خانه » خبری و خواندنی » زنگ سینما در مدارس طرحی فوق‌العاده است
 

 

زنگ سینما در مدارس طرحی فوق‌العاده است

سال‌هاست که ما در این زمینه صحبت کردیم که آموزش و پرورش باید فرصتی را جهت سینما و بچه‌ها در نظر بگیرد.

زنگ سینما در مدارس طرحی فوق‌العاده است

به گزارش حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فيلم هاى کودکان و نوجوانان؛ پوران درخشنده، کارگردان سینما در خصوص اهمیت برگزاری این مناسبت فرهنگی هنری، اظهار داشت: به هر حال جشنواره فيلم هاى كودكان و نوجوانان فرصتی را فراهم می کند که خانواده ها با مسائل کودکانشان آشنا بشوند. این جشنواره به ما کمک می کند که بتوانیم دنیای فانتزی کودکان را تصویر کنیم و به همین علت هم برگزاری اش اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: اگر قرار بر این است که کودکان آینده ساز باشند، باید بدانیم که آنها آینده را بر مبنای میزان توجه و اهمیتی که خانواده و جامعه به آنها داده، می سازند و ما نیز می توانیم با تولید فیلم های سینمایی برنامه ریزی بهتری جهت آن انجام دهیم، بعد با اين اوصاف فردی که در عرصه سینمای کودک فعالیت می کند باید به اندازه ای با روحیات و زندگی گروه های سنی مختلفی که با مصداق کودک تعریف می شوند، آشنا باشد که بتواند جهت این قشر سنی فیلمی مناسب و اثرگذار بسازد.

عبارات مهم : جشنواره فيلم – برنامه ریزی

کارگردان فیلم سینمایی «رابطه» ادامه داد: از نظر من فعالان عرصه سینمای کودک باید عاشق، با انگیزه، جستجوگر و به روز باشند و با یک ذهن خلاق خوب دنیا و عوالم خاص گروه سنی کودکان را جهت خودشان تصور کنند، لیکن نباید به عنوان یک بزرگسال جهت کودک فیلم بسازید، بلكه فيلمساز بايد خود را منطبق با فضاى فكرى و علايق كودك كند.
وی در بخش دیگری از سخنانش طرح نواخته شدن زنگ سینما در مدارس را طرحی فوق العاده دانست و تصریح کرد: سال هاست که ما در این زمینه صحبت کردیم که آموزش و پرورش باید فرصتی را جهت سینما و فرزند ها در نظر بگیرد. امروزه زنگ سینما، زنگ موسیقی و زنگ خوش حالی در همه جای دنیا وجود دارد، ولی متاسفانه ما به هیچ کدام آنها توجه نمى كنيم.
كارگردان فيلم سينمايى «پرنده کوچک خوشبختی» گفت: هنگامی که فرزند ها از عوالمی که می توانند به واسطه آنها در جمع حضور پیدا کنند، دور می شوند به سوی کارهای انفرادی و تک نفره روی می آورند، ولی اگر بتوانند به همراه همکلاسی ها و معلم هایشان فیلم ببینند و راجع به فیلم ها اظهارنظر کنند، خلاقیت نیرومند تری خواهند داشت و می توانند نفسی بکشند. ما باید با توجه به نقش بسزای اجرای طرح زنگ سينما در مدرسه، براى تقویت قدرت تخيل و خلاقیت کودکان، اهمیت خاصی به فیلم و سینمای کودک بدهیم.
درخشنده در آخر به نقش مثبت تعامل میان کشورها در تولید فیلم های سینمایی خاص کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: قاعدتا این تعامل بافایده واقع می شود، از سویی چون سینماى کشورهای دیگر حرف های زیادی جهت گفتن دارند و ما نیز در ادبیات کهن خود حرف هاى بسيارى جهت کودکان داریم که بسیار مهم هستند، بعد می توان در تعامل و تبادل تجربه با آنها هم به دستاوردهای خوبی در زمینه تولیدات بخش کودک رسيد.
وی با تأكيد بر اهميت برنامه ريزى و افزايش فعاليت ها در زمينه سينماى كودكان و نوجوانان در سطح داخلى و بين المللى گفت: بهتر است که ارتباط جهانی و وسيعى را با دنیای کودکان داشته باشیم و از تخیلات، قصه ها و مباحثی که در ادبیات، داستان ها و آیین های خود داریم، استفاده کنیم و در نهایت با توجه به كيفيت محتوايى و فنى، جذابیتی را در سینمای کودکان و نوجوانان بوجود بیاوریم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جشنواره فيلم | برنامه ریزی | سینمایی | خانواده | جشنواره | نوجوانان | کودکان | سینمای | خلاقیت | برنامه | فرزند

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>