فعالیت می کنید با اخلاص گام بردارید آیا که فعالیت در راه حکومت و نظام اسلامی ارزش زیادی دارد و مورد نیاز است انتخابات در شرایط بسیار مطلوب برگزار شود.
این استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به جریان های تکفیری در دنیا تأکید کرد: هرچند حرکت هایی بر ضد اسلام وجود دارد ولی در نهایت اسلام و شیعه اهل فتح و پیروزی هست، ولی لازمه این کار نیت خوب است همچنانکه در روایات آمده است کسی که نیت خود را درست کند اگر در بستر خواب هم بمیرد با معرفت از دنیا رفته هست.
وی در آخر با تأکید بر اهمیت نهاد شورای نگهبان تصریح کرد: هرکس نمی تواند بیاید و نماینده بشود بلکه در جریان انتخابات، شورای نگهبان مواظب است و افراد را به طور کامل می سنجد و نمی شود کسی که از هر جهت توانایی ندارد جهت مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نامزد شود.


منبع: تی نیوز

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | ستاد انتخابات | انتخابات | نگهبان | انقلاب | اسلام | فعالیت | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>