خانه » خبری و خواندنی » فواید خوابیدن روی زمین
 

 

فواید خوابیدن روی زمین

اثرات مثبت خوابيدن بر روي زمين

فواید خوابیدن روی زمین

پس از داشتن يك روز كاري سخت خوابيدن بهترين راه براي بازيابي انرژي از دست رفته و ترميم بافت‌هاي آسيب‌ديده بدن است. خوابيدن باعث تسكين قلب مي‌شود به شما كمك مي‌كند تا به آرامش روحي برسيد و در كاهش وزن بدن نيز موثر است.

همه ما عاشق رختخوابمان هستيم و دوست داريم زياد بخوابيم و هيچ چيز بيشتر از خوابيدن در رختخواب گرم و نرم به ما آرامش نمي‌دهد. اما بسياري از ما نمي‌دانيم كه خوابيدن روي زمين مي‌تواند سرعت ترميم بافت‌هاي آسيب‌ديده بدن را بالا ببرد. اين نوع خوابيدن در بين مردم ژاپن از محبوبيت زيادي برخوردار است. منظور از خوابيدن روي زمين اين است كه بدون تشك روي زمين بخوابيد.
فايده‌هاي انجام اين كار بي‌نهايت زياد است به چند نمونه از اين فايده‌ها اشاره مي‌كنيم تا شما هم به انجام اين كار تشويق شويد.

۱- وضعيت بدن
خوابيدن روي تشك وضعيت بدن را در حالت نامناسبي قرار مي‌دهد به عبارت ديگر خوابيدن روي زمين باعث مي‌شود بدنتان در وضعيت درستي قرار بگيرد.

۲- مشكل در ناحيه شانه‌ها
اگر شانه‌ها در وضعيت عادي نباشند (صاف نباشند) كمر و گردنتان تحت فشار زياد قرار مي‌گيرد اين مشكل كم‌كم شدت پيدا كرده و انجام فعاليت‌هاي روزمره مختل مي‌شود اما خوابيدن روي زمين باعث مي‌شود شانه‌ها در يك راستا قرار بگيرند.

۳- تسكين كمردرد
خوابيدن روي زمين براي كمر خوب است و باعث مي‌شود راحت‌تر بخوابيد. خوابيدن روي زمين باعث كاهش درد در ناحيه كمر مي‌شود. ممكن است انجام اين كار ابتدا كمي سخت باشد ولي ستون فقران صاف مي‌شود و ادامه اين كار باعث پالايش جسم مي‌شود.

۴- تغيير شكل در كفل‌ها
قرار گرفتن در وضعيت بد، باعث تغيير شكل در استخوان‌ها و عدم تعادل ماهيچه‌ها شده و در نتيجه تغيير شكل كفل‌ها را به دنبال دارد. اما با خوابيدن روي زمين وضعيت كفل‌ها ترميم مي‌يابد و مشكلات مربوط به آن برطرف مي‌شود.
خلاصه كلام اين كه خوابيدن روي زمين باعث آرامش ذهن شده و هر گونه استرس و يا اختلال ذهني را از شما دور مي‌كند. پس رختخواب نرمتان را كنار بگذاريد و براي سلامتي خودتان اين روش را امتحان كنيد.

منبع:ساعت۲۴

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>