خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » بمب های انفجار سن پترزبورگ تقویت شده است بود
 

 

بمب های انفجار سن پترزبورگ تقویت شده است بود

بررسی کارشناسی یکی از بمب های عمل نکرده در انفجار روز( دوشنبه) شهر سن پترزبورگ روسیه نشان می دهد که سازندگان آنها جهت زیاد کردن توان انفجاری و

بمب های انفجار سن پترزبورگ تقویت شده است بود

بررسی کارشناسی یکی از بمب های عمل نکرده در انفجار روز( دوشنبه) شهر سن پترزبورگ روسیه نشان می دهد که سازندگان آنها جهت زیاد کردن توان انفجاری و وارد کردن تلفات زیاد از پودر یا قطعات کوچک فلزات نیز استفاده کرده بودند.

یکی از بمب های سن پترزبورگ عمل نکرد

بنا به اعلام کمیته ضدتروریستی روسیه، ۹ نفر بعد از انفجار بمب در واگن قطار مترو داخل تونل نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت کشته و ۵۰ نفر هم زخمی شده است اند.

همچنین حال بسیاری از زخمی شدگان این انفجار که بنا به اعلام دادستانی کل روسیه تروریستی بوده، بسیار وخیم اعلام شده است هست.

دادستانی کل روسیه همچنین اعلام کرده که در روند تحقیقات گزینه های متفاوت بررسی می شود. بمب عمل نکرده کشف شده است در ایستگاه مترو پلوشاد واستانیا (میدان قیام) سن پترزبورگ، بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با قدرت انفجاری یک کیلوگرم تی.ان.تی در کپسول آتش خاموش کن جاسازی شده است بود که خنثی شد.

بنا به گزارش اعلام شده، بمب پر از دانه های گرد فلزی بود تا قدرت انفجاری آن هر چه زیاد زیاد کردن یابد. کارشناسان و ماموران امنیتی هم اکنون در حال بررسی زیاد بمب کشف شده است و رویدادهای امروز هستند تا سرنخ های مورد نیاز را جهت اقدام های بعدی کسب کنند.. مقام های سن پترزبورگ نیز جهت گرامیداشت یاد قربانیان انفجار، سه روز عزای عمومی در این شهر اعلام کردند.

روسیه تاکنون بارها با صدور اطلاعیه ها و تهدیدهای صوتی گروههای تروریستی مواجه بوده هست. با توجه به همکاری های روسیه با ارتش سوریه از مهرماه سال ۹۴ علیه تروریست های ضدسوری به خاص گروههای داعش و جبهه النصره، تدابیر شدید امنیتی در شهرهای متفاوت اجرا می شود. تاکنون دهها تروریست بازگشته از سوریه یا شهروندان کشورهای دیگر به خاص آسیای میانه با انواع مواد و لوازم ساخت بمب و حتی بمب های آماده کارگذاری در شهرهای متفاوت از جمله مسکو دستگیر شده است اند.
براساس گزارش های اعلام شده، ۳۷ نفر از مجروحان در بیمارستان خوابیدن شده است اند که حال شماری از آنان وخیم هست.

بمب های انفجار سن پترزبورگ تقویت شده است بود

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: گروههای تروریستی | تروریست ها | ایستگاه | تروریستی | شهرهای | انفجار | تروریست | سوریه | روسیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>