خانه » دنیای مد » دکوراسیون » روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل
 

 

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

آشپزخانه | استفاده | آشپزخانه | نگهداری | دکوراسیون

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل 

برای این که وسایل منزل را به صورت منظم بچینیم می توان از قفسه ها استفاده نمود که باعث می شود تا لوازم را بهتر و سریع تر پیدا کنیم. احساس می کنید وسایل اتاق تان با هم تلاقی دارند و روی هم تلنبار شده است اند؟ در این مطلب روش نظم دهی و پیدا کردن راحت تر وسایل را یاد می گیرید. مرتب کردن منزل بسیار لذت بخش است

ولی اینکه بدانید از کجا باید شروع کرد، می تواند کار مشکل باشد. این فرآیند را به کمک ۱۰ اکسسوری نظم دهنده منزل راحت بگیرید؛ این قفسه بندی ها می تواند جهت هر فضایی و در هر زمانی استفاده شوند:

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

۱. فضاهای غیرفعال و فعال را شناسایی کنید.

قسمت فعال نقطه ای از منزل شما است که روزانه و معمولا دفعات زیادی در روز از آن استفاده می کنید. این فضاها مشمول بر ورودی، سطح روی کمد و دراور، شلف و قفسه هایی است که در سطح دید شما قرار دارند و همچنین کابینت هاست.قسمت غیرفعال فضاهایی از منزل شما هستند که اغلب کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مانند اتاق مهمان، گاراژ، زیر زمین، شلف و قفسه هایی که در ارتفاع اوج قرار دارند و همچنین گوشه هایی در عمق کمدها.

آشپزخانه | استفاده | آشپزخانه | نگهداری | دکوراسیون

یکی از غلط های مرسوم این است که قسمت های فعال اولیه را با وسایلی که اغلب مورد نیاز نیستند، شلوغ و به هم ریخته می کنید. جهت مثال لامپ های اضافی را در بالای کمد آشپزخانه نگهداری نکنید چون شما تنها هر چند ماه به آنها نیاز پیدا می کنید!

۲. قفسه های باز را زیباتر کنید.

عبارات مهم : آشپزخانه – استفاده

هر منزل ای می تواند از ترکیب قفسه و فضاهای نگهداری باز، بسته و مخفی استفاده کند. ولی آنچه جهت نگهداری در قفسه های روباز گزینش می کنید، باید از نظر دیداری خوشایند و قشنگ باشد. دکوراسیون نشیمن، فضای خوبی جهت نگهداری و مرتب کتاب (اگرکمی هنر به خرج دهید می توانید کتابها را به ترتیب رنگ مرتب کنید)، لوازم دکوری زیبا، کلکسیون بازی و فیلم است.

همچنین در آشپزخانه، قفسه های روباز جهت نگهداری ست لیوان و فنجان های قشنگ هست. ظروف قشنگ را درون کابینت و کشوها قرار ندهید.یک طبقه بندی خوب و کاربردی هیچ وقت از مد نمی افتد و به همین راحتی هرچیزی جای خودش را خواهد داشت. هر کدام از ما نیازهای خودمان را داریم و بخاطر همین گروه مبلمان و اکسسوری جاکوب با قطعات متفاوت راه حل های مختلفی جهت طبقه بندی در نظر گرفته است.

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

۳. لوازم را قابل یافت کنید.

ضرب المثل “از دل برود هر آنکه از دیده برفت” را می توان در نظم دهی وسایل نیز به کار برد! ظروف نگهدارنده براق جهت اینکه محتوای درون آنها را در یک نگاه ببینید، ایده آل هستند. سبدهای روباز را نیز می توانید جهت نگهداری خرت و پرت هایی که مکان مشخصی جهت نگهداری ندارند، استفاده کنید.

آشپزخانه | استفاده | آشپزخانه | نگهداری | دکوراسیون

اگر از ظروف نگهداری غیر براق استفاده می کنید، با استفاده از برچسب آنها را نامگذاری کنید. حتی می توانید یک قدم بالاتر رفته و برچسب را در کنار عکسی از محتوای درون آن روی ظرف بچسبانید.پیشنهاد جاکوب جهت رختشوی خانه: یک قفسه بندی عالی جهت گذاشتن پودرها و مایع های شستشو، حوله ها و هرچیزی که به تمیزی ربط دارد،

پیراهن های تمیز همان لحظه که از ماشین بیرون می آیند جایی جهت آویزان شدن دارند تا هم کمتر چروک شوند و هم دوباره کثیف نشوند!

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

۴. به آسانی وسایل را از مکان خود بیرون بکشید.

این توصیه در مورد وسایل کودک بسیار کارآمد و مهم است ولی می توان در هر زمینه ای از این اصل سود برد. زمانی که می خواهید چیزی را به کار ببرید، باید آن را از محل نگهداری اش بیرون بکشید ولی هنگامی قرار است آنها را مرتب کنید، تنبلی به سراغتان می آید.

برای اینکه بتوانید احتمال بیشتری بدهید که فرزندتان وسایل خود را سر جای خودشان قرار دهند، از سبدهایی استفاده کنید که دسترسی راحتی دارند تا کودکان بتوانند اسباب بازی و وسایل کوچک خود را درون آنها قرار دهند. همچنین قلاب هایی را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانند بعضی وسایل را به آن آویزان کنند.

۵. وسایل را بر اساس کاربردشان گروه بندی کنید.

این مورد را می توان بر اساس جعبه کمک های اولیه بسط داد: زمانی که به بانداژ نیاز دارید، ممکن است به بتادین و ماده ضدعفونی کننده، قیچی و پد گاز نیز نیاز داشته باشید. در جعبه کمک های اولیه هر آنچه جهت مواظبت از جراحت مورد استفاده قرار می گیرد، در یک جعبه قرار می گیرد.

زمانی که می خواهید وسایل خود را مرتب کنید، این اصل را در نظر داشته باشید و با توجه به یک کارکرد خاص وسایل مورد نیاز آن را در یک فضای مشابه نگهداری کنید.بعنوان مثال می توانید جعبه ها را مخصوص نگهداری دارو، لوازم اداری، لوازم قنادی و شیرینی پزی و … نظم بدهید. جعبه های کفش با برچسب مخصوص که آنها را کمی هم تزیین کرده اید، جهت این گروه بندی وسایل کوچک مناسب هستند.

۶. ایستگاه نگهداری وسایل را در ورودی بوجود آورید.

همه ما تعدادی وسایل داریم که در حال رفت و آمد هستند مانند کتاب های امانت گرفته شده است از کتابخانه، کیف، کفش، کلید، چتر و … به جای اینکه این وسایل را در گوشه ای از ورودی منزل تلنبار کنید، فضای مخصوصی را به وجود بیاورید تا این وسایل را به طور منظم و مرتب نگهداری کنند.

اگر در دکوراسیون ورودی منزل خود فضای کافی دارید، منطقی تر است که نگهداری وسایل مورد نیاز را در این بخش داشته باشید. تعدادی سبد، شلف، طبقه و آویزهای دیواری جهت ورودی در نظر بگیرید.

۷. کشوها را تقسیم بندی کنید.

کشوهای بزرگ در معرض بحران و به هم ریختگی هستند. زمانی که در این کشوها وسایل و خرت و پرت های کوچک را نگهداری می کنید، از تقسیم کننده استفاده کنید. تقسیم کننده و نظم دهنده کشو در آشپزخانه و فضای اداری نیز قابل استفاده اند. با استفاده از آنها کشو به قسمت های کوچکتری تقسیم می شوند که می توان وسایل را به طور منظم و مرتب در هر قسمت قرار داد.

کمتر دنبال کاغذ و خودکار و کتاب هایت بگرد! هنگامی هر چیزی سر جای خودش باشد می توانی همزمان که از فضا لذت می بری، وقتت را جهت چیزهای مهمتر صرف کنی؛ با اکسسوری های نظم دهنده جاکوب هر چیزی را که نیاز داری دقیقا سر جای خودش پیدا می کنی!

۸. به سطح عمودی بروید.

هرگز تلاش نکنید وسایل را روی هم تلنبار کنید و به جای آن از سطح عمودی فضای خود استفاده کنید. از شلف های زیاد در کابینت استفاده کنید تا فضای مثبت بیشتری داشته باشید. ماهیتابه و سینی ها را در قفسه های عمودی نگه دارید و از آویزهای دیواری جهت نگه داشتن جارو و خاک انداز استفاده کنید.

۹. هر نگهدارنده را جهت وسیله مناسب گزینش کنید.

واقعا بسیار ناراحت کننده است که ببینید وسایل قدیمی مانند تصویر های خانوادگی به علت نگهداری نامناسب آسیب دیده و از بین رفته اند.ابعاد هرکدام از فضاهای نگهداری را داشته باشید تا بتوانید وسایل با اندازه صحیح را در آنها قرار دهید. تصویر و کاغذ خاطرات را در آلبوم یا قفسه های غیر اسیدی نگهداری کنید. لوازم شکستنی مانند چینی و سرامیک را در جعبه های مخصوص قرار دهید.

۱۰. وسایل سنگین را در پایین نگه دارید.

 به گزارش پارس ناز لوازم سنگین مانند جعبه و وسایل آشپزخانه را در ارتفاعی کم یا پایین تر از آن نگه دارید تا زمانی که می خواهید آن را بلند کنید، نیاز به تلاش چندانی نداشته باشید. اگر در شهر زلزله خیز زندگی می کنید، بسیار مهم است که لوازم سنگین و شکستنی را در ارتفاع بالای سر قرار ندهید.

واژه های کلیدی: آشپزخانه | استفاده | آشپزخانه | نگهداری | دکوراسیون

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

روش های قفسه بندی جهت وسایل منزل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>