خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » پیامدهای متفاوت لمینت کردن دندان
 

 

پیامدهای متفاوت لمینت کردن دندان

  به تازگی لامینت کردن دندان‌ طرفداران زیادی پیدا

پیامدهای متفاوت لمینت کردن دندان

به تازگی لامینت کردن دندان طرفداران زیادی پیدا کرده است می خواهیم به عوارض جانبی این روش قشنگی اشاره کنیم آیا میدانستید این ظاهر قشنگ می تواند عوارض جانبی فراوانی جهت سلامتی دندانهایتان دربر داشته باشد. باعث پوسیدگی و از بین رفتن مینای دندان شده است و در آسیب زدن به دندان هایتان تاثیرات فراوانی خواهد گذاشت.

پیامدهای متفاوت لمینت کردن دندان

یک دندان دکتر گفت: ونیرها یا لامینت لایه سرامیکی رنگ نازکی هستند که جهت اصلاح یافتن ظاهر دندان ها به کار می رود معمولا در صورت لب پر شدن یا شکستن، قابل ترمیم نیستند.

مصطفی فاطمی،دندانپزشک در خصوص معایب لامینت کردن دندان ها اظهار کرد: ونیرها یا لامینت لایه سرامیکی رنگ نازکی هستند که جهت اصلاح یافتن ظاهر دندان ها به کار می رود معمولا در صورت لب پر شدن یا شکستن، قابل ترمیم نیستند.

وی افزود: افرادی که قصد ونیر کردن دندان ها را دارند باید توجه داشته باشند که ونیرها ممکن است دقیقا با رنگ دندان های دیگر تطابق نداشته باشند. همچنین رنگ ونیر را بعد از چسباندن بر روی دندان ها، نمی توان به آسانی عوض کردن داد. بنابراین تصمیم نهایی در مورد رنگ ونیر باید تا قبل از چسباندن آن گرفته شود.

  به تازگی لامینت کردن دندان‌ طرفداران زیادی پیدا

وی تصریح کرد: ونیر ممکن است بر اثر فشار وارد شده است بر روی دندان ها کنده شوند و بیفتند.

فاطمی گفت: دندان هایی که ونیر دارند در نواحی که ونیر، دندان را پوشش نداده باز هم ممکن است دچار پوسیدگی شوند که با رعایت بهداشت به صورت کامل این احتمال به حداقل می رسد، همانند دندان طبیعی که در صورت عدم رعایت بهداشت پوسیده می شوند.

این دندان دکتر ادامه داد: منطقی است افرادی که دارای دندان های آسیب دیده هستند هنگام ترمیم دندان ها از این روش ها استفاده کنند.

وی در آخر توصیه کرد: به افرادی که دارای دندان های سالم هستند توصیه می شود از انجام کارهایی که به گونه ای پیروی از مد است خودداری کنند لیکن استفاده افراطی از این گونه مواد در جهت قشنگی می تواند به دندان ها آسیب برساند.

فارس

پیامدهای متفاوت لمینت کردن دندان

واژه های کلیدی: سلامتی دندان | دندانپزشک | استفاده | بهداشت | دندان | بهبود یافتن ظاهر دندان‌ها | ترمیم دندان | دندان‌های آسیب دیده

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>