خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » اولین دوره حضور تیم والیبال ایران در المپیک
 

 

اولین دوره حضور تیم والیبال ایران در المپیک

images

اولین دوره حضور تیم والیبال ایران در المپیک

تیم ملی والیبال ایران در حالی اولین المپیک خود را در ریو تجربه خواهد کرد که برزیل با حضور در تمام ادوار گذشته با سابقه ترین تیم این رقابت ها محسوب می شود.

المپیک ۱۹۶۴ توکیو نخستین دوره ای بود که رشته والیبال به جمع ورزش های مهمترین و معتبرترین رویداد ورزشی جهان اضافه شد و المپیک ۲۰۱۶ ریو، چهاردهمین دوره ای حضور والیبال در این رقابت هاست.

برزیل تنها تیمی است که در تمام ۱۳ دوره گذشته المپیک حضور داشت و در این دوره نیز به دلیل میزبانی، بدون شرکت در رقابت های انتخابی، وارد مسابقات شد.

برزیلی ها در ۱۳ حضور قبلی خود ۲ طلا و ۳ برنز نیز به دست آورده اند و سومین تیم پر افتخار مسابقات محسوب می شوند.

روسیه که با ۴ طلا، ۳ نقره و ۳ برنز پر افتخارترین تیم والیبال المپیک محسوب می شوند هم فقط در یک دوره از بازی ها غیبت داشت. المپیک ۱۹۸۴ لس آنجلس از سوی شوروی و دیگر کشورهای بلوک شرق آن زمان تحریم شد و به این دلیل روس ها حضور در این دوره المپیک را از دست دادند. البته روسیه در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون نیز در قالب تیم کشورهای مشترک المنافع شرکت کرد.

در مجموع ۳۷ کشور در بخش مردان، حضور در والیبال المپیک را تجربه کرده اند و از میان ۱۲ تیم حاضر در این دوره از رقابت ها، فقط ایران برای نخستین بار فرصت حضور در المپیک را پیدا کرده است.

برزیل ۱۳ بار، روسیه ۱۲ بار، آمریکا و ایتالیا هر کدام ۱۰ بار، لهستان ۸ بار، کوبا و آرژانتین هر کدام ۶ بار، مصر ۴ بار، فرانسه و کانادا هر کدام ۳ بار و مکزیک ۱ بار پیش از المپیک ریو، حضور در المپیک را تجربه کرده بودند.

اولین دوره حضور تیم والیبال ایران در المپیک

 

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>