خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » پاسخ قاليباف به سوال مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها
 

 

پاسخ قاليباف به سوال مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها

خلاصه خبر:

قاليباف در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها فرمودند كه براي حل مشكلات اقتصادي نگاه تان به بيرون از كشور نباشد، آيا شما هم اين قول را به مردم مي دهيد، اظهار داشت: بله دولت ما دولت مردمي است و معتقديم كه مشكلات در شرايطي حل خواهد شد كه مردم در حل مشكلات به تمام معنا دخيل باشند.

در ادامه با کدر همراه باشید

توضیحات تکمیلی:

پاسخ قاليباف به سوال مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها

به نقل از  خبرنگار احزاب و تشکل های  گروه سیاسی سایـت کـدر،  قاليباف در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها فرمودند كه براي حل مشكلات اقتصادي نگاه تان به بيرون از كشور نباشد، آيا شما هم اين قول را به مردم مي دهيد، اظهار داشت: بله دولت ما دولت مردمي است و معتقديم كه مشكلات در شرايطي حل خواهد شد كه مردم در حل مشكلات به تمام معنا دخيل باشند. اگر ما چنين حركتي را انجام ندهيم، هرگز به اقتصاد پايدار نخواهيم رسيد.وي ادامه داد: توضيحاتي هم كه در آينده به طور كامل تر به مردم ارائه مي دهم تاكيد بر همين ساختار داريم البته به اين معنا نيست كه ما در حوزه سياست خارجي بي توجه هستيم.

در سياست خارجي هم بايد در راستاي صادرات تلاش كنيم يعني با كسب بازار و رونق كالاي إيراني، قدرت اقتصاديمان در دنيا را افزايش دهيم.
قاليباف در پاسخ به سوال باشگاه كه مي گويند وعده هاي غير عملي مي دهيد گفت: وعده هاي ما كاملا عملي است.
وي با اشاره به اينكه آنان مي گويند وعده ٥ ميليون شغل غيرعملي است، متذكر شد: معتقدم كه ايجاد ٥ ميليون شغل زحمت دارد اما حتما انجام شدني است.

قاليباف افزود: فقط در صنايع زيردستي نفت يعني پتروشيمي به ازاي هر يك ميليون تن كه ظرفيت پتروشيمي را بالا ببريم، مي توانيم ٢٠٠ هزار شغل مستقيم و ٤٠٠ هزار شغل غيرمستقيم ايجاد كنيم.
وي ادامه داد: با سرمايه داخلي يعني بدون هيچ سرمايه گذاري خارجي و بدون هيچ  نياز در حوزه تجهيزات و تكنولوژي، قادريم اين كار را در كشور انجام دهيم و در طول اين ٤ سال پيش رو حداقل ٨ ميليون تن ظرفيت پتروشيمي را بالا ببريم يعني يك ميليون و ٦٠٠ هزار شغل مستقيم  و بيش از سه ميليون شغل غيرمستقيم مي توانيم ايجاد كنيم.
قالیباف خاطرنشان کرد: پيش بيني برنامه ششم هم ٥ ميليون و ٢٠٠ هزار شغل است و بنده متعجبم از دولتمرداني كه فكر مي كنند انجام اين كار سخت است. بنده شنيدم در مصاحبه اي كه رئيس دولت گفت حل اين مشكلات ٤٠ تا ١٠٠ سال وقت مي خواهد اما به نظر من مردم ما نه صبر حضرت أيوب و نه عمر حضرت نوح دارند.
انتهاي پيام/پاسخ قاليباف به سوال مقام معظم رهبري خطاب به كانديداها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>