خانه » پزشکی و سلامت » اگر استرس دارید به هیچ وجه قهوه نخورید!
 

 

اگر استرس دارید به هیچ وجه قهوه نخورید!

 

قهوه جزو نوشیدنی های پرطرفدار در تمام دنیا است. از مصرف قهوه در هنگام خواب، استرس های زیاد یا در صورت ایجاد خواب آلودگی پس از مصرف آن جدا خودداری شود.اگر استرس دارید به هیچ وجه قهوه نخورید!

مصرف قهوه در چه صورت خطرناک است؟

نوشیدن قهوه در زمان استرس

اگر استرس دارید به هیچ وجه قهوه نخورید!

 

دانشمندان در تازه‌ترین بررسی‌های خود دریافتند که ایجاد خواب آلودگی پس از صرف قهوه و همچنین مصرف این نوشیدنی در زمان استرس بسیار خطرناک است. در تحقیقات انجام شده مشخص شد، افرادی که پس از مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می‌شوند یا در هنگام استرس قهوه مصرف می کنند با آسیب های جدی مغزی روبرو می شوند که حتی می تواند منجر به مرگ آنان شود.

از این رو محققان توصیه می‌کنند از مصرف قهوه در هنگام خواب، استرس های زیاد یا در صورت ایجاد خواب آلودگی پس از مصرف آن جدا خودداری شود.

به گفته دانشمندان، کافئین قهوه باعث اسپاسم عروق مغزی می شود که احتمالا پیشروی به سوی کمبود اکسیژن را به همراه دارد و در نهایت فرد ممکن است در ابتدا دچار سردرد شود، پس از آن هوشیاری خود را از دست داده و سپس دچار مرگ مغزی شود.  محققان توصیه می کنند کسانی که با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوند، لازم است برای بررسی سلامت مغز خود به پزشک مراجعه کنند.

 

 

 

اگر استرس دارید به هیچ وجه قهوه نخورید!

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>