خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مادری که با اشک نوزادش از کما خارج شد / عکس
 

 

مادری که با اشک نوزادش از کما خارج شد / عکس

نوزادی که به طرز معجزه آسا مادرش را از کما خارج کرد! +عکس

مادری که با اشک نوزادش از کما خارج شد / عکس

این ویدئوی کوتاه لحظه‌ ای نشان داده می‌ شود که مادری جوان با گریه نوزادش پس از یک هفته از کما خارج می‌شود و برای اولین بار او را می‌بیند.

یک زن باردار از منطقه شمال کالیفرنیا پس‌ از آنکه به دلیل وجود لخته خون در پاهایش مجبور به عمل سزارین شد، به کما فرورفت و یک هفته بعد با ابتکار یکی از پرستاران گروه پرستاری مرکز پزشکی کارولینا، او به هوش آمد و به زندگی برگشت.

این زن در این باره گفته است: از آخرین چیزهایی که به‌خوبی به یاد می‌آورم این بود که روی برانکارد دراز کشیده بودم و مرا به سمت اتاق عمل می‌بردند و من هم از درد گریه می‌کردم و در همان حال به دکترها گفتم می‌ترسم که دیگر هیچ‌ وقت بهوش نیایم.

پس از یک هفته از به کما رفتن، قرار شد طبق پیشنهاد یکی از اعضای گروه پرستاری، نوزاد را روی قفسه سینه مادر قرار دهند، زیرا تماس پوستی برای نوزادان بسیار اثر بخش می باشد و درنتیجه این ایده به ذهنشان رسید که شاید تماس پوستی برای مادر هم همین کارایی را داشته باشد و کمک کننده باشد. نکته جالب این بود که لحظاتی بعد از قرار دادن کودک در آغوش مادر، او به هوش آمد.

درواقع پیش از قرار دادن نوزاد روی سینه مادر، شرایط او لحظه‌ به‌ لحظه در حال وخیم‌ تر شدن بود. بعد از آنکه نوزاد را در تخت مادر گذاشتند، همسر این زن، چندین بار کودک را آرام تکان داد و نوازش کرد تا بالاخره نوزاد صدایی کرد. به گفته پدر نوزاد: به‌ محض آنکه صدای گریه نوزاد بلند شد، فکر می‌کند صدایش تا اعماق وجود مادرش نفوذ کرد و او بهوش آمد. با این‌ وجود وی هنوز شدیداً تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشته و البته اوضاع عمومی او کم‌کم روبه بهبود می باشد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>