خانه » عمومی » مذهبی » اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی/ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی
 

 

اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی/ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی

خلاصه خبر:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: ترویج اخلاق اسلامی و سبک زندگی اسلامی در راستای مکارم اخلاقی بعثت نبی مکرم اسلام(ص) از اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی استان بوشهر است.

در ادامه با کدر همراه باشید

توضیحات تکمیلی:

اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی/ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی

به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های   سایـت کـدر  از  بوشهر ،  حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر امروز در مراسم جشن بعثت رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) با اشاره به اینکه یکی از اهداف بعثت انبیاء الهی ایجاد اخلاق حسنه و نیکوست، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) مبعوث شد تا فضایل و مباحث اخلاقی در جامعه بشریت تحقق بخشد و  انسان‌ها را از رذایل اخلاقی برحذر کند.

وی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) با دارا بودن ویژگی‌های برجسته و توانمندی‌های خاص مردم را به سوی دین جذب می‌کرد گفت: مکارم و سجایای اخلاقی، فضایل الهی و انسانی نبی مکرم اسلام (ص)، الگوی واقعی مسلمانان است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم یکی از اهداف بعثت را به کمال رساندن مکارم اخلاق می‌داند، تاکید کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی پیامبر اسلام(ص) و به پیروی از ایشان، اهل بیت(ع) ایجاد دگرگونی و تحول عظیم در خلق و خوی بشر، ترویج و گسترش فضایل اخلاقی و مبارزه با رذایل اخلاقی است.
سروستانی با تاکید بر ترویج مکارم اخلاقی پیامبر اسلام(ص) گفت: ترویج اخلاق اسلامی و سبک زندگی اسلامی در راستای مکارم اخلاقی بعثت نبی مکرم اسلام(ص) از اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی استان بوشهر است.
وی صبر و استقامت را یکی دیگر از ویژگی‌‌های برجسته پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد و افزود: رفق و مدارای حضرت محمد(ص) یکی از عوامل موفقیت پیامبر(ص) در عرصه هدایت انسان‌ها است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خلق و خوی نیکو و آراسته پیامبر اسلام را به‌عنوان یک ویژگی دیگر آن حضرت بر شمرد و تاکید کرد: آن حضرت به پیامبر رحمت و مهربانی ملقب شده است و تمام تلاش خود را برای تغییر باورهای مردم به کار می‌برد و با اخلاق خوب خود توانست انسان‌هایی را که در اوج جاهلیت بودند به کمالات نفسانی و همچنین به سمت خدا شناسی و انجام تکالیف الهی هدایت کند.
انتهای پیام /اولویت برنامه‌های تبلیغات اسلامی/ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>