خانه » ورزشی » شغل ایتالیایی بازار اروپا را تسخیر کرد
 

 

شغل ایتالیایی بازار اروپا را تسخیر کرد

قهرمانان چهار لیگ از لیگ های معتبر اروپایی در این فصل ، سرمربی ایتالیایی داشتند.

شغل ایتالیایی بازار اروپا را تسخیر کرد

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسالگروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان؛رقابتهای لیگ های متفاوت در اروپا رو به آخر است و در بعضی از لیگها قهرمان مشخص شده است و در بعضی دیگر نیز وظیفه قهرمان تقریبا معلوم است.

اما اتفاقی که جالب توجه به نظر می رسد موفقیت مربیان ایتالیایی هست. چلسی در انگلیس ، بایرن مونیخ در آلمان و اسپارتاک مسکو در روسیه با سرمربیان ایتالیایی خود کونته ، آنچلوتی و کاررا قهرمانی خود را چند هفته سریعتر در لیگهایشان قطعی کردند و یوونتوس در ایتالیا نیز با آلگری ایتالیایی به احتمال خیلی زیاد قهرمان می شود و با یک امتیاز در دیدار امشب برابر رم ششمین قهرمانی پیاپیش را به دست می آورد.
بزرگترین سرمربیان تاریخ فوتبال معمولا ایتالیایی بودند و تیم ملی این کشور نیز هر لحظه یکی از تاکتیکی ترین فوتبال ها را در طول تاریخ به نمایش گذاشته است و حالا با کنار رفتن تدریجی نسل قدیمی از مربیان بزرگ فوتبال ایتالیا مثل کاپلو، لیپی ،تراپاتونی و رانیری که سالهای آخرشان در فوتبال است یا حتی آریگو ساکی که از صاحب سبک ترین مربیان تاریخ دنیا بود و مدتهاست مربیگری نمی کند ،نسلی تازه و با دانش مربیگری اوج به فوتبال این کشور در عرصه مربیگری وارد شده است است که معتبر ترین لیگهای دنیا را فتح می کنند.
مربیانی که سبکی آمیخته از سنت و مدرنیته را ارائه می دهند.هم کاتاناچیوی آریگو ساکی و کشاندن حریف به زمین خود و ضدحملات مرگبار را به خوبی آموخته اند و هم می توانند فوتبال هجومی با پرسینگ در زمین حریف را به نمایش بگذاردند. با توجه به ابزار و بازیکنانی که در اختیار دارند می توانند همچون یوونتوس آلگری دفاع بتونی ایجاد کنند و یا مثل بایرن آنچلوتی فوتبال هجومی ارائه دهند. یا حتی مثل کونته ای که با تکیه بر دفاع سه نفره که مربیان ایتالیایی بهتر از هر مربی دیگر آن را به نمایش می گذارند ، لیگ جزیره که از سختترین لیگهای دنیا با مربیان و بازیکنان بزرگ است را چند هفته سریعتر فتح کنند.

عبارات مهم : ایتالیا – قهرمانان

آلگری( ۴۹ سال) و کونته( ۴۷سال ) مربیان تقریبا جوانی هستند که در حال حاضر از عالی ترین سرمربیان دنیا محسوب می شوند که در همه جای دنیا مشتریان زیادی دارند. ماسیمو کاررا نیز امسال نخستین فصل حضورش را به عنوان سرمربی تجربه کرد که توانست اسپارتاک مسکو را بعد از ۱۶ سال قهرمان لیگ برتر روسیه کند. کاررا بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ دستیار دوم آنتونیو کونته در تیم یوونتوس بود . وی حتی مدتی نیز به علت محرومیت کونته و آلسیو (دستیار نخست کونته) هدایت یوونتوس را بر عهده داشت.
کاررای ۵۷ ساله در تیم ملی ایتالیا نیز در کنار کونته بود ولی تابستان به عنوان نخستین تجربه سرمربیگری اش به لیگ روسیه رفت و هدایت اسپارتاک را به عهده گرفت و با قهرمان کردن زودهنگام این تیم نامش را بین مربیان دنیا مطرح کرد.
در لیستی که از عالی ترین مربیان حال حاضر دنیا از نگاه خبرنگاران معتبر رسانه های ورزشی دنیا به تازگی انتشار شد ، سه نفر نخست لیست مربیان ایتالیایی بودند. آلگری با ۱۶۷ امتیاز در صدر لیست ، کونته با ۱۵۶ امتیاز دوم و آنچلوتی ۵۷ ساله با ۱۳۷امتیاز در رده سوم قرار داشتند.
آماری که قدرت فوتبال ایتالیا را در عرصه مربیگری نشان می دهد ولی با وجود این همه مربی صاحب نام در کشور ایتالیا هدایت تیم ملی این کشور بر عهده ونتورای ۶۹ ساله سپرده شده است که البته کارنامه خیلی پرباری در سالهای زیاد مربیگری اش ندارد.
یوونتوس همراه با آلگری به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم رسیده است و در این مرحله باید به مصاف رئال مادرید زین الدین زیدان برود. زیدانی که مدت زیادی در ایتالیا زیر نظر مربیان ایتالیایی کار کرده است و همچنین شروع کار مربگیری اش نیز به عنوان دستیار در کنار آنچلوتی ایتالیایی حضور داشت و قطعا تاثیرات زیادی را از آنها پذیرفته است که رئال را اینچنین موفق در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا کرده هست.
البته اگر یوونتوس قهرمان لیگ قهرمانان اروپا هم شود کارنامه فوق العاده ایتالیایی ها در این فصل رقابتهای فوتبال در اروپا تکمیل می شود و نشان می دهد مربیگری را مردان سرزمین چکمه به خوبی آموخته اند و شاید بتوان گفت یک شغل ایتالیایی است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایتالیا | قهرمانان | قهرمان | فوتبال | یوونتوس | ایتالیا | نمایش | تاریخ | اروپا

شغل ایتالیایی بازار اروپا را تسخیر کرد

شغل ایتالیایی بازار اروپا را تسخیر کرد

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>