خانه » خبری و خواندنی » افشاگری هکر های روسی+دوپینگ ستاره های امریکایی المپیک
 

 

افشاگری هکر های روسی+دوپینگ ستاره های امریکایی المپیک

هکرهای روس به سایت آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ حمله کرده‌اند. رسانه‌های روسیه از به دست آمدن مدارک دوپینگ چندین قهرمان المپیک آمریکایی توسط این هکرها خبر داده‌اند.

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولیور نیگلی مدیر کل وادا در بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات قانونی به وادا اطلاع داده‌اند که حملات سنگینی از کشور روسیه به سایت این آژانس انجام شده است. این گروه با نام “تیم تزار” شناسایی شده.

افشاگری هکر های روسی+دوپینگ ستاره های امریکایی المپیک

 

براساس گزارش رویترز این گروه وارد پایگاه داده‌های سامانه مدیریت و اداره ضد دوپینگ آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ شده و مدارک زیادی را دزدیده. این گروهی بخشی از این مدارک را در اینترنت منتشر کرده.
براساس گزارش CNN هکرها سوابق مربوط به ورزشکاران شامل نمونه‌های “یافته‌های غیرطبیعی آزمایشگاهی” یا استفاده آنان از “معافیت‌های درمانی” را که به ورزشکاران مجوز استفاده از مواد ممنوعه به دلایل پزشکی تایید شده را می‌دهد، منتشر کرده‌اند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه ضمن تایید این حمله به نقل از یک مقام بلندپایه وادا اعلام کرد اطلاعات گسترده‌ای از سامانه کامپیوتری وادا خارج شده. این مقام گفته یکی از این موارد مربوط به موضوع استفاده خواهران ویلیامز تنیس بازان معروف آمریکایی از داروهای نیروزا است.
همچنین بر اساس مدارک منتشر شده تایید می‌شود “سیمونه بایلز” قهرمان ژیمناستیک آمریکا که در المپیک ریو ۲۰۱۶ چهار مدال طلا گرفته با اطلاع وادا از مواد نیروزا استفاده می‌کرده است.

این رسانه روس مدعی شده براساس موارد موجود در پرونده‌هایی که هکرها به دست آورده‌اند، وادا از دوپینگ در ورزش آمریکا اطلاع دارد. 

به گزارش خبرگزاری تاس “دیمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین طرح مسئله ارتباط دولت روسیه با این حمله را بی ارزش خواند. 

براساس نتایج تحقیقات کمیته مستقل آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ که پیش از رقابت‌های المپیک ریو منتشر شد، روسیه با ۱۴۸ مورد تایید شده نقض مقررات برای سال ۲۰۱۴ در صدر فهرست جهانی قرار گرفت. بیشتر از ۱۰۰ ورزشکار روس اجازه حضور در رقابت‌های المپیک ریو را به دست نیاوردند. کمیته بین‌المللی پارالمپیک همه کاروان روسیه را از حضور در رقابت‌های ریو محروم کرد.

افشاگری هکر های روسی+دوپینگ ستاره های امریکایی المپیک

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>