خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » چه کنیم تا بدن مان دیگر عرق نکند؟
 

 

چه کنیم تا بدن مان دیگر عرق نکند؟

 

۶۰

 

عرق

تعریق یک پدیده نرمال و طبیعی است و به بدن اجازه می‌دهد که دمای ۳۷ درجه سانتی‌گراد را حفظ کند. عرق کردن با فعالیت در گرما افزایش پیدا می‌کند و همچنین می‌تواند به دنبال یک هیجان ظاهر شود. در این وضعیت به‌خصوص بدن در قسمت‌هایی مانند زیر بغل یا کف دست عرق می‌کند.

بوی بد

عرق خودش بوی بد نمی‌دهد. این باکتری‌ها هستند که از این عرق تغذیه می‌کنند و بوی آزاردهنده‌ای متصاعد می‌کنند.

چه کنیم تا بدن مان دیگر عرق نکند؟

دئودورانت یا ضدعرق؟

دئودورانت‌ها بوی عرق را پنهان می‌کنند در حالی که ضدعرق‌ها ترشح عرق را محدود می‌کنند و از بوی بد عرق جلوگیری می‌کنند. با این وجود، دئودورانت‌هایی که امروزه در بازار وجود دارند هر دو عملکرد را دارند.

الکل خاصیت ضدعفونی کننده و نقش نگه دارنده دارد. همچنین در ساخت عطر به کار می‌رود. اگر پوست حساس دارید از دئودورانت‌های الکل‌دار که به پوست آسیب می‌رسانند، اجتناب کنید

چه کنیم تا بدن مان دیگر عرق نکند؟

نمک آلومینیوم

پیش از این گفته می‌شد که نمک آلومینیوم موجب سرطان سینه می‌شود که این بحث رد شده است. اما به علت تجمع نمک آلومینیوم در قسمت‌هایی از مغز کسانی که آلزایمر دارند، هنوز بحث در این باره ادامه دارد. آن‌چه که ما می‌دانیم این است که آلومینیوم به راحتی از سد پوستی عبور می‌کند و می‌تواند در اندام‌های بدن انباشته شود.

چه کنیم تا بدن مان دیگر عرق نکند؟

ترفندهایی برای کمتر عرق کردن

دوش گرفتن و صابون، این هنوز بهترین راه برطرف کردن باکتری‌ها و عرق است. از مواد مصنوعی و پارچه‌های ضخیم اجتناب کنید. پارچه‌های طبیعی مثل نخ، کتان یا پشم بپوشید و فراموش نکنید که رنگ‌های تیره گرما را جذب می‌کنند.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>