خانه » گردشگری » مکان های گردشگری ایران » پاکسازی طبیعت توسط پاکسازان در زیر باران مکان های گردشگری+عکس
 

 

پاکسازی طبیعت توسط پاکسازان در زیر باران مکان های گردشگری+عکس

پاکسازی طبیعت توسط پاکسازان در زیر باران مکان های گردشگری+عکس

خلاصه خبر:

کمپین پاکسازان طبیعت در زیر باران مکان های گردشگری نهاوند را پاکسازی می کنند .

در ادامه با کدر همراه باشید

پاکسازی طبیعت توسط پاکسازان در زیر باران مکان های گردشگری+عکس

توضیحات تکمیلی:

کمپین بیش از ۲ هزار نفری نهاوند ، طبیعت را پاکسازی می کنند

به نقل از خبرنگار گروه استان های  سایـت کـدر از  همدان ، در دنیای پر از زرق و برقی که امروزه همه ما در آن زندگی می کنیم ، به شدت طبیعت و محیط زیست مورد تخریب قرار می گیرد .
همچنین خانواده هایی از مشکلات مالی و اقتصادی و بیماری هایی مانند سرطان رنج می برند و کمتر کسی به فکر آنها می باشد ، اما حدود ۸ سال پیش تعدادی از خانواده های نهاوند با نیت خیرخواهانه اقدام به تشکیل گروه و کمپینی کردند که امروز بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ عضو فعال دارد که با کوچکترین فراخوانی به داد مشکلات اجتماعی مردم و طبیعت می رسند.

محمدرضا شهبازی مدیر سازمان مردم نهاد پاکسازی طبیعت و کمک به بیماران سرطانی نهاوند در گفت و گو با خبرنگار سایـت کـدر در  نهاوند گفت: کمپین مردمی پاکسازان طبیعت نهاوند که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر عضو دارد و همه آنها از حامیان محیط زیست، طبیعت و کودکان سرطانی  و افراد بی بضاعت هستند ، قرار است امروز تمامی مکان های گردشگری و  مسیر جاده‌های تردد مسافران نهاوند و فیروزان را از وجود زباله  پاکسازی کنند.

این مقام مسئول گفت: گروه ۲ هزار و ۶۰۰ نفری پاکسازان محیط زیست و طبیعت که ۸ سال است به مجموعه‌ای خیریه برای کمک به افراد سرطانی و حامی بیماران خاص تبدیل شده، امروز مکان های گردشگری و اطراف جاده ها را از وجود زباله پاکسازی می کنند.
همچنین او ادامه داد: این کمپین فقط برای کمک به محیط زیست و طبیعت و همچنین حمایت از بیماران سرطانی تشکیل شده  که در ایام اربعین سال گذشته نیز با توجه به پذیرایی دو موکب شهر فیروزان و نهاوند از زائران و مسافرانی که در مسیر نهاوند به عتبات عالیات تردد می‌کنند برای حفظ محیط زیست و طبیعت و همچنین سلامت مردم و زائران ، تمامی مسیر را از زباله پاکسازی کردند.

مدیر سازمان مردم نهاد پاکسازی طبیعت و محیط زیست از زباله افزود: این گروه در سال‌های اخیر به جزء انجام کارهای پاکسازی طبیعت شهر و روستاهای نهاوند ، با فروش غذا و گل‌های تزیئنی به کمک افراد نیازمند و بیماران سرطانی شتافت که مورد استقبال خیرین نیز قرار گرفت.
وی بیان کرد: این گروه در بیشتر فعالیت‌های عمومی شهرستان مانند درختکاری پاکسازی سراب و کوه و جنگل‌های نهاوند از زباله و پاکسازی اطراف و حاشیه شهرستان فعالیت چشمگیری دارد و در اسفند ماه سال گذشته نیز ۸۰۰ نهال در حاشیه بلوار خلیج فار نهاوند کاشتند.
شهبازی عنوان کرد: در این گروه خانوادگی و دوستانه که از تمام اقشار جامعه که شامل هنرمندان، پزشک، مهندس، کارگر، خبرنگار، استاد دانشگاه، کشاورز می باشند حضوری فعال دارند که بدون جناح بندی سیاسی با یک فراخوان کوه جنگل و شهر و روستاها و محیط زیست را پاکیزه می‌کنند.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور به منظور کمک به شهرداری و دهیاری‌ها و گسترش فضای سبز مجمع خیرین پارک‌ساز در نهاوند ، پس از اخذ مجوزهای لازم تشکیل شد.

شهبازی تصریح کرد: سال گذشته به منظور حمایت از افراد بی بضاعت و بیماران سرطانی جشنواره ۲ هزار نفری پخت غذا به نفع آنها در نهاوند برگزار شد و در ایام عید تمامی در آمد این جشنواره جهت تهیه سبد کالا و هزینه درمان به این گروه از جامعه پرداخت شد.
همچنین او ادامه داد: این جشنواره همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی (عج) با عنوان نخستین  و بزرگترین جشنواره ۲ هزار نفری پخت انواع غذاهای گرم و سنتی همچنین شیرینی و صنایع‌ دستی مخصوص خانواده‌ها با هدف فروش و کمک به بیماران و کودکان سرطانی و افراد بی بضاعت در نهاوند برگزار شد.
شهبازی افزود: بیش از ۲ هزار نفر از مردم و خانواده‌های نهاوندی در یک‌ هوای سرد دور هم جمع شدند و در کمتر از یک ساعت همه مواد غذایی، شیرینی‌ها، صنایع‌دستی و … را برای کمک به بیماران سرطانی خریداری کردند.
وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این انجمن خیریه اجرای برنامه‌های نشاط‌ آور سالم و سنتی و دعوت خانواده‌ها به دور هم بودن مانند قدیم است ، از دیگر برنامه‌ها کمک کردن به کودکان بیمار و سرطانی بدون احساس ترحم است البته در نوروز امسال افراد خیر کمپین ۱۵۰ سبد کالا تهیه و بین نیازمندان توزیع کردند.
شهبازی با اشاره به پخت ۷۰ کیلو آش محلی «ورکواز» نهاوند به وسیله خیران این انجمن در دو سالگذشته نیز تصریح کرد: بیشتر اعضای این انجمن که از خیران نهاوندی هستند با مشارکت ۵۰ نفر، ۷۰ کیلوگرم آش محلی ورکواز را برای ۷۰۰ نفر آماده کردند و تمامی هزینه را صرف بیماران سرطانی کردند.
مدیر سازمان مردم نهاد پاکسازی طبیعت نهاوند اظهار داشت: برای کمپین و گروه ما فرقی نمی کند هوا صاف باشد یا بارانی ما فقط وظیفه خودمان در قبال طبیعت و بیماران سرطانی و افراد بی بضاعت را انجام می دهیم و امروز نیز به پاکسازی طبیعت می پردازیم.

گزارش از حسین سهرابی

پاکسازی طبیعت توسط پاکسازان در زیر باران مکان های گردشگری+عکس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>