خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا
 

 

عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا

(تصاویر)ماه‌گرفتگی منحصر به فرد

عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا

ساعت۲۴-بامداد امروز همزمان با رسیدن ماه به نزدیک‌ترین نقطه از مدارش به زمین پدیده “سوپرمون” یا ابرماه خونین یکی از منحصر به فردترین ماه گرفتگی‌ها در ۳۴ سال اخیر را به وقوع پیوست.
در ساعت ۴ و ۳۷ دقیقه بامداد امروز ماه گرفتگی و ابرماه سرخ رنگ در ایران آغاز و در ساعت ۵ و ۴۱ دقیقه بامداد به طور کامل به وقوع پیوست. در این زمان ماه در زير سايه مستقيم سياره زمين قرار گرفت و براي مدتي كاملا تاريك شد. در ساعت ۶ و ۵۳ دقیقه ماه گرفتگی کلی تمام شد و ماه شروع به خروج از سایه (باز شدن) کرد. این خسوف همزمان با سوپرمون در حال وقوع بود؛ در چنین حالتی ماه ۳۰ درصد روشن‌تر و ۱۴ درصد بزرگ‌تر از حد معمول ظاهر می‌شود. سوپرمون از پدیده‌هایی است که به ندرت رخ می‌دهد.

ماه گرفتگی کامل زمانی رخ می‌دهد که خورشید، زمین و ماه در یک خط قرار گیرند. پدیده‌ای که بیش از یک ساعت به طول می‌‌انجامد. در چنین شرایطی زمین مانع تابش نور خورشید بر سطح ماه می‌شود و ماه در سایه زمین قرار گرفته و برای مدتی كاملا تاریک می‌شود.

ماه گرفتگی خونین اما زمانی رخ می‌دهد که زمین میان خورشید و ماه قرار گیرد و ماه در نزدیک‌ترین فاصله مداری‌اش به زمین باشد (نقطه حضیض). در چنین شرایطی نور ماه که در ابتدا شیری رنگ به نظر می‌رسد به تدریج به رنگ قرمز می‌گراید.

گرفتگی کامل سوپرمون از پدیده‌هایی است كه به ندرت رخ می‌دهد. آخرین ابرماه در سال۱۹۸۲ ثبت شده است و از سال ۱۹۰۰ تنها پنج بار این پدیده رخ داده است. عکس های زیر را رویترز و اسوشیتدپرس از ماه گرفتگی بامداد امروز در نقاط مختلف جهان منتشر کرده‌اند.

عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا عکس هایی از ماه گرفتگی زیبا

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>