خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » علت دادخواست دادن شرکت های بیمه علیه عربستان
 

 

علت دادخواست دادن شرکت های بیمه علیه عربستان

خلاصه خبر:

ده ها شرکت بیمه دادخواست شش میلیارد دلاری علیه رژیم سعودی درباره حملات یازده سپتامبر ارائه کردند.

در ادامه با کدر همراه باشید

علت دادخواست دادن شرکت های بیمه علیه عربستان

 

توضیحات تکمیلی:

دادخواست شرکت های بیمه علیه عربستان سعودی برای حملات ۱۱ سپتامبر

به نقل از گروه بین الملل سایـت کـدر به نقل از خبرگزاری رویترز، عربستان سعودی با دادخواست شش میلیارد دلاری مجدد ده ها بیمه گر روبرو است که تلاش می کنند رژیم سعودی پاسخگوی خسارات جانی و مالی ناشی از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ باشد.
بر این اساس، این دادخواست که روز پنجشنبه در دادگاه بخش آمریکا در منهتن تنظیم شد جدیدترین بخش از تلاش ها برای پاسخگویی عربستان سعودی برسر حملات ۱۱ سپتامبر است که براثر آن حدود سه هزار نفر کشته شدند.
شرکت های بیمه « لیبرتی میوچوآل Liberty Mutual ، سافکو Safeco و لویدز Lloyd’s » عربستان سعودی و یک موسسه خیریه دولتی این کشور را به تامین مالی و دیگر حمایت ها از اسامه بن لادن و القاعده برای انجام دادن این حملات متهم کردند.
دولت عربستان سعودی مدعی است در حملات ۱۱ سپتامبر دخالتی نداشته است.
وکلای دولت عربستان سعودی و این موسسه خیریه از اظهارنظر در این خصوص خودداری کرده اند.
صدها نفر از اعضای خانواده ها و بستگان افراد کشته شده در حملات ۱۱ سپتامبر نیز روز دوشنبه در دادگاه فدرال منهتن از عربستان سعودی شکایت کردند تا بتوانند از قانونی استفاده کنند که سال گذشته در کنگره آمریکا تصویب شد و به خانواده های قربانیان اینگونه حملات در خاک آمریکا اجازه می دهد عاملان چنین حملاتی را تحت پیگرد قرار دهند.
قانون آمریکا سال ها بود به کشورهای خارجی در برابر هرگونه دادخواست مصونیت می بخشید و این مسئله باعث بی نتیجه ماندن تلاش ها به منظور شکایت از عربستان سعودی برسر حملات ۱۱ سپتامبر شده بود. اما کنگره آمریکا پاییز گذشته قانون « عدالت علیه حامیان تروریسم » موسوم به « جاستا » را تصویب کرد و به این ترتیب زمینه برای چنین شکایاتی فراهم شد.
شما را به خواندن سایر خبرها دعوت میکنیم.

 

 

علت دادخواست دادن شرکت های بیمه علیه عربستان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>