خانه » دسته‌بندی نشده » راهنمای خرید خودروی داخلی/وضعیت مالی و خرید خودروی داخلی
 

 

راهنمای خرید خودروی داخلی/وضعیت مالی و خرید خودروی داخلی

وضعیت مالی و خرید خودروی داخلی
باتوجه به پول و درآمدی که دارید در این مطلب راهنماییتان می کنیم که چه خودرو هایی می شود خرید …
کارمندی و پیكان دست‌دوم
اگر جزو کارمندان و کارگران دون پایه دولت هستید و انصافا درآمد خاص دیگری ندارید، یک «پیکان» یا «پی‌کی دست دوم» برایتان مناسب است.به هر حال در و همسایه و دوست آشنا می‌دانند که حقوق‌بگیر دولت به حساب می‌آیید و همین پیکان و پی‌کی هم داشته باشید، خودش خیلی است. این روزها با سه چهار میلیون تومان هم می‌شود یکی از این دو گزینه را خریداری کرد.
 البته یادتان نرود با کمی سختی کشیدن و قرض و قوله، پراید هم می‌توانید بخرید، مخصوصا اگر جزو آنهایی هستید که بعدازظهرها مسافرکشی هم می‌کنند!پراید در حال حاضر هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.
از آنجا هم که الا ماشاالله، تیراژ دارد، می‌توانید با چهار، چهار و نیم پراید ثبت‌نام و باقی پول آن را قسطی بدهید.
هرچند مصرف سوخت بالایی دارد؛ اما به هر حال پژو روآی دست دوم را هم فراموش نکنید.این خودرو را هم می‌توان با شش هفت میلیون تومان خرید. اتفاقا ایمنی آن هم از پراید بیشتر و فضای داخلی‌اش هم جادار‌تر است.پژو ۲۰۶ و تندر۹۰
حقوق‌بگیر دولتید؛ اما شغل آزاد هم دارید و درآمد ماهانه‌تان حدود یک و نیم میلیون تومان است. صاحب خانه هم نیستید و اینکه غریبه‌ها با خودرویی ۱۴، ۱۵ میلیون تومانی شما رویت کنند، برایتان مهم‌تر است تا اینکه در منزل شخصی، از فامیل و دوست و آشنا، پذیرایی کنید.در این صورت چند گزینه پیش روی شما است.با پرستیژترین آنها، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است.برای خرید آن دو راه دارید.
 یا حدود هشت میلیون به ایران‌خودرو بدهید و باقی پول را با سودی چند صد هزار تومانی پرداخت کنید، یا اینکه از دوستان قرض بگیرید و با ۱۴ میلیون تومان، یک ۲۰۶ صفر کیلومتر را از بازار خریداری کنید.۲۰۶ صندوق‌دار ساده (V20) نیز تقریبا همین شرایط را دارد، مخصوصا اینکه اگر بسیار خانواده دوست و اهل سفر باشید، بیشتر از تیپ دو به کارتان خواهد آمد.البته مدل‌های دست دوم ۲۰۶ هم تا مرز زیر ۱۰ میلیون تومان نیز می‌تواند جزو گزینه‌های خریدتان باشد.تندر۹۰ هم گزینه مناسبی برای خرید است منتها به دلیل تیراژ پایین باید آن را فقط از بازار تهیه كنید.
اما به سراغ گزینه بعدی برویم.
پژو ۴۰۵، خودرویی خانوادگی با مصرف سوخت بالا که این روزها با توجه به تیراژ و حجم فروش، به نوعی پیکان ایران‌خودرو به حساب می‌آید.آنهایی که دارند، می‌گویند خودرو بدی نیست و حاضرند تا هشت نه میلیون تومان هم آن را به شما بفروشند.
مدل صفرش هم سیزده و خرده‌ای در بازار قیمت دارد.
اما سری هم به سایپا بزنیم.
اگر خیلی قیافه خودرو برایتان مهم نیست، ریو هم گزینه بدی به حساب نمی‌آید. ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم قیمت دارد و زیاد هم بنزین نمی‌سوزاند. فقط یادتان باشد پشت فرمان ریو، کسی فکر نمی‌کند وضع مالی‌تان خوب است!عشق دولتی‌ها
خیلی‌ها آن را خودرو عشق دولتی‌ها می‌دانند، پس اگر جزو مقامات دولتی هستید، به آنها وصلید یا کلا قصد دارید هفده هجده میلیون خرج خودرو کنید، پژو پارس، مناسب شما است.
 پارس کلا در محدوده قیمتی هفده هجده میلیون تومان، خودرو مناسبی به حساب می‌آید، هم خانوادگی و مناسب سفر است، هم می‌تواند شان‌تان را حفظ کند.
منتها فراموش نکنید مصرف سوخت بالایی دارد، بنابراین اگر این موضوع برایتان قبل هضم نیست، ۲۰۶ صندوق‌دار V8 یا V9 بخرید. V8 حدود نیم میلیون تومان از پارس ارزان‌تر است، اما برای خرید V9 از بازار، باید ۵/۲ میلیون تومان بیشتر خرج کنید. پشت فرمان این خودرو نیازی نیست خودتان دنده را عوض کنید!در محدوده قیمتی زیر ۲۰ میلیون تومان، هیوندای ورنا را نیز می‌توان خرید.
خودرویی که در بخش خصوصی خودروسازی کشور به تولید می‌رسد و نوع دنده‌ای آن ۱۹ میلیون تومان قیمت دارد.
ورنا هم مانند ریو، از قیافه چندان جذابی برخوردار نیست.عروس فرانسوی
قطعا «عروس فرانسوی» بهترین گزینه برای پز دادن شما است، شمایی که جزو افراد با درآمد متوسط رو به بالا، هستید.
انصافا برای شما، ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، خیلی پولی نیست!زانتیا اگرچه به دلیل شتاب بالا، بسیار جوان‌پسند است؛ اما برای شما خانواده‌دوست‌ها هم مناسب به نظر می‌رسد و هر کس هم پشت فرمان آن، روئیت‌تان کند، به پولدار بودن شما شک نخواهد کرد.
البته گزینه‌های دیگری مثل هیوندایی آوانته اتومات ۲۸ میلیون تومانی یا تویوتا یاریس ۲۹ میلیون تومانی نیز پیش روی شما است، منتها آنها خیلی روی پولدار بودن شما تاکید ندارند!

چشم‌بادامی ژاپنی
چشم‌بادامی ژاپنی اگرچه بنزین زیادی می‌بلعد، اما برای شما که «چند میلیون تومان»، پول خردتان است و می‌خواهید حدود ۴۰ میلیون تومان فقط برای خرید خودرو هزینه کنید، گزینه مناسبی است.ماکسیما با ظاهر کشیده و حجم موتور بالایی که دارد، هم دومین خودرو باکیفیت تولید داخل به شمار می‌رود و هم حافظ «شان» و «پرستیژ» شما است.این خودرو حدود ۴۰ میلیون تومان در مدل اتومات قیمت دارد و نوع دنده‌ای آن نیز سه میلیون تومان ارزان‌تر است.

, , , ,

مگان و مزدا ۳
مگان و مزدا۳ را نیز فراموش نکنید.
این روزها خیلی‌ها این دو خودرو را مایه «کلاس» دانسته، قصد خرید آنها را دارند. نوع اتومات مگان ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مزدا۳ نیز با سه تیپ مختلف از قیمتی بین ۳۰ تا ۳۳ میلیون تومان برخوردار است. البته مگان دنده معمولی را می‌توانید با قیمت ۲۶ میلیون و خرده‌ای نیز خریداری کنید.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>